Statistika našeho portálu

  • 96 109 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 199 Míst a památek

Ohňostroj pod Letnou - výročí 100 let od vzniku Československa - Praha

27.10.2018 - 28.10.2018 Praha

 Oslavy 100 let republiky vyvrcholí v Praze ohňostrojem.Národní oslavy výročí 100 let od vzniku Československa vyvrcholí o víkendu 27. až 28. října v Praze. Na několika scénách se představí čeští a slovenští interpreti, kromě koncertů lidé uvidí výstavy, speciální expozice nebo vojenské přehlídky. Vrcholem oslav bude velký ohňostroj pod Letnou, který začne 28. října symbolicky v 19:18 hodin.…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

 

Oslavy 100 let republiky vyvrcholí v Praze ohňostrojem.

Národní oslavy výročí 100 let od vzniku Československa vyvrcholí o víkendu 27. až 28. října v Praze. Na několika scénách se představí čeští a slovenští interpreti, kromě koncertů lidé uvidí výstavy, speciální expozice nebo vojenské přehlídky. Vrcholem oslav bude velký ohňostroj pod Letnou, který začne 28. října symbolicky v 19:18 hodin. Program ve středu na tiskové konferenci představili organizátoři akcí.

Všechny akce budou přístupné zdarma. Program môžete sledovat na https://spolecnestoleti.cz/cs/programovy-katalog?page=1


"Jedním z našich cílů při organizaci vrcholu národních oslav v Praze bylo propojovat a sjednotit program všech organizátorů akcí, zapojit spolky a organizace napříč občanskou společností," uvedl hlavní koordinátor oslav Robin Čumpelík.

V centru metropole vyrostou pódia, na kterých vystoupí řada hudebníků. Na Václavském náměstí to bude v sobotu například Ivan Mládek, skupina Slza nebo Michal Hrůza. Na Staroměstském náměstí bude v sobotu program zaměřený zejména na mladé, z hudebníků zde vystoupí třeba Ewa Farná, Celeste Buckingham nebo Majk Spirit. V neděli se na Staroměstském náměstí uskuteční koncert Největší hity, při kterém zazpívají za doprovodu Big Bandu Gustava Broma Karel Gott, Lucie Bílá, Marta Kubišová, Helena Vondráčková, Jaroslav Uhlíř a řada dalších.


V sobotu večer se mohou návštěvníci těšit na světelné promítání, takzvaný videomapping, na fasádu zrekonstruované budovy Národního muzea. Od 28. října do konce roku bude pro návštěvníky Národního muzea zdarma přístupná Česko-slovenská/Slovensko-česká výstava. V dolní části Václavského náměstí připravil Český rozhlas zvukovou výstavu Schody času. Půjde o zvukové nahrávky z archivu rozhlasu, vybrané výroky českých osobností a přehled nejzajímavějších událostí každého desetiletí. "Český rozhlas psal moderní historii naší země, ať už to bylo v květnu 1945 či srpnu 1968. Považujeme proto jako médium veřejné služby za samozřejmé, že důstojně uctíme výročí 100 let od vzniku naší republiky," uvedl generální ředitel rozhlasu René Zavoral.

V sobotu 27. října projde Prahou průvod Pochod pro republiku v čele se zástupci České obce sokolské a bude doprovázen historickou scénou s prvním československým prezidentem Tomášem G. Masarykem. Průvod vyrazí ve 12:30 od Tyršova domu na Újezdu směrem na Václavské náměstí, kde bude zakončen vystoupením Sokolů.


Výročí budou moci lidé oslavit i na dalších místech Prahy. Na Dejvickém nádraží bude Legiovlak, na Hradčanském náměstí se uskuteční Vojenská přísaha a slib příslušníků armády, policie a hasičů, na Evropské třídě bude vojenská přehlídka, další program se uskuteční například na náměstí Republiky, v Dejvicích nebo Rudolfinu. Kompletní program oslav je na webu spolecnestoleti.cz.

Na Václavském náměstí bude po dobu oslav informační stánek, kde dostanou zájemci informace o pořádaných akcích. Zde budou moci lidé vyzkoušet virtuální realitu, která je provede historií státu. Tato virtuální realita měla premiéru v Českém domě na letošních olympijských hrách v Koreji. Praha spustí k oslavám mobilní aplikaci. České dráhy připravily výstavu ve vládním salonku na hlavním nádraží, plánují posílit spoje do Prahy a připravily speciální skupinovou víkendovou jízdenku.

Další akce v okolí

Svět knihy Praha 2021 - Praha

23.09.2021 - 26.09.2021
Praha

Svět knihy Praha 2021 se zaměří na Milana Kunderu a ukáže literární rozmanitost Francie, nahlédne do Polska i propůjčí…

Příměstský cyklo víkend 2021 - Praha

25.09.2021 - 26.09.2021
Modřany

Víkendový kemp v Praze je určen pro děti i dospělé. Je zkrácenou variantou našich prázdninových příměstských táborů.…

Příměstský cyklo víkend BAMBINI 202…

25.09.2021 - 26.09.2021
Modřany

Víkendový kemp BAMBINI v Praze je určen pro děti od tří do pěti let. Je variantou našich víkendových příměstských…

FbŠ Bohemians vs. Otrokovice - Praha

26.09.2021 - 26.09.2021
Praha

Je před námi 4. kolo Livesport Superligy. Muže čeká v neděli první utkání v UNYP Areně.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 25. září

Dnes má svátek Zlata

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete