Statistika našeho portálu

  • 94 728 Akcí v kalendáři
  • 5 388 Ubytovacích zařízení
  • 24 188 Míst a památek

NKP Vyšehrad - Staré purkrabství

09.02.2013 - 06.06.2013 Praha

Přednášky o historii Vyšehradu a pevnostní architektuře nejen pro seniory 9.února Dějiny Vyšehradu - na pomezí legend a skutečnosti. Přednáší Ing. Arch. Ondřej Šefců z NPÚ Přednáška věnovaná nejstarší historii Vyšehradu, jeho obrazu ve starých kronikách, mýtu legendárních Přemyslovců a jeho opevnění v době středověku. Přednáška přiblíží některé sporné momenty historie Vyšehradu, pozoruhodné…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Přednášky o historii Vyšehradu a pevnostní architektuře nejen pro seniory 9.února Dějiny Vyšehradu - na pomezí legend a skutečnosti. Přednáší Ing. Arch. Ondřej Šefců z NPÚ Přednáška věnovaná nejstarší historii Vyšehradu, jeho obrazu ve starých kronikách, mýtu legendárních Přemyslovců a jeho opevnění v době středověku. Přednáška přiblíží některé sporné momenty historie Vyšehradu, pozoruhodné souvislosti i související děje. Výklad doprovodí četná vyobrazení, snímky architektury a jejích článků,uměleckých děl a četné názorné rekonstrukce.

9. března Vývoj evropského pevnostního stavitelství v období od 16. do 18. století Přednáší PhDr. Vladimír Kupka, Ph.D. Typologie rondelového, klešťového a bastionového opevnění, objasnění jejich funkce a využití v ozbrojených konfliktech, doprovodné promítání mnoha snímků a nákresů.

13. dubna Názorná vycházka po pevnosti Vyšehrad s výkladem Provádí a přednáší PhDr. Vladimír Kupka, Ph.D. Komplexní procházka po celém Vyšehradě s výkladem týkajícím se výhradně jeho opevnění.

11. května (případně čtvrtek 16.5. v 17:00) Vyšehradské kasematy – názorná vycházka s výkladem, prohlídka kasemat a Gorlice Přednáší PhDr. Vladimír Kupka, Ph.D. Prohlídka kasemat z Cihelné brány do Gorlice a také dvou částí, které jsou běžně veřejnosti uzavřeny: Na druhou stranu z Cihelné brány k Redanu a části chodeb se vstupem za rotundou sv. Martina.

6. června čtvrtek 16:00 Vyšehradská Kapitula a církevní stavby na Vyšehradě Přednáší PhDr. Bořivoj Nechvátal Csc. Přednáška s doprovodným promítáním obrázků a nákresů. Po skončení prohlídka kostela Stětí sv. Jana Křtitele, kaple P.Marie Šancovské, Rotundy sv. Martina a základů kostela sv. Vavřince

Další akce v okolí

Online: Ká dva vlastní cestou - cel…

16.01.2021 - 16.01.2021
Bělohorská 24, Praha 6…

Kino Dlabačov se po dobu uzavření kina připojuje k online projekcím v rámci „Moje kino Live“

Online: Fragmenty metropole - celá …

18.01.2021 - 18.01.2021
Seydlerova 2835/4,…

Fotograf roku představuje v Czech Photo Centre cyklus Fragmenty metropole

420people chystá ohňostroj tance, h…

18.01.2021 - 19.01.2021
La Fabrika, Komunardů…

OHNĚ STROJE, tak se jmenuje nové představení souboru současného tance 420PEOPLE, v němž se už podruhé spojil s…

Online: Harry Potter Mad head show …

20.01.2021 - 20.01.2021
Praha

Harry Potter online kvíz s moderátorem v přímém přenosu ! K této hře nepotřebujete žádné znalosti ani speciální…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

sobota 16. leden

Dnes má svátek Ctirad

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete