Statistika našeho portálu

  • 99 628 Akcí v kalendáři
  • 5 394 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Vlastivědné muzeum v Olomouci

19.03.2013 - 08.05.2013 Olomouc

Fotografická výpověď Jindřicha Štreita o současném člověku, zaznamenávající každodenní příběhy bezejmenných lidí dobývajících tuny uhlí nebo tavících ocel, měla svoji premiéru  v dole Quido v polské městě Zabrze v roce 2011 pod názvem Industriální bytí. Představuje práci v dolech a hutích,  a bude tak příštím generacím připomínat  lidskou námahu, radosti i starosti práce v těžkém průmyslu. Když…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Vlastivědné muzeum v Olomouci
Oblast
Střední Morava
Kraj
Olomoucký kraj
Okres
Olomouc
Obec
Olomouc

Fotogalerie k článku

Fotografická výpověď Jindřicha Štreita o současném člověku, zaznamenávající každodenní příběhy bezejmenných lidí dobývajících tuny uhlí nebo tavících ocel, měla svoji premiéru  v dole Quido v polské městě Zabrze v roce 2011 pod názvem Industriální bytí. Představuje práci v dolech a hutích,  a bude tak příštím generacím připomínat  lidskou námahu, radosti i starosti práce v těžkém průmyslu. Když si prohlížíme tyto snímky, uvědomujeme si v dnešní hektické době základní hodnoty lidského života: úctu k druhému člověku, lásku, skromnost či pouto k pracovišti  - "malému domovu".

Jak brilantně vyjádřil Arek Gola,  kurátor této výstavy v polském Zabrze: "Pozorujeme pracující  ne prizmatem  velkých událostí na prvních stranách novin, ale prostřednictvím každodenní práce, v níž každý z nás tráví polovinu života… Představované fotografie… poskytují odpověď na otázku o postatě svazku člověka s jeho pracovištěm, strachu a nebezpečí tváří v tvář likvidaci průmyslového podniku, boje o existenci a rizika podstupovaného v zájmu obrany druhého domova… Mistrovství fotografií tkví rovněž v metaforičnosti a univerzálnosti výpovědi… Snímky vzbuzují emoce a subtilním způsobem připomínají divákům jejich vlastní zkušenosti. Fotografická žeň Jindřicha Štreita  a mistrovská práce s fotoaparátem  ho řadí mezi nejlepší dokumentaristy naší doby."

 Třebaže je řada snímků prezentována v autorských albech Jindřicha Štreita, některé z nich jsou v České republice vystavovány poprvé. Tato výstava zpřístupňuje nejlepší Štreitovy fotografie na industriální téma. Snímky vznikaly v průběhu dvaceti let v několika evropských zemích: v Polsku, Rumunsku, Francii, Anglii, Německu i na autorově rodné Moravě.

 Uzavřený cyklus pak tvoří 38 fotografií Jindřicha Štreita, které byly vytvořeny ve společnosti Hanácké železárny a pérovny, a. s., v Prostějově  a za jejichž laskavé zapůjčení na výstavu Ocelový svět Vlastivědné muzeum v Olomouci děkuje Ing. Jiřímu Vybíralovi.

Vernisáž výstavy proběhne v úterý 19. března 2013 v 17 hodin v sále sv. Kláry VMO, úvodní slovo pronese prof. Pavel Zatloukal, o hudební doprovod se postará Ivo Batoušek. Výstava potrvá do 8. května 2013.

Těšíme se na vaši návštěvu.

Otevírací doba:

duben – září: otevřeno denně kromě pondělí od 9 do 18 hodin
říjen – březen: otevřeno denně kromě pondělí a úterý od 10 do 17 hodin

Vstupné najdete

zde

Těšíme se na vaši návštěvu.

Bohatý výběr akcí, dětských, akcí na hradech a zámcích, v muzeích, historických, folklorních, gastronomických atd., po celé České republice najdete zde

Děkujeme vám za přízeň.

Mapa

Další akce v okolí

Flora Olomouc 2023 - Olomouc

20.04.2023 - 23.04.2023
Výstaviště

Největší svátek květin aneb mezinárodní květinová a zahradnická výstava Flora Olomouc 2023

Moravia Sport Expo 2023 - Olomouc

16.06.2023 - 17.06.2023
Výstaviště

Největší veletrh sportovních potřeb a vybavení v České republice

Hortikomplex - Olomouc

05.10.2023 - 08.10.2023
Výstaviště

Velkolepá tradiční přehlídka a prezentace českých i moravských pěstitelů ovoce a zeleniny

Svět kostek - Olomouc

18.11.2023 - 19.11.2023
Výstaviště

Mezinárodní výstava LEGO® modelů - Stovky staveb z Lega zaplní Výstaviště Flora Olomouc

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 31. březen

Dnes má svátek Kvido

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete