Statistika našeho portálu

  • 92 005 Akcí v kalendáři
  • 5 383 Ubytovacích zařízení
  • 24 179 Míst a památek

Napoleon v Brně

18.11.2017 Brno

Chcete na vlastní oči vidět císaře Napoleona? Pak si najděte v sobotu 18.11.2017 čas a přijeďte do Brna! Připomeneme si den, kdy do města přijel císař i se svými vojáky a připravoval se tady na slavkovskou bitvu. Můžete se těšit na historický průvod centrem města, na dobové speciality a také na unikátní videomapping!V 17 hodin proběhne před kostelem sv. Tomáše na Moravském náměstí zahájení akce a…

Loading...

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Chcete na vlastní oči vidět císaře Napoleona? Pak si najděte v sobotu 18.11.2017 čas a přijeďte do Brna! Připomeneme si den, kdy do města přijel císař i se svými vojáky a připravoval se tady na slavkovskou bitvu. Můžete se těšit na historický průvod centrem města, na dobové speciality a také na unikátní videomapping!

V 17 hodin proběhne před kostelem sv. Tomáše na Moravském náměstí zahájení akce a od protějšího parku pak bude po 17. hodině vyrážet průvod cca 20 vojáků na koních v čele s Napoleonem. Průvod projede historickým centrem města a bude končit kolem 17:45 na Kapucínském náměstí a zde je významná změna oproti loňským ročníkům! Hlavní program bude totiž letos probíhat na úplně novém místě – v areálu Biskupského dvora!

Z balkonu Biskupského dvora pozdraví císař Napoleon brněnské občany. Následně budou mít návštěvníci možnost zhlédnout unikátní velkoplošnou projekci (videomapping), který bude promítnut přímo na budovu Biskupského dvora. Celý program doplní divadlo historie v pohybu EXULIS svými představeními pojednávajících o životě brněnských občanů za pobytu francouzských vojsk v roce 1805. V 19:15 proběhne modlitba za oběti válek v katedrále sv. Petra a Pavla a návštěvníci se budou moci pokochat výhledem na večerní Brno přímo z věže katedrály. Kdo zůstane v Biskupském dvoře, uvidí videodokument o Napoleonově tažení Evropou v roce 1805 a k tomu si bude moci pochutnat na dobových plackách.

V další části programu zhlédnou návštěvníci další divadelní vystoupení – tentokrát bude pojednávat o vzájemném vymezování si pozic mezi francouzskými důstojníky, během kterého se určitě najde i nějaký ten důvod k souboji. Finále večera bude završeno videomappingem, který znovu oživí fasády Biskupského dvora.

Cílem organizátorů akce je, aby návštěvníci zažili nejen jedinečné chvíle za doprovodu osobnosti, která významně pozměnila tvář Evropy na počátku 19. století, ale také aby se dozvěděli o nelehkém životě obyvatel Brna v době bitvy u Slavkova.

Podrobný bohatý program

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Další akce v okolí

Přednáška Fernanda Báeze - Agadir: …

13.02.2020 - 13.02.2020
Kobližná 4, Brno

S pomocí Fernanda Báeze prozradíme, proč a jak se ničily knihy.

Masopustní slavnost Fašank - Brno

22.02.2020 - 22.02.2020
Brno-Líšeň

Líšenské ostatky se konají od roku 2012 díky tvůrčí spolupráci Národopisného souboru Líšňáci a Divadla Líšeň.…

Festival krátkých animovaných filmů…

23.01.2020 - 23.01.2020
Kino Art, Cihlářská 19,…

Čekají vás nejlepší krátké animované filmy z celého světa, které byly oceněné na mezinárodních festivalech - celkem 20…

Degustace Velký hmyzí večer - Brno

26.01.2020 - 26.01.2020
Klub cestovatelů,…

Přednáška s degustací hmyzích specialit pro všechny odvážlivce! Přijďte se podívat, jak se připravují čerstvé hmyzí…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Loading...
Kategorie

středa 22. leden

Dnes má svátek Slavomír

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete