Statistika našeho portálu

  • 101 433 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Online: Virtuální běh pro normálně postižené - celá ČR

01.04.2022 - 30.04.2022 Praha

V pátek 1. dubna 2022 odstartoval druhý ročník virtuálního běhu na podporu terénní služby “Podpora samostatného bydlení” pro lidi s mentálním znevýhodněním. K běhu se může až do konce dubna připojit kdokoliv a kdekoliv – běžci, chodci, amatéři, profíci, malí, velcí, mladí, staří a pomoct tak těm, kteří to potřebují. Bude to skvělá jízda, chůze i běh. Podpořte lidi s mentálním znevýhodněním, kteří potřebují terénní asistenci, vaši podporu a vlastní sebedůvěru pro život v běžné společnosti.

Adresa a kontaktní informace

Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Nejodvážnější sportovci se již přihlásili a vyrazili sbírat kilometry navzdory aprílovému počasí a víkendovému sněhu. Celkový počet těch, kteří se zatím rozhodli pomáhat, je přes 180. My ale samozřejmě vyzýváme další nadšence! Možnost se zapojit mají zájemci až do konce dubna. Na webových stránkách myteporazime.cz se můžete zaregistrovat v různých kategoriích. Mysleli jsme i na děti a pejskaře, pro které jsme vytvořili také speciální kategorie.   

Radost z běhu bude znásobena o pocit dobrého skutku. Zapojením se do virtuálního běhu totiž přispějete finanční částkou a výtěžek pak bude využit na stále se zvyšující náklady na terénní službu Podpora samostatného bydlení. Startovné je od 50 Kč a zahrnuje diplom, příspěvek na terénní službu a startovní číslo. Zapojení se do běhu je velice snadné a nevyžaduje žádné větší přípravy. Zkrátka nasadíte kecky, vyběhnete a budete si trasovat běh pomocí oblíbené aplikace a podělíte se o screenshot. Zní to skvěle, ne? Zaběhej si kdykoliv a kdekoliv a rozběhej Česko pro Portus Praha! 

A komu během pomůžete? Výtěžek z běhu využijeme na terénní službu – na náklady na zvýšenou péči o klienty a jejich začlenění do společnosti. Sociální služba podpora samostatného bydlení poskytuje službu lidem se zdravotním znevýhodněním. Pomáhá jim, aby mohli žít běžným životem ve vlastním domově, aby mohli rozvíjet své individuální schopnosti a dovednosti, znalosti a kompetence, a tak posílit sebedůvěru pro život uprostřed společnosti. Zkrátka aby si mohli sami chodit nakupovat, ke kadeřníkovi, setkávat se se sousedy, pěstovat své koníčky.  A žít podle vlastních představ si přejeme všichni, ne?  

Podpora samostatného bydlení Portus Praha vznikla v roce 2017 a v současné době tuto službu využívá 14 klientů. "Zkušenosti naší organizace Portus Praha, ukazují, že tato služba je vhodná i pro mnoho lidí, u kterých společnost moc nepředpokládala, že by mohli žít sami. V momentě, kdy se ale osamostatní, rázem se z nich stávají občané. Pro nás, coby poskytovatele sociální služby, je velkým zadostiučiněním pozorovat, jak naši klienti nabývají nové zkušenosti, jak se učí zvládat nové situace, jak se s čím dál větší jistotou pohybují ve společnosti, jak nabývají sebedůvěru" popisuje vedoucí sociálních služeb Lucie Šišková. 

Další akce v okolí

Adventní den s techniky 2023 - praha

09.12.2023 - 09.12.2023
Stanice techniků DDM…

Tradiční akce s vánoční tématikou ve Stanici techniků. Těšit se můžete rukodělné workshopy, řemeslné dílny, pečení…

LEMARKET - moderní tržiště lokálníc…

09.12.2023 - 10.12.2023
Praha

LEMARKET, moderní tržiště, které objevuje, představuje a podporuje českou tvorbu, letos slaví 10 let. Jako oslavu svého…

Ovečka betlémská 2023 - Praha

09.12.2023 - 09.12.2023
Stanice techniků DDM…

Vánoční zázrak očima chundelaté ovečky a starého pastýře. Loutková hudební pohádka o kouzlu Vánoc pro všechny od 4 let.…

LEMarket 2023 - Praha

09.12.2023 - 10.12.2023
Národní dům Smíchov

LEMARKET slaví 10 let a chystá svůj největší ročník v Národním domě na Smíchově. Společně s obchodem ONES představí…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 9. prosinec

Dnes má svátek Vratislav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete