Statistika našeho portálu

  • 84 315 Akcí v kalendáři
  • 5 367 Ubytovacích zařízení
  • 24 150 Míst a památek

Napoleon v Brně

18.11.2017 - 18.11.2017 Brno

Chcete na vlastní oči vidět císaře Napoleona? Pak si najděte v sobotu 18.11.2017 čas a přijeďte do Brna! Připomeneme si den, kdy do města přijel císař i se svými vojáky a připravoval se tady na slavkovskou bitvu. Můžete se těšit na historický průvod centrem města, na dobové speciality a také na unikátní videomapping!V 17 hodin proběhne před kostelem sv. Tomáše na Moravském náměstí zahájení akce a…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Chcete na vlastní oči vidět císaře Napoleona? Pak si najděte v sobotu 18.11.2017 čas a přijeďte do Brna! Připomeneme si den, kdy do města přijel císař i se svými vojáky a připravoval se tady na slavkovskou bitvu. Můžete se těšit na historický průvod centrem města, na dobové speciality a také na unikátní videomapping!

V 17 hodin proběhne před kostelem sv. Tomáše na Moravském náměstí zahájení akce a od protějšího parku pak bude po 17. hodině vyrážet průvod cca 20 vojáků na koních v čele s Napoleonem. Průvod projede historickým centrem města a bude končit kolem 17:45 na Kapucínském náměstí a zde je významná změna oproti loňským ročníkům! Hlavní program bude totiž letos probíhat na úplně novém místě – v areálu Biskupského dvora!

Z balkonu Biskupského dvora pozdraví císař Napoleon brněnské občany. Následně budou mít návštěvníci možnost zhlédnout unikátní velkoplošnou projekci (videomapping), který bude promítnut přímo na budovu Biskupského dvora. Celý program doplní divadlo historie v pohybu EXULIS svými představeními pojednávajících o životě brněnských občanů za pobytu francouzských vojsk v roce 1805. V 19:15 proběhne modlitba za oběti válek v katedrále sv. Petra a Pavla a návštěvníci se budou moci pokochat výhledem na večerní Brno přímo z věže katedrály. Kdo zůstane v Biskupském dvoře, uvidí videodokument o Napoleonově tažení Evropou v roce 1805 a k tomu si bude moci pochutnat na dobových plackách.

V další části programu zhlédnou návštěvníci další divadelní vystoupení – tentokrát bude pojednávat o vzájemném vymezování si pozic mezi francouzskými důstojníky, během kterého se určitě najde i nějaký ten důvod k souboji. Finále večera bude završeno videomappingem, který znovu oživí fasády Biskupského dvora.

Cílem organizátorů akce je, aby návštěvníci zažili nejen jedinečné chvíle za doprovodu osobnosti, která významně pozměnila tvář Evropy na počátku 19. století, ale také aby se dozvěděli o nelehkém životě obyvatel Brna v době bitvy u Slavkova.

Podrobný bohatý program

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Další akce v okolí

Umění loutky - Brno

22.11.2018 - 20.01.2019
Brno

Umění loutkyHistorické české loutky včetně Spejbla a Hurvínka ze sbírky manželů Pavla a Marie Jiráskových budou k…

Halina Pawlowská: Díky za fíky - Br…

30.11.2018 - 30.11.2018
Brno

Díky za fíky vyjádří Halina PawlowskáHalina Pawlowská je scenáristka a autorka desítek knižních bestsellerů,…

Agadir: Na strunách naděje, Serhij …

09.12.2018 - 09.12.2018
Brno

Za osobní účasti autora Serhije Dzjuby i obou překladatelů (Milan Hrabal a Petr Kalina).Cyklus básní Zamiluj se do mě v…

Bastlfest - festival kutilství - Br…

16.11.2018 - 18.11.2018
Brno

Patříte k nadšencům, kteří stále něco vymýšlejí, vylepšují a konstruují? Nebo jen rádi žasnete nad tím, co všechno si…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 18. listopad

Dnes má svátek Romana

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Nejlevnější cestovní pojištění do zahraničí najdete a do 2 minut sjednáte až s 50% slevou na srovnávači cestovního pojištění Srovnejto.cz

Vaše cestovní pojištění od ePojisteni.cz může trvat pár dní, ale i celý rok.

Na Atlase Česka dále najdete