Statistika našeho portálu

  • 96 081 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 199 Míst a památek

NKP Vyšehrad - Staré purkrabství

09.02.2013 - 06.06.2013 Praha

Přednášky o historii Vyšehradu a pevnostní architektuře nejen pro seniory 9.února Dějiny Vyšehradu - na pomezí legend a skutečnosti. Přednáší Ing. Arch. Ondřej Šefců z NPÚ Přednáška věnovaná nejstarší historii Vyšehradu, jeho obrazu ve starých kronikách, mýtu legendárních Přemyslovců a jeho opevnění v době středověku. Přednáška přiblíží některé sporné momenty historie Vyšehradu, pozoruhodné…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Přednášky o historii Vyšehradu a pevnostní architektuře nejen pro seniory 9.února Dějiny Vyšehradu - na pomezí legend a skutečnosti. Přednáší Ing. Arch. Ondřej Šefců z NPÚ Přednáška věnovaná nejstarší historii Vyšehradu, jeho obrazu ve starých kronikách, mýtu legendárních Přemyslovců a jeho opevnění v době středověku. Přednáška přiblíží některé sporné momenty historie Vyšehradu, pozoruhodné souvislosti i související děje. Výklad doprovodí četná vyobrazení, snímky architektury a jejích článků,uměleckých děl a četné názorné rekonstrukce.

9. března Vývoj evropského pevnostního stavitelství v období od 16. do 18. století Přednáší PhDr. Vladimír Kupka, Ph.D. Typologie rondelového, klešťového a bastionového opevnění, objasnění jejich funkce a využití v ozbrojených konfliktech, doprovodné promítání mnoha snímků a nákresů.

13. dubna Názorná vycházka po pevnosti Vyšehrad s výkladem Provádí a přednáší PhDr. Vladimír Kupka, Ph.D. Komplexní procházka po celém Vyšehradě s výkladem týkajícím se výhradně jeho opevnění.

11. května (případně čtvrtek 16.5. v 17:00) Vyšehradské kasematy – názorná vycházka s výkladem, prohlídka kasemat a Gorlice Přednáší PhDr. Vladimír Kupka, Ph.D. Prohlídka kasemat z Cihelné brány do Gorlice a také dvou částí, které jsou běžně veřejnosti uzavřeny: Na druhou stranu z Cihelné brány k Redanu a části chodeb se vstupem za rotundou sv. Martina.

6. června čtvrtek 16:00 Vyšehradská Kapitula a církevní stavby na Vyšehradě Přednáší PhDr. Bořivoj Nechvátal Csc. Přednáška s doprovodným promítáním obrázků a nákresů. Po skončení prohlídka kostela Stětí sv. Jana Křtitele, kaple P.Marie Šancovské, Rotundy sv. Martina a základů kostela sv. Vavřince

Další akce v okolí

První udržitelný obchoďák:Týdenní s…

13.09.2021 - 19.09.2021
pražská tržnice v…

Swap? Nový trend, ale také úspora pro životní prostředí i vaši peněženku. Týdenní swap od 13. do 19. září v pražské…

První udržitelný obchoďák - Praha

13.09.2021 - 19.09.2021
Bubenské nábř. 306/13,…

Největší swap ve střední Evropě, workshopy a diskuze na téma změny spotřebních návyků proběhne od 13. do 19. září.

První udržitelný obchoďák: týdenní …

13.09.2021 - 19.09.2021
V Pražské tržnici v…

Akce nabídne hravou alternativu nakupování v řetězcích. Bude nabitá workshopy a diskusemi, v nichž každý zjistí, že…

Katarze: kde jinde než v Gabriel Lo…

18.09.2021 - 18.09.2021
Praha

Elektronická hudba se propojí se současným uměním v jedinečných prostorách Gabriel Loci. Pod názvem Katarze/Samsara…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 18. září

Dnes má svátek Kryštof

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete