Statistika našeho portálu

  • 95 725 Akcí v kalendáři
  • 5 389 Ubytovacích zařízení
  • 24 198 Míst a památek

Online: Jak přežít pandemii a nezbláznit se - celá ČR

25.03.2021 - 31.12.2021 Šumperk

Dům kultury Šumperk spolupracuje nově s Ostravskou univerzitou Šumperk.

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

 Dům kultury Šumperk přijal nabídku Ostravské univerzity v rámci projektu FactumOU. Tento čtvrtek poprvé se mohou zájemci prostřednictvím facebookové stránky šumperského kulturáku zapojit do diskuse na téma "Jak přežít pandemii a nezbláznit se."

"FactumOU je série diskusí s vědci a hosty Ostravské univerzity, kteří se vyjadřují k aktuálním tématům. V mediích se objevuje celá řada informací, názorů a postojů, ve kterých je mnohdy obtížné se zorientovat. Cílem univerzitního projektu není hodnotit či přesvědčovat, ale srozumitelně uvádět vědecky podložená fakta, která se mnohdy z veřejné diskuse vytrácejí. Proto nás nabídka Ostravské univerzity zaujala," říká jednatelka Domu kultury Šumperk Hana Písková.

Ve čtvrtek 25. března v 18 hodin bude FactumOU věnováno tématu "Jak přežít pandemii a nezbláznit se". Právě nekončící lockdown má totiž na psychiku velké dopady a lidé už jen těžko hledají ostrůvky naděje. Hosty profesora Jana Laty, kteří živě odpoví na dotazy diváků, budou psycholog Aleš Neusar a herec Národního divadla moravskoslezského a improvizátor ze Tří Tygrů Vladimír Polák.

FactumOU začala Ostravská univerzita pořádat letos v lednu. První diskuse se věnovala tématu očkování proti covid-19 a druhá rozebírala, jak pravidelným pohybem proti covid-19 i dalším nemocem. Diváci se v přímém přenosu mají možnost ptát odborníků na vše, co je v daných tématech zajímá. Díky spolupráci s dalšími institucemi, jako je nově Dům kultury Šumperk, viděly FactumOU už desetitisíce diváků.

Mapa

Další akce v okolí

LiStOVáNí: Bitevní Pole - Šumperk

29.07.2021 - 29.07.2021
Šumperk

Lukáš Hejlík poprvé v rámci celorepublikově oblíbeného cyklu scénických čtení LiStOVáNí zavítá do Domu kultury Šumperk.…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

středa 28. červenec

Dnes má svátek Viktor

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete