Statistika našeho portálu

  • 101 436 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Online Lovemusic festival - Praha

14.11.2020 Praha

Lovemusic festival je název hudebního festivalu, který pořádá stejnojmenná rodinná firma z Brna na oslavu svého založení. Letošním rokem za sebou má už 12 let od chvíle, kdy navrhli první náušnice a motivy na trička, 2. ročník festivalu a nepočítaně dalších akcí. Tuto sobotu 14. listopadu bude slavit netradičně – přímým přenosem hudebních vystoupení, módní přehlídky i výstav umělců z Brna i vzdálenějšího okolí. Připojit se může každý. Začátek přenosu je už ve 13:30 a probíhat bude až do pozdního večera.

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

"Značka Lovemusic v sobě propojuje lásku a hudbu. Proto ani letos, v této neobvyklé situaci, neztrácíme "drajv" a našim fanouškům chystáme neotřelý hudební program. Mrzí nás, že v tuto chvíli není možné uspořádat festival v tradičním formátu a potkat se osobně. Nechceme ale zároveň rezignovat, nebo přesouvat akci na neurčito. Rozhodli jsme se proto Lovemusic festival uspořádat online, abychom nepropadli trudomyslnosti. I přes to, že půjde o stream, chtěli bychom se pokusit diváky vtáhnout co nejvíce do děje, zapojit je, a atmosféru akce co nejvíce přiblížit divákům a posluchačům doma," vysvětluje Zbyněk Hanko z Lovemusic.

Během odpoledne a večera na Lovemusic festivalu vystoupí několik brněnských hudebníků a kapel. Pro některé z nich to bude premiéra. Teprve minulý týden během lockdownu vznikla například kapela Lakrato složená z Honzy Laichmana (Divadlo Polárka), Martina Krajíčka (Čankišou, Ukulele orchestra jako Brno) a zpěváka a multiinstrumentalisty Jiřího Topola Novotného, svou autorskou tvorbu tu poprvé představí Monika Byrtusová.

Mimo jmenovaných vystoupí také písničkářka Michaela Chyllova, harmonikářka Kaczi, zpěvák se severoafrickými kořeny LuckySings i energický zpěvák Kistenn, který se účastnil také soutěže Československo hledá talent. Písničky kapely Fred Madison zahraje – tentokrát akusticky – Miroslav Šulák, který na kytaru doprovodí básnířku iv. Závěr sobotní produkce bude patřit ekopunkové kapele z Valašského Meziříčí Koňe a Prase. 

"Kultura se vrátila do undergroundu. Namísto bytového divadla a seminářů, které se potají organizovaly v obývacích pokojích umělců a filozofů, tu máme online obývákové session, které přenáší internet do nejzazších koutů světa. Underground současné doby neznamená "přijďte", ale zapněte si…A tak ani my nechceme zůstat pozadu. Chceme podpořit umělce, kteří v současnosti často nemají práci a jejich publikum je jim vzdáleno tak, jako nikdy předtím. Proto bude celý festival moderovaný a diváci a posluchači budou na vystoupení reagovat prostřednictvím živého chatu," popisuje spolupracovnice Lovemusic Ilona Machová.

Přímý přenos bude moderovat herec Ondřej Hrbáč z Artbaru Druhý pád, o přestávkách zahraje mistr nálady DJ Marthy, kterého určitě znají návštěvníci MINT marketů. 

V mezičasech se diváci budou moct zabavit módní přehlídkou z nové kolekce batohů Tao a triček s názvem Dýchej, která je inspirovaná Brnem. 

Dětem i dospělým je určeno klaunské představení Klaun Čiko a jeho děti, které začne už ve 13:45 hodin, na programu jsou výstavy malířů Zbyňka Hanko, Leily Kolkop, Davida Roztoka, Lenky Sárové Malíské a Atelieru Chucky. 

Festival je možno podpořit libovolným příspěvkem na účet: 2500189523/2010. 

 

Přenos bude probíhat souběžně na několika platformách:

http://festival.lovemusic.cz/

http://radio.lovemusic.cz/ (pouze audio)

https://www.facebook.com/events/3420254221400718 

https://www.youtube.com/

Další akce v okolí

Koncert Mireille Mathieu v Praze - …

10.12.2023 - 10.12.2023
Kongresové centrum

Francouzská šansoniérka Mireille Mathieu patří ve svém žánru mezi nejzářivější světové hvězdy. Během své šedesátileté…

Alla Breve: adventní koncert staré …

10.12.2023 - 10.12.2023
fortna

Alla Breve hraje historickou hudbu z období gotiky, renesance a baroka. V bohatém repertoáru souboru jsou české a…

GALAKONCERT Orchestru Karla Vlacha:…

13.12.2023 - 13.12.2023
Praha

Užijte si vánoční atmosféru s pěveckými hvězdami i slavnými skladbami v netradičním kabátě! Po jarním beznadějně…

Vánoce s Filmovou filharmonií v Rud…

17.12.2023 - 17.12.2023
Rudolfinum (Dům umělců)

Filmová filharmonie uvede 17. prosince koncert filmové hudby Vánoce. Koncert plný krásných melodií z filmů Anděl Páně,…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 9. prosinec

Dnes má svátek Vratislav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete