Statistika našeho portálu

  • 95 507 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 197 Míst a památek

Psychologický výklad pohádek - Webinář

30.05.2021 Praha

Poznejte důležité poselství, jež představují pohádkové příběhy pro (nejen) dětskou duši v přednášce, kvůli níž nemusíte přejít sedmero hor a sedmero dolin!

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Kde bylo, tam bylo, byli jednou dva bratři, jejichž vášeň pro lidové příběhy změnila způsoby, jimiž pojímáme dětství a možná i žijeme celé své životy.
Často si to ani neuvědomujeme, ale pohádky jsou pro nás prvním zdrojem hodnot a morálních principů, učí nás empatii a mýty a archetypy obsažené v cestě pohádkového hrdiny nám umožňují symbolickým způsobem konfrontovat problémy skutečného života. Jak velmi ale mohou pohádky ovlivnit náš psychický a duševní vývoj? Mohou pohádky pomoci dítěti rozvíjet svoji tvořivou představivost? Proč se postupně mění pohádková vyobrazení problematických aspektů, jako je sex nebo násilí? Jak pohádky správně vyprávět a naplno využít sílu mluveného slova? Poznejte důležité poselství, jež představují pohádkové příběhy pro (nejen) dětskou duši v přednášce, kvůli níž nemusíte přejít sedmero hor a sedmero dolin! Společně si přiblížíme jazyk a výchovný potenciál těchto starých příběhů a optikou hlubinné psychologie nahlédneme na známé pohádky, jako je Popelka, Šípková Růženka, Červená Karkulka nebo kontroverzní Jeníček a Mařenka. Roli vypravěče našeho webináře převezme psycholog specializující se na sny, fantazie a mýty, Martin Skála. 
 
Mgr. Martin Skála
je psycholog s dlouholetými zkušenostmi s prací se sny, fantaziemi, mýty a mimořádnými stavy vědomí a jejich symbolických vyjádření v mezilidských vztazích, v duši člověka, umění, kultuře a společnosti. Je autorem technicky symbolických konstelací. Je členem odborné rady České společnosti pro analytickou psychologii, zakládajícím předsedou Českého institutu pro analytickou psychologii, české skupiny IAAP, Mezinárodní asociace analytických psychologů. Je také autorem mnoha příspěvků v odborných publikacích, časopisech a na konferencích.
 
Start: 19:00 hod.

Další akce v okolí

Online: Přednáška Psychologie sério…

18.06.2021 - 21.06.2021
Praha

Volné pokračování úspěšné populárně naučné přednášky na motivy knižního bestselleru Psychologie sériových vrahů.…

Online: Vývin citových vztahů od na…

22.06.2021 - 22.06.2021
Praha

Poznejte formativní úlohu blízkých rodinných vztahů!

ONline: Tradice Jánských ohňů v kon…

23.06.2021 - 23.06.2021
Praha

Nasaďte si květinové věnce, rozpalte vatry a oslavte s námi nejmagičtější noc roka!

Online: Komunikace s lidmi v soulad…

24.06.2021 - 24.06.2021
Praha

Osvojte si exaktní vědu lidské komunikace a poznejte funkce mozku skrývající se za běžným rozhovorem!

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

neděle 20. červen

Dnes má svátek Květa

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete