Statistika našeho portálu

  • 101 886 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Noc na Karlštejně - muzikál

24.09.2016 Karlštejn

Jedenáct let už poberounský divadelní soubor uvádí po celé republice původní muzikál Noc na Karlštejně. Zatímco každou další sezonu tradičně otevírá představení na nádvoří zámu v Dobřichovicích, poslední repríza je k vidění symbolicky – přímo v Karlštejně. Bude tomu tak i letos, v sobotu 24. září 2016.Poberounskou »Noc« už za dobu, co ji unikátní soubor složený z ochotníků i profesionálů hraje,…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Jedenáct let už poberounský divadelní soubor uvádí po celé republice původní muzikál Noc na Karlštejně. Zatímco každou další sezonu tradičně otevírá představení na nádvoří zámu v Dobřichovicích, poslední repríza je k vidění symbolicky – přímo v Karlštejně. Bude tomu tak i letos, v sobotu 24. září 2016.

Poberounskou »Noc« už za dobu, co ji unikátní soubor složený z ochotníků i profesionálů hraje, vidělo hodně přes sedmdesát tisíc diváků. Další přibyli letos – kromě Dobřichovic muzikál hostila nádvoří hradu Křivoklát (na obou místech jsme hráli dvakrát) i zámků v Jindřichově Hradci, Kamenici nad Lipou či v Praze-Libni. Všude bylo vyprodáno, všude se souboru dostalo nejen bouřlivých ovací při děkovačkách, ale také uznání a pochval.

Posledním letošním představením, v němž samozřejmě zazní všechny slavné skladby jako Do věží, Lásko má, já stůňu, Hoja hoj  atd., v sobotu 24. 9. 2016 už poněkolikáté vyvrcholí program prvního dne historického Karlštejnského vinobraní. Na louce pod tamním mostem budou diváky bavit Václav Vydra, Michaela Nosková, Pavel Vítek a mnozí další skvělí herci a zpěváci. Včetně těch ochotnických – v roli purkrabího celých jedenáct let exceluje Karel Král, potlesk na otevřené scéně vždy sklízí prostořeká Ofka v podání Aleny Říhové, důstojného arcibiskupa Arnošta z Pardubic ztvárňuje její manžel Petr Říha atd. Chybět samozřejmě nebudou ani šermíři, metači ohně, ženské, koza či kůň.

NOC NA KARLŠTEJNĚ
Karlštejn, louka u mostu
Sobota 24. 9. 2016, 21.15 hodin
(www.karlstejnske-vinobrani.cz, info@karlstejnskevinobrani.cz)

Císař: Václav Vydra
Císařovna: Monika Vaňková
Arcibiskup: Petr Říha
Purkrabí: Karel Král
Pešek: Pavel Vítek
Alena: Michaela Nosková
Vévoda bavorský: Jiří Oberfalzer
Král cyperský: Petr Jančařík
Ofka: Alena Říhová
Vypravěč: Jan Matěj Rak

První zbrojnoš: Ondřej Nováček
Druhý zbrojnoš: Radan Šubrt
Třetí zbrojnoš: Jiří Vitouš
Čtvrtý zbrojnoš: Jan Kuna

Těšíme se na vás!

 

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 25. únor

Dnes má svátek Liliana

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete