Statistika našeho portálu

  • 96 498 Akcí v kalendáři
  • 5 388 Ubytovacích zařízení
  • 24 199 Míst a památek

Navštivte Distillery Land Vizovice

29.03.2017 - 31.12.2025 Vizovice

Exkurze s vůní slivoviceRudolf Jelínek Distillery LandJen těžko si lze představit návštěvu Valašska, aniž bychom neochutnali jeho nejtypičtější produkt – slivovici. Nezapomeňte se proto v jakémkoli ročním období zastavit ve Vizovicích v návštěvnickém centru Distillery Land společnosti Rudolf Jelínek. Během prohlídky se dozvíte nejen, jak se destiláty z ovoce vyrábějí, ale samozřejmě je budete…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Exkurze s vůní slivovice
Rudolf Jelínek Distillery Land

Jen těžko si lze představit návštěvu Valašska, aniž bychom neochutnali jeho nejtypičtější produkt – slivovici. Nezapomeňte se proto v jakémkoli ročním období zastavit ve Vizovicích v návštěvnickém centru Distillery Land společnosti Rudolf Jelínek. Během prohlídky se dozvíte nejen, jak se destiláty z ovoce vyrábějí, ale samozřejmě je budete moci také ochutnat. Ovocem provoněný Distillery Land představuje historii i současnost výroby tradičních světoznámých ovocných destilátů z Vizovic.

Výrobu i návštěvnické centrum Rudolf Jelínek najdete v obci Vizovice kousek od hlavní cesty směřující ze Zlína do Vsetína. Areál společnosti prošel v roce 2012 rozsáhlou rekonstrukcí, která mu vrátila původní podobu ze 30. let minulého století – tedy z období, kdy firmu vlastnil pan Rudolf Jelínek. Celý závod dnes zabírá plochu téměř 50 000 m2.

Exkurzní trasa zahrnuje návštěvu malé pálenice vybavené unikátní technologií Arnold Holstein určené k destilaci ovocných kvasů, muzea s připomenutím nejvýznamnějších milníků z historie firmy, whiskárny s ukázkou výroby nejstarší české whisky, egalizace s obřími nerezovými a dřevěnými sudy, ve kterých zrají ovocné destiláty, následuje prohlídka stáčírny a celou trasu zakončí degustace vybraných pálenek. Příběh jemné a voňavé slivovice ovšem začíná již v sadech, proto se seznámíte také se základy sadařství a dozvíte se více o ovoci, které Rudolf Jelínek pěstuje na 163 hektarech v okolí Vizovic a na jižní Moravě.

Exkurze probíhají celoročně a je dobré se na ně předem objednat.

V hlavní sezóně od poloviny června do poloviny září probíhají pravidelné prohlídky v 11.00 a ve 13.00 hodin. Součástí prohlídek je ochutnávka výrobků, které si můžete zakoupit ve zdejší prodejně. K dispozici je také velké parkoviště pro osobní vozy a autobusy.

Nejznámější český ovocný destilát s charakteristickou chutí a vůní – bílá slivovice – se vyrábí ve Vizovicích již více než sto let. Už od 19. století vyrábí palírníci Jelínkovu slivovici z toho nejlepšího švestkového kvasu a dodržují mnohaleté tradice. Ty požadují, aby vyzrálý švestkový kvas prošel trojstupňovou destilací, díky které dosahuje slivovice dokonalé jemnosti. Pecky zůstávají celou dobu v kvasu, aby vzniklé pálence dodaly specifickou nahořklou chuť. Vyrobený destilát zraje 3 roky. Právě díky tradičním postupům získává slivovice Rudolf Jelínek typickou jemnou, zaoblenou chuť a vůni.

Vizovický areál každoročně v srpnu hostí hudební festival Vizovické Trnkobraní. Letos proběhne již jeho jubilejní 50. ročník. O měsíc dříve probíhá v areálu likérky největší mezinárodní rockový open-air festival – Masters of Rock. Každoročně ho navštíví na 30 tisíc účastníků.

Otevírací doba

Pondělí–pátek: 08.30–17.30
Sobota: 09.00–14.00
Neděle: zavřeno

Vstupné

Základní cena: 110 Kč
Snížená cena: 90 Kč
Rozšířené a speciální prohlídky: 130–239 Kč

zdroj informací:

http://www.distilleryland.cz/
http://www.rjelinek.cz/

 

Těšíme se na vaši návštěvu.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

úterý 7. prosinec

Dnes má svátek Benjamín

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete