Statistika našeho portálu

  • 95 478 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 197 Míst a památek

Srdcaři na severu

06.02.2021 - 27.03.2021 Praha

Prima ZOOM vám ke svým 8. narozeninám přináší tři parádní dokumentární kousky.

Adresa a kontaktní informace

Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Už dvanáctou řadou odstartuje velmi oblíbený a lehce kontroverzní seriál Vetřelci dávnověku o "důkazech" existence mimozemšťanů. Původní český seriál Srdcaři se po třech letech vrací na obrazovky – tentokrát se severskými příběhy. A pak tu máme film o životě prvního člověka na Měsíci – odhalte pravou tvář Neila Armstronga.

Srdcaři na severu (8 dílů každou sobotu ve 20.00, opakování úterý od 15.10)

Domov je pro Srdcaře místem, kam se rádi vracejí z toulek světem. A od ikonického Řípu se po minulé cestě do Afriky expedice vydává na sever Evropy. Základní tým tvoří Ondřej Hošek, Jan Tutoky, Vlastimil Žán, Pavel Šístek a Miroslav Náplava. Cestu podnikají v obytném kamionu, kterému říkají Manka. Tým na cestu pozval kamarády s různými dovednostmi. Nejstarším byl osmdesátiletý průkopník přístrojového potápění u nás a konstruktér ponorek Pavel Gross. Potápěč Petr Klier přivezl k norskému moři sto let starou potápěčskou výstroj. S Petrem Slezákem natáčeli kosatky pod ledem. Na Islandu se připojili speleologové Marek Audy a Richard Bouda. Fotograf Petr Jan Juračka přicestoval s nafukovacím kajakem a Michal Kubát přeletěl ve Finsku horkovzdušným balonem přes severní pól. Na Islandu létal s vírníkem Pavel Březina a spisovatel Josef Formánek spatřil v Laponsku svou první polární záři. S týmem cestovali i extrémní bikeři Adam Záviška a Markéta Peggy Marvanová. 

Island expedice poznávala s manželi Urbanovými, kteří cestují v padesát let staré Škodě 100 MB. Po světě už s ní projeli 70 000 kilometrů. Nechyběla ani manželka kameramana Iva Tutokyová. Svou cestu expedice zahájila v Norsku. Cílem bylo dosažení severního polárního kruhu. Místo se však ukázalo jako pouhá atrakce pro turisty. Z několika turistických tras si Srdcaři vybrali Cestu krále Olafa V. Začíná 300 kilometrů severně od polárního kruhu ve vesničce Å a vede do města Narvik. Navštívili i norské souostroví Lofoty. U Narviku se členové výpravy potápěli do vraků lodí a letadla z 2. světové války. Cestou se setkávali s motonomády, lidmi, kteří na čtyřech kolech putují celým světem. Kávu si dali pod královnou hor Islandu, Herdubreid, která je vysoká 1682 metrů. S Urbanovými tábořili přímo v kráteru sopky Hrossaborg, která je známou filmovou lokací, a v noci zažili polární záři. Expedice se také zajímala o severský životní styl hygge, který činí ze Seveřanů jedny z nejšťastnějších národů na naší planetě.

Další akce v okolí

MIMRAJ 2021 - Praha

18.06.2021 - 18.06.2021
Praha

Setkání umělců nonverbálního, tanečního a improvizačního divadla MIMRAJ to bude pro Pražany pěkný “mumraj”.

Online: Přednáška Psychologie sério…

18.06.2021 - 21.06.2021
Praha

Volné pokračování úspěšné populárně naučné přednášky na motivy knižního bestselleru Psychologie sériových vrahů.…

Prodejní retro bazar - Praha

19.06.2021 - 19.06.2021
Valdštejnská 150/4,…

Srdečně zveme všechny milovníky starožitností a starých kousků na tradiční  a dlouho očekávaný Prodejní Retro Bazar ze…

Veggie Náplavka NOW - Praha

20.06.2021 - 20.06.2021
Praha

20.6.2021 od 10 do 19:00 hodin.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

pátek 18. červen

Dnes má svátek Milan

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete