Statistika našeho portálu

  • 100 247 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 209 Míst a památek

Na rodinný výlet do sklárny Moser - Karlovy Vary

01.07.2019 - 31.12.2025 Karlovy Vary

Na rodinný výlet do sklárny Moser. Pokud hledáte nezapomenutelný zážitek vhodný pro celou rodinu, pak exkurze do sklárny a muzea Moser v Karlových Varech je pro vás to pravé! Nahlédnete pod pokličku sklářského řemesla a výroby světoznámého českého křišťálu. Dozvíte se vše o surovinách i tradičních postupech výroby a podíváte se pod ruce uznávaným mistrům sklářům, kteří ručně tvoří to nejlepší z českého sklářského umění.

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Místo, kde se střetává krása s tradicí, stylem a exklusivitou, to je karlovarská sklárna Moser, která už 160 let ručně vyrábí křišťálové unikáty proslulé po celém světě. Sklárna Moser si od samého počátku zakládá na rukodělném umění mistrů sklářů, brusičů, malířů a rytců, každé dílo tak prochází pod rukama desítkám odborníků, než získá svou finální podobu.

Nevšední zážitek, na který jen tak nezapomenete, to je prohlídka sklářské hutě Moser. Uvidíte, jak mistři skláři přetváří žhavou masu skloviny v jedinečné výrobky a získáte představu o sklářském řemeslu od začátku až do konce celé výroby. Zároveň se v průběhu návštěvy sklářské hutě dozvíte vše o sklářských surovinách, používaném nářadí a výrobních postupech. V rámci VIP prohlídky sklárny Moser se podíváte nejenom do jejího srdce - sklářské huti, ale dostanete se i do dalších neméně důležitých dílen, kde skleněné originály získávají svou jedinečnou podobu. Jsou jimi třeba brusírna, kulírna, malírna nebo rytecká dílna.

Pokud zavítáte do Moseru, neměli byste vynechat ani sklářské muzeum, jehož expozice nabízí poutavou prohlídku představující sklářskou tvorbu už od roku 1857, kdy rytec Ludwig Moser položil základy sklárny. Část expozice muzea je věnována i VIP majitelům luxusních křišťálových výrobků. Patří mezi ně například císař František Josef I., královna Alžběta II., japonský císař Akihito, španělský král Juan Carlos I., ale i česká tenistka Lucie Šafářová nebo třeba biatlonistka Gabriela Soukalová. Na závěr prohlídky si v Moseru můžete některý z unikátních křišťálových kousků také zakoupit.

Více informací naleznete na http://www.moser-glass.com/pages/exkurze/

OTEVÍRACÍ DOBA

Muzeum
Po-Pá: 9:00-15:00 hodin
Sklářská huť
Po-Pá: 9:00-15:00 hodin

(poslední začátek exkurze je ve 14:30 h.). Ve státních svátcích zavřeno.

O sklárně MOSER
Sklárna MOSER slaví v letošním roce 160 let od svého založení. Ludwig Moser zřídil vlastní ryteckou dílnu a obchod sklem v centru města Karlovy Vary poblíž Tržní kolonády v březnu 1857. Ve svých necelých čtyřiadvaceti letech tak položil základy výroby dnes světově proslulého křišťálu, které nese jeho jméno. Luxusní nápojové sety, dekorativní díla a unikátní rytiny Moser získaly brzy obdiv i úctu a dodnes jsou vyhledávány zájemci z celého světa.

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Další akce v okolí

Příměstský cyklo víkend 2023 - Karl…

24.06.2023 - 25.06.2023
Volnočasový areál Rolava

Víkendový kemp v Karlových Varech je určen pro děti i dospělé. Je zkrácenou variantou našich prázdninových příměstských…

Příměstský in-line kemp s angličtin…

10.07.2023 - 14.07.2023
Volnočasový areál Rolava

In- line kemp je veden formou příměstského tábora a nabízí program denně od 8:00 do 16:30. Děti jsou rozděleny do…

Příměstský in-line kemp s angličtin…

17.07.2023 - 21.07.2023
Volnočasový areál Rolava

In- line kemp je veden formou příměstského tábora a nabízí program denně od 8:00 do 16:30. Děti jsou rozděleny do…

Příměstský in-line kemp s angličtin…

24.07.2023 - 28.07.2023
Volnočasový areál Rolava

In- line kemp je veden formou příměstského tábora a nabízí program denně od 8:00 do 16:30. Děti jsou rozděleny do…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

středa 7. červen

Dnes má svátek Iveta / Slavoj

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete