Statistika našeho portálu

  • 96 081 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 199 Míst a památek

Novojičínský jarmark s masopustem

09.02.2018 Nový Jičín

Letošní masopust v Novém Jičíně bude provoněn koblihami. Tradiční rej masek v čele s medvědem proběhne na Masarykově náměstí v pátek 9. února a jeho součástí bude, kromě jarmarku, i pátý ročník soutěže o nejchutnější regionální pochutinu. V tomto roce bude veřejnost vybírat nejlepší koblihu."V rámci oživení náměstí, o které se už několik let snažíme, i letos přiblížíme tradici lidové zábavy. V 10…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Nový Jičín, Masarykovo náměstí
Oblast
Moravskoslezsko
Kraj
Moravskoslezský kraj
Okres
Nový Jičín
Obec
Nový Jičín

Fotogalerie k článku

Letošní masopust v Novém Jičíně bude provoněn koblihami. Tradiční rej masek v čele s medvědem proběhne na Masarykově náměstí v pátek 9. února a jeho součástí bude, kromě jarmarku, i pátý ročník soutěže o nejchutnější regionální pochutinu. V tomto roce bude veřejnost vybírat nejlepší koblihu.

"V rámci oživení náměstí, o které se už několik let snažíme, i letos přiblížíme tradici lidové zábavy. V 10 a v 15 hodin projde náměstím průvod masek. A protože masopust je nejen o veselí, ale i o hodování, po celý den bude na Masarykově náměstí probíhat jarmark, který nabídne zabíjačkové speciality, sýry, uzeniny, koření, cukrářské a pekařské výrobky," uvedla Radka Bobková z pořádajícího návštěvnického centra.

Návštěvníci jarmarku mohou také vybírat nejchutnější koblihu. "Místní pekařství připravila degustační vzorky a veřejnost bude ochutnávat a hodnotit," dodala Bobková. Vyhodnocení soutěže proběhne přímo na náměstí v 15: 30 hodin a vítězná pekárna získá od starosty města Jaroslava Dvořáka certifikát a originální cenu z keramiky. Odměna je připravena i pro hlasující veřejnost. Vylosovaný hodnotitel získá balíček pekařských výrobků.

Soutěž o nejchutnější regionální pochutinu proběhne v Novém Jičíně už popáté. V minulých letech návštěvníci masopustního jarmarku posuzovali chuť zelné polévky, klobásy, tlačenky nebo koláčků.

 

Těšíme se na vás!

 

 

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 18. září

Dnes má svátek Kryštof

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete