Statistika našeho portálu

  • 100 247 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 209 Míst a památek

Obsedantně kompulzivní uklízeči - celá ČR

19.02.2022 - 31.12.2022 Praha

Půl milionu Britů mění povlečení jen třikrát do roka. Ale najdou se i tací, kteří neúnavně a s nečekaným nadšením vedou nekonečné válečné tažení proti veškeré špíně a nepořádku. Zábavný dokumentární seriál Obsedantně kompulzivní uklízeči představuje podivuhodné Brity, kteří sami přiznávají, že jsou tak posedlí uklízením, až z toho nemůžou spát. Dokud je nějaká šmouha na okně nebo drobek na stole, nespočinou!

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Prima Show
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Od 19. února, sobota a neděle v 19.00, zařadí Prima SHOW dokumentární sérii Obsedantně kompulzivní uklízeči. V zábavném pořadu vezme parta posedlých uklízečů útokem britské domácnosti.

Linda Dykesová je obsedantně-kompulzivní uklízečka se Severního Walesu. Uklízí celý den a stále, ve dne i v noci. Uklízení má tak strašně moc ráda, že si na to dokonce založila firmu. Linda (47 let) je přesvědčená o tom, že obsedantně-kompulzivní uklízeči mají zvláštní schopnosti a dovednosti, které jim mohou pomoci změnit návyky celé země. A tak spojila síly se skupinou dalších kompulzivních uklízečů, aby jí pomohli uklidit nepořádek v britských domech i špínu na veřejně navštěvovaných místech. Obsedantně-kompulzivní uklízeči přispěchají v každém dílu stejnojmenného zábavného pořadu na pomoc pečlivě vybranému zoufalému nešťastníkovi, kterého už nezachrání nic než pořádný jarní úklid.

Do Lindina týmu se přidal jednatřicetiletý Richard Searle ze Sandhurstu. Richard vede vlastní audiovizuální společnost a je posedlý tím, aby bylo všechno pečlivě uspořádané a pěkně zorganizované. Uklízením a tříděním stráví každý rok dva měsíce čistého času. Richard je tedy ideálním adeptem na výjezd do města Bradford-Upon-Avon. Právě tady žije bývalý obchodník se starožitnostmi Christopher Sylvester. Už je sice v důchodu, ale pořád má celý dům až po střechu narvaný sběratelskými předměty i naprostými zbytečnostmi. Hromadily se tam dlouhých patnáct let, a teď je na tom už tak špatně, že se prakticky nedostane ke dveřím, natož aby si mohl něco uvařit v kuchyni, nebo dokonce aby mohl spát ve své vlastní posteli!

Dalším členem neohroženého Lindina týmu je dvaapadesátiletá Michele Murrayová z Borehamwoodu. Svobodná matka, která uklízí až osm hodin denně, má fobii z bakterií. Zvlášť posedlá je mytím oken. Dělá to každý den aspoň dvakrát, a když zaprší, rozhodně i víckrát. Michele má namířeno do města Milton Keynes, kde už na ni čeká Richard Pugh. Třicetiletý telefonní poradce si doma neuklidil od té doby, kdy se nastěhoval. Před několika lety! Má tam takový bordel, že jeho vlastní rodiče odmítají přijít na návštěvu. Je zoufalý a potřebuje pomoc.

Lindě ovšem nedají spát ani ušpiněná veřejně přístupná místa. A tak si našla ještě další dva obsedantně-kompulzivní uklízeče, aby si vyhrnuli rukávy a pomohli: stavební dělník Michael Devine (44 let) z Newcastlu si každý den vysává i postel. A Hayley Burford (27 let) z East Grinsteadu má diagnostikovánu obsedantně-kompulzivní poruchu už od roku 2007. Tito tři mušketýři vyzbrojení smetákem a hadrem vyrážejí na pomoc útulku s názvem The Pitstop. Centrum pro lidi v nouzi a bez domova servíruje 200 teplých jídel za den. Ale finančních prostředků je málo a lidí ještě méně. Zaměstnanci potřebují pomoc s úklidem kuchyně, toalet i společenské místnosti. Už za 24 hodin má navíc přijít kontrola z hygieny, takže času nezbývá nazbyt. Dokáže Lindin tým uspět?

Zajímavosti

Zábavný televizní seriál Obsedantně kompulzivní uklízeči byl poprvé uveden na obrazovky v roce 2013. Zatím vzniklo pět sérií a 46 epizod. 

Ve Velké Británii žije 750 tisíc lidí, kteří trpí obsedantně-kompulzivní poruchu – většina z nich se řídí přísnými rituály, aby udrželi svůj stres a úzkosti pod kontrolou.

Další akce v okolí

Veletrh vědy 2023 - Praha

08.06.2023 - 10.06.2023
PVA EXPO PRAHA

Více než 100 expozic láká návštěvníky 7. ročníku Veletrhu vědy. Na největší vědecké akci v Česku se odborníci podělí o…

Maker Faire - Praha

10.06.2023 - 11.06.2023
Výstaviště Praha…

Celosvětová přehlídka kreativity, tvořivosti a inovací přichází i do Prahy! Vyzkoušejte, poznejte a osahejte si…

Branický knižní malotrh 2023 - Praha

10.06.2023 - 10.06.2023
Praha

Nezapomeňte si sobotu 10. června 2023 zarezervovat v kalendáři pro ten nejlepší knižní zážitek!

Den plný zábavy pro celou rodinu: S…

10.06.2023 - 10.06.2023
Metropole Zličín

Již 10. června se na celé léto otevřou brány jedinečného Family Parku v nákupním centru Metropole Zličín. To si pro…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

středa 7. červen

Dnes má svátek Iveta / Slavoj

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete