Statistika našeho portálu

  • 91 048 Akcí v kalendáři
  • 5 382 Ubytovacích zařízení
  • 24 176 Míst a památek

Opavské kulturní léto

21.06.2019 - 31.08.2019 Opava

V letní sezóně město Opava pro své obyvatele a návštěvníky připravuje tradičně bohaté vyžití a různorodé akce v samotném centru města i jeho okolí.

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Letní sezónu již tradičně na konci června (21.–22. 6.) zahajuje velká akce s názvem Město vítá léto v parku za Slezankou, kde i v roce 2019 vystoupí velké hudební hvězdy jako Xindl X, Yo Yo Band, Věra Martinová, Michal Hrůza a další.


V průběhu letních měsíců jsou pak připraveny dvě akce na Ptačím vrchu (6. 7. a 10. 8.), kde se lidé opět mohou těšit na pohodovou atmosféru a program pro celou rodinu v průběhu odpoledne i večera, posezení na trávě, pikniky, stylové doprovodné programy, dílničky a programy pro děti, koncert swingového orchestru, školu tance či bohaté občerstvení. První ze dvou sobot na Ptačím vrchu bude ve večerních hodinách patřit energické pražské soul-funkové kapele Top Dream Company, druhou pak završí vystoupení legendárního skladatele a hudebníka Jaroslava Uhlíře.


I v letošním roce proběhne akce na náměstí Osvoboditelů (27. 7.) s názvem Dolňák s vůní dálek, jejíž součástí bude odpoledne s junáckými tradicemi, ukázkami dovedností i soutěžemi pro děti, které vystřídá večerní romantika v centru města pod hvězdami, vystoupí kapela Kamelot, chybět nebude ani trampská osada, skautské stanové městečko, zálesácká kuchyně a zpívání u ohně.


Program Opavského léta zábavy již tradičně uzavře 31. 8. Cyklojízda s podtitulem "Do Opavy na Fidorku, do Krnova na Kofolu" na cyklotrase mezi Opavou a Krnovem. Ani letos pak nebude chybět letní retro kino na Ptačím vrchu, oblíbený Pony Express nebo Atletický cirkus.

Mapa

Další akce v okolí

Výroba lampionů a průvod městem - O…

17.11.2019 - 17.11.2019
Horní náměstí, Opava

Zveme rodiče s dětmi a širokou veřejnost na odpolední workshop zaměřený na výrobu lampiónů, který bude probíhat před…

Psychologie masových vrahů - Opava

03.12.2019 - 03.12.2019
Opava

Pokračování úspěšné přednáškové tour Andreje Drbohlava – autora knižních bestsellerů o temnotě lidské duše, tentokrát…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

středa 13. listopad

Dnes má svátek Tibor

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete