Statistika našeho portálu

  • 99 338 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Nový webový portál Janáček

18.01.2018 - 31.12.2025 Brno

Leoš Janáček. Hudební skladatel světového formátu, organizátor kulturního a hudebního života a také hrdý obyvatel města Brna. Jeho život a dílo mapuje víceletý projekt Janáčkovo Brno, za kterým stojí TIC BRNO.Jaký Leoš Janáček byl? Kde žil a skládal? Všechny tyto informace naleznete na novém webovém portálu http://www.leosjanacek.eu/."Web je koncipován jako informační centrum o samotném…

Adresa a kontaktní informace

Leoš Janáček. Hudební skladatel světového formátu, organizátor kulturního a hudebního života a také hrdý obyvatel města Brna. Jeho život a dílo mapuje víceletý projekt Janáčkovo Brno, za kterým stojí TIC BRNO.

Jaký Leoš Janáček byl? Kde žil a skládal? Všechny tyto informace naleznete na novém webovém portálu http://www.leosjanacek.eu/.

"Web je koncipován jako informační centrum o samotném skladateli a jeho díle, ale také jako rozcestník současných aktivit a nabídky, která je s jeho jménem v Brně spojená. Konkrétně se jedná například o brněnské janáčkovské instituce, festival Janáček Brno, informace ke stezce Po stopách Leoše Janáčka či suvenýry," vysvětluje Jana Janulíková, ředitelka TIC BRNO. Součástí webu je také krátké animované video, které ve zkratce ilustruje i jeho dětství a studia. Vzniklo ve spolupráci s Vendulou Chalánkovou a animátory Tomoko Lisou a Davidem Lisým a v jeho závěru si zájemci mohou zahrát i online hudební pexeso.

Že Janáček rozhodně není nuda, dokládají také dvě zbrusu nové kolekce suvenýrů. První kolekce určená dětem je založená na grafických prvcích výtvarnice Venduly Chalánkové, která podle historických fotografií z Archivu Leoše Janáčka zpracovala vlastní vyobrazení Leoše Janáčka a jeho blízkých, a k tomu navíc postavy z opery Příhody lišky Bystroušky. Druhá kolekce pracuje s motivy Janáčkových nápěvků mluvy. Zápisy situací a útržků hovorů včetně notových záznamů si skladatel více než třicet let zaznamenával do svých deníků. Tato kolekce obsahuje například psací sadu, trička, klíčenky, tácky pod nápoje či pláštěnky. Jedním z motivů na kolekci suvenýrů je nápěvek s textem "Janáček tam bydlí".

V podobném duchu se nese také publikace Po stopách Leoše Janáčka, která koresponduje s jeho stezkou. Ta mapuje brněnské lokality a budovy, ve kterých skladatel žil, komponoval, dirigoval, vyučoval, prožíval premiéry svých skladeb, procházel se nebo se jen potkával s přáteli. V roce 2018 budou také přímo na deseti vybraných místech stezky instalovány informační panely poskytující konkrétní informace. "Janáček a Brno je velké téma a našim cílem je zprostředkovat ho zajímavě obyvatelům i návštěvníkům města," uzavírá Janulíková.

Mapa

Další akce v okolí

Kniha džunglí: Bílý lachtan - Brno

16.04.2023 - 16.04.2023
Industra

Participační inscenace divadla DIP pro děti od 6 let. Inscenace zpracovává povídku z Knihy džunglí od Rudyarda…

My Leonard Cohen – Brno

13.05.2023 - 13.05.2023
Brno

Kanadský hudebník Leonard Cohen naposledy navštívil Prahu v roce 2013. Letos, přesně deset let od jeho fenomenálního…

Led Zeppelin Symphonic – Brno

16.05.2023 - 16.05.2023
Výstaviště

Led Zeppelin patří mezi nejznámější hudební skupiny vůbec. Na tento ikonický odkaz navazují Led Zeppelin Symphonic,…

Agadir: Na strunách naděje - Brno

09.03.2023 - 09.03.2023
Kobliřná 4

ZA OSOBNÍ ÚČASTI AUTORKY! Pohled do života rodiny, kterou spojuje vzájemné pouto, úcta k tradicím i živelná radost ze…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

středa 8. únor

Dnes má svátek Milada

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete