Statistika našeho portálu

  • 98 404 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 206 Míst a památek

Srdcaři na severu

06.02.2021 - 27.03.2021 Praha

Prima ZOOM vám ke svým 8. narozeninám přináší tři parádní dokumentární kousky.

Adresa a kontaktní informace

Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Už dvanáctou řadou odstartuje velmi oblíbený a lehce kontroverzní seriál Vetřelci dávnověku o "důkazech" existence mimozemšťanů. Původní český seriál Srdcaři se po třech letech vrací na obrazovky – tentokrát se severskými příběhy. A pak tu máme film o životě prvního člověka na Měsíci – odhalte pravou tvář Neila Armstronga.

Srdcaři na severu (8 dílů každou sobotu ve 20.00, opakování úterý od 15.10)

Domov je pro Srdcaře místem, kam se rádi vracejí z toulek světem. A od ikonického Řípu se po minulé cestě do Afriky expedice vydává na sever Evropy. Základní tým tvoří Ondřej Hošek, Jan Tutoky, Vlastimil Žán, Pavel Šístek a Miroslav Náplava. Cestu podnikají v obytném kamionu, kterému říkají Manka. Tým na cestu pozval kamarády s různými dovednostmi. Nejstarším byl osmdesátiletý průkopník přístrojového potápění u nás a konstruktér ponorek Pavel Gross. Potápěč Petr Klier přivezl k norskému moři sto let starou potápěčskou výstroj. S Petrem Slezákem natáčeli kosatky pod ledem. Na Islandu se připojili speleologové Marek Audy a Richard Bouda. Fotograf Petr Jan Juračka přicestoval s nafukovacím kajakem a Michal Kubát přeletěl ve Finsku horkovzdušným balonem přes severní pól. Na Islandu létal s vírníkem Pavel Březina a spisovatel Josef Formánek spatřil v Laponsku svou první polární záři. S týmem cestovali i extrémní bikeři Adam Záviška a Markéta Peggy Marvanová. 

Island expedice poznávala s manželi Urbanovými, kteří cestují v padesát let staré Škodě 100 MB. Po světě už s ní projeli 70 000 kilometrů. Nechyběla ani manželka kameramana Iva Tutokyová. Svou cestu expedice zahájila v Norsku. Cílem bylo dosažení severního polárního kruhu. Místo se však ukázalo jako pouhá atrakce pro turisty. Z několika turistických tras si Srdcaři vybrali Cestu krále Olafa V. Začíná 300 kilometrů severně od polárního kruhu ve vesničce Å a vede do města Narvik. Navštívili i norské souostroví Lofoty. U Narviku se členové výpravy potápěli do vraků lodí a letadla z 2. světové války. Cestou se setkávali s motonomády, lidmi, kteří na čtyřech kolech putují celým světem. Kávu si dali pod královnou hor Islandu, Herdubreid, která je vysoká 1682 metrů. S Urbanovými tábořili přímo v kráteru sopky Hrossaborg, která je známou filmovou lokací, a v noci zažili polární záři. Expedice se také zajímala o severský životní styl hygge, který činí ze Seveřanů jedny z nejšťastnějších národů na naší planetě.

Další akce v okolí

Festival Den architektury 2022

30.09.2022 - 06.10.2022
Praha

Architektonické skvosty i zapomenuté stavby, domy, které znovu ožily díky rekonstrukcím, dílo Josipa Plečnika i jeho…

Mezinárodní festival ilustrace a ko…

22.09.2022 - 28.09.2022
Kampus Hybernská

Nenechte si ujít 9. ročník největšího českého festivalu ilustrace a komiksu! Hlavní výstava s názvem Divočáci zmapuje…

Koncert: Ivan Ženatý a Martinů Stri…

26.09.2022 - 26.09.2022
Jilská 5, Praha 1

Nenechte si ujít Soubor Martinů Strings Prague tímto koncertem otvírá svoji jubilejní, již 10. sezonu. (Jaroslav…

Spielraum Kollektiv ve své nové ins…

27.09.2022 - 27.09.2022
Libeňská synagoga

Babičce je 92. Zažila válku, okupaci, převrat, koronu a teď sleduje dění na Ukrajině. Co ze svého života by si přála,…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 26. září

Dnes má svátek Andrea

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete