Statistika našeho portálu

  • 95 507 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 197 Míst a památek

Yuri Dojc: Jak uspět s fotografií ve světě - webiář

03.06.2021 Praha

Naučte se hledat příběh v hledáčku fotoaparátu a zjistěte, že když člověk dělá to, co ho baví, mohou se dít zázraky!

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Co začalo jako letní brigáda sbírání jahod v Anglii se hrou osudu změnilo na objevení celoživotní vášně, kreativní realizace, úspěchu a uznání. Yuri Dojč patří mezi nejznámější a nejetablovanější kanadské komerční a umělecké fotografy a tvořil pro společnosti jako American Express, Canon, Kodak, Porsche či Panasonic jako i pro reklamní agentury po celém světě.
Jak se začala jeho cesta a kvůli čemu si vybral právě Kanadu? Proč jako student psychologie přesedlal ke studiu fotografie? Jak se dostal k reklamní fotografii a čím se dokázal odlišit od konkurence? A jak se mu podařilo prorazit na mezinárodní scéně? Naučte se hledat příběh v hledáčku fotoaparátu a zjistěte, že když člověk dělá to, co ho baví, mohou se dít zázraky! Yuri Dojč nám ve své online přednášce přiblíží, co podle něj dělá dobrého fotografa, kde čerpá inspiraci a jak definuje fotografický "zen moment", ale vysvětlí také, proč přesedlal z reklamní fotografie k osobnějším motivům a uměleckým zobrazením společenských témat a co ho naučila fotografie, cestování a život v zahraničí.
 
Yuri Dojč
je slovensko-kanadský umělecký a komerční fotograf. Narodil se ve východoslovenském městě Humenné. V letech 1966 až 1968 studoval psychologii na Filozofické fakultě Univerzity Komenského v Bratislavě. V roce 1968 cestoval na letní brigádu do Anglie, kde zůstal poté, co vojska Varšavské smlouvy obsadila Československo. Po přestěhování se do Kanady studoval fotografii na Ryerson Polytechnical Institute v Torontu (1971 až 1974). V roce 1975 si otevřel vlastní fotoateliér a nastartoval svou úspěšnou kariéru, založenou na jeho nenapodobitelně drzém, ale rozmarném stylu fotografie. Tvořil a pracoval pro společnosti jako FedEx, American Express, Canon, Seagrams, General Motors, Eastman Kodak, Porsche, Club Med, Brooks, Panasonic, jako i pro reklamní agentury po celém světě. Ve své osobní tvorbě se věnoval například černobílému aktu, fotografování kanadských válečných veteránů či fotografování lidí, co přežili holokaust. Vydal několik knih: Marble woman (1993), American Dreams (1996), Eros a fotografia (2003), Reflection (2006), Live the World (2009), Honour (2010). Fotky z jeho cest ve Rwandě publikoval francouzský deník Libération. Vystavuje na obou stranách Atlantiku a jeho tvorba je součástí permanentních kolekcí v Kanadské národní galerii, Kongresové knihovně ve Washingtonu či v Rotschildově nadaci ve Spojeném království.
 
Start: 19:00 hod.

Další akce v okolí

Online: Přednáška Psychologie sério…

18.06.2021 - 21.06.2021
Praha

Volné pokračování úspěšné populárně naučné přednášky na motivy knižního bestselleru Psychologie sériových vrahů.…

Online: Vývin citových vztahů od na…

22.06.2021 - 22.06.2021
Praha

Poznejte formativní úlohu blízkých rodinných vztahů!

ONline: Tradice Jánských ohňů v kon…

23.06.2021 - 23.06.2021
Praha

Nasaďte si květinové věnce, rozpalte vatry a oslavte s námi nejmagičtější noc roka!

Online: Komunikace s lidmi v soulad…

24.06.2021 - 24.06.2021
Praha

Osvojte si exaktní vědu lidské komunikace a poznejte funkce mozku skrývající se za běžným rozhovorem!

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

neděle 20. červen

Dnes má svátek Květa

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete