Statistika našeho portálu

  • 97 918 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 202 Míst a památek

Online: Virtuální běh pro normálně postižené - celá ČR

01.04.2022 - 30.04.2022 Praha

V pátek 1. dubna 2022 odstartoval druhý ročník virtuálního běhu na podporu terénní služby “Podpora samostatného bydlení” pro lidi s mentálním znevýhodněním. K běhu se může až do konce dubna připojit kdokoliv a kdekoliv – běžci, chodci, amatéři, profíci, malí, velcí, mladí, staří a pomoct tak těm, kteří to potřebují. Bude to skvělá jízda, chůze i běh. Podpořte lidi s mentálním znevýhodněním, kteří potřebují terénní asistenci, vaši podporu a vlastní sebedůvěru pro život v běžné společnosti.

Adresa a kontaktní informace

Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Nejodvážnější sportovci se již přihlásili a vyrazili sbírat kilometry navzdory aprílovému počasí a víkendovému sněhu. Celkový počet těch, kteří se zatím rozhodli pomáhat, je přes 180. My ale samozřejmě vyzýváme další nadšence! Možnost se zapojit mají zájemci až do konce dubna. Na webových stránkách myteporazime.cz se můžete zaregistrovat v různých kategoriích. Mysleli jsme i na děti a pejskaře, pro které jsme vytvořili také speciální kategorie.   

Radost z běhu bude znásobena o pocit dobrého skutku. Zapojením se do virtuálního běhu totiž přispějete finanční částkou a výtěžek pak bude využit na stále se zvyšující náklady na terénní službu Podpora samostatného bydlení. Startovné je od 50 Kč a zahrnuje diplom, příspěvek na terénní službu a startovní číslo. Zapojení se do běhu je velice snadné a nevyžaduje žádné větší přípravy. Zkrátka nasadíte kecky, vyběhnete a budete si trasovat běh pomocí oblíbené aplikace a podělíte se o screenshot. Zní to skvěle, ne? Zaběhej si kdykoliv a kdekoliv a rozběhej Česko pro Portus Praha! 

A komu během pomůžete? Výtěžek z běhu využijeme na terénní službu – na náklady na zvýšenou péči o klienty a jejich začlenění do společnosti. Sociální služba podpora samostatného bydlení poskytuje službu lidem se zdravotním znevýhodněním. Pomáhá jim, aby mohli žít běžným životem ve vlastním domově, aby mohli rozvíjet své individuální schopnosti a dovednosti, znalosti a kompetence, a tak posílit sebedůvěru pro život uprostřed společnosti. Zkrátka aby si mohli sami chodit nakupovat, ke kadeřníkovi, setkávat se se sousedy, pěstovat své koníčky.  A žít podle vlastních představ si přejeme všichni, ne?  

Podpora samostatného bydlení Portus Praha vznikla v roce 2017 a v současné době tuto službu využívá 14 klientů. "Zkušenosti naší organizace Portus Praha, ukazují, že tato služba je vhodná i pro mnoho lidí, u kterých společnost moc nepředpokládala, že by mohli žít sami. V momentě, kdy se ale osamostatní, rázem se z nich stávají občané. Pro nás, coby poskytovatele sociální služby, je velkým zadostiučiněním pozorovat, jak naši klienti nabývají nové zkušenosti, jak se učí zvládat nové situace, jak se s čím dál větší jistotou pohybují ve společnosti, jak nabývají sebedůvěru" popisuje vedoucí sociálních služeb Lucie Šišková. 

Další akce v okolí

Hvězdné prázdniny 2022 - Praha

11.07.2022 - 15.07.2022
Štefánikova hvězdárna

Hvězdárna a planetárium hl. m. Prahy pořádá v době letních prázdnin pět příměstských astronomických táborů pro děti od…

Národní technické muzeum roztočí Le…

11.07.2022 - 11.07.2022
Praha

Národní technické muzeum ve spolupráci s Prahou 7 roztočí 11. července 2022 Letenský kolotoč.

Příměstský in-line kemp s angličtin…

11.07.2022 - 15.07.2022
Praha Malešice - SOU U…

In- line kemp je veden formou příměstského tábora a nabízí program denně od 8:00 do 16:30. Děti jsou rozděleny do…

Příměstský cyklo kemp 2022 - Praha

11.07.2022 - 15.07.2022
Areál Cukrkandl -…

Cyklo kempy jsou oblíbené pětidenní příměstské tábory určené pro děti ve věku od 5 do 15 let. Jsou zaměřeny na výuku…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 3. červenec

Dnes má svátek Radomír

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete