Statistika našeho portálu

  • 95 109 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 192 Míst a památek

NKP Vyšehrad - Staré purkrabství

09.02.2013 - 06.06.2013 Praha

Přednášky o historii Vyšehradu a pevnostní architektuře nejen pro seniory 9.února Dějiny Vyšehradu - na pomezí legend a skutečnosti. Přednáší Ing. Arch. Ondřej Šefců z NPÚ Přednáška věnovaná nejstarší historii Vyšehradu, jeho obrazu ve starých kronikách, mýtu legendárních Přemyslovců a jeho opevnění v době středověku. Přednáška přiblíží některé sporné momenty historie Vyšehradu, pozoruhodné…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Přednášky o historii Vyšehradu a pevnostní architektuře nejen pro seniory 9.února Dějiny Vyšehradu - na pomezí legend a skutečnosti. Přednáší Ing. Arch. Ondřej Šefců z NPÚ Přednáška věnovaná nejstarší historii Vyšehradu, jeho obrazu ve starých kronikách, mýtu legendárních Přemyslovců a jeho opevnění v době středověku. Přednáška přiblíží některé sporné momenty historie Vyšehradu, pozoruhodné souvislosti i související děje. Výklad doprovodí četná vyobrazení, snímky architektury a jejích článků,uměleckých děl a četné názorné rekonstrukce.

9. března Vývoj evropského pevnostního stavitelství v období od 16. do 18. století Přednáší PhDr. Vladimír Kupka, Ph.D. Typologie rondelového, klešťového a bastionového opevnění, objasnění jejich funkce a využití v ozbrojených konfliktech, doprovodné promítání mnoha snímků a nákresů.

13. dubna Názorná vycházka po pevnosti Vyšehrad s výkladem Provádí a přednáší PhDr. Vladimír Kupka, Ph.D. Komplexní procházka po celém Vyšehradě s výkladem týkajícím se výhradně jeho opevnění.

11. května (případně čtvrtek 16.5. v 17:00) Vyšehradské kasematy – názorná vycházka s výkladem, prohlídka kasemat a Gorlice Přednáší PhDr. Vladimír Kupka, Ph.D. Prohlídka kasemat z Cihelné brány do Gorlice a také dvou částí, které jsou běžně veřejnosti uzavřeny: Na druhou stranu z Cihelné brány k Redanu a části chodeb se vstupem za rotundou sv. Martina.

6. června čtvrtek 16:00 Vyšehradská Kapitula a církevní stavby na Vyšehradě Přednáší PhDr. Bořivoj Nechvátal Csc. Přednáška s doprovodným promítáním obrázků a nákresů. Po skončení prohlídka kostela Stětí sv. Jana Křtitele, kaple P.Marie Šancovské, Rotundy sv. Martina a základů kostela sv. Vavřince

Další akce v okolí

Online: Kosmonauti (2/2) - celá ČR

19.04.2021 - 24.04.2021
Praha

Vydejte se do vesmíru prostřednictvím Prima ZOOM. 60 let od prvního letu člověka do vesmíru.

Online:Chrup psa z pohledu zdraví, …

19.04.2021 - 19.04.2021
Praha

Webinář Vladimíry Tiché věnující se chovu psů a jejich zdraví.

Online: Jak určovat a prokazovat pr…

20.04.2021 - 20.04.2021
Praha

„Jak určovat a prokazovat preferenční původ zboží v rámci preferenčního systému Evropské unie včetně obchodu s Velkou…

Online: Dernisáže na Pragovce - cel…

22.04.2021 - 22.04.2021
Pragovka Gallery a The…

Pragovka Gallery a The White Room  pořádá dernisáže výstav z pásma Ekologická úzkost II: Nebezpečný odstup,…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

neděle 18. duben

Dnes má svátek Valérie

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete