Statistika našeho portálu

  • 96 083 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 199 Míst a památek

Opavské ozvěny

11.02.2013 - 16.02.2013 Opava

Nenechte si ujít OZVĚNY 6. ROČNÍKU FESTIVALU JAPONSKÝCH FILMŮ A KULTURY EIGA-SAI V OPAVĚJiž potřetí se v Opavě výrazně představí japonská kultura a umění v rámci pořadatelských aktivit městských kulturních institucí. Poprvé to bylo v říjnu 2007 úspěšné nastudování japonské národní opery Yuzuru, která byla interpretována v japonském originále a také v rámci pořadů Japonských kulturních dnů. Na…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Opava, Kino Mír
Oblast
Moravskoslezsko
Kraj
Moravskoslezský kraj
Okres
Opava
Obec
Opava

Nenechte si ujít OZVĚNY 6. ROČNÍKU FESTIVALU JAPONSKÝCH FILMŮ A KULTURY EIGA-SAI V OPAVĚ

Již potřetí se v Opavě výrazně představí japonská kultura a umění v rámci pořadatelských aktivit městských kulturních institucí. Poprvé to bylo v říjnu 2007 úspěšné nastudování japonské národní opery Yuzuru, která byla interpretována v japonském originále a také v rámci pořadů Japonských kulturních dnů. Na jaře roku 2008 se do "Země vycházejícího slunce" vydal 12. ročník festivalu Další břehy a v rámci dvaatřiceti pořadů festivalu objevoval zemi samurajů, gejš, zápasníků sumo, pěstitelů rýže, meditujících buddhistických mnichů, zemi kaligrafie, ikebany, bonsajů, bojových umění, šintoistických svatyň, zemi suši či saké nebo dnes také zemi nejmodernějších technologií, vlaků šinkanzen i robotických lidí, zvířat a věcí. Jistě ne náhodou byl tehdy maskotem festivalu terapeutický robot Paro.

Potřetí zavítá japonská kultura do Opavy především reprezentovaná filmovým uměním v podobě Ozvěn festivalu Eiga-Sai. V kině Mír budete moci zhlédnout od 11. do 16. února celkem 7 skvělých a pozoruhodných snímků, které reprezentují historii i současnost japonské kinematografie. Největší pozornost věnuje letošní ročník jedinečné osobnosti, kterou je Imamura Shohei. Tento filmový režisér se stal doposud jediným Japoncem, který získal dvakrát Zlatou palmu na nejprestižnějším světovém festivalu v Cannes - nejprve za proslulou Baladu o Narajamě (ta se v Opavě představila právě na festivalu v roce 2008) a poté za brilantní snímek Úhoř, který na opavských ozvěnách nebude chybět. Trojici Imamurových filmů doprovodí také jeden zajímavý dokument a dva filmy, které reprezentují současnou filmovou tvorbu a byly zařazeny do cyklu "Smích prochází žaludkem" a ztvárňují osudový vztah Japonců k jídlu, jeho rituální přípravu i podávání. Do kolekce filmů organizátoři zařadili také nejslavnější japonský film všech dob režiséra Kurosawy Sedm samurajů – slavnou legendu o hrstce odvážných, kteří se postavili na stranu bezbranných a který se stal předchůdcem slavného amerického westernu Sedm statečných.
Slavnostní zahájení festivalu proběhne v úterý 12. února v 18 hodin v kině Mír a kromě dvou výstav v interiéru kina budete moci také ochutnat nabídku tradičních japonských pokrmů. Zasvěceným průvodcem japonskou kinematografií bude po celou dobu festivalu Robin Shoen Heřman z Česko-japonské společnosti. Záštitu nad akcí převzalo také Velvyslanectví Japonska v České republice.

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Další akce v okolí

3. abonentní koncert v Opavě - Opava

13.10.2021 - 13.10.2021
Kostel sv. Václava -…

Vaňhalovy symfonie byly v době svého vzniku řazeny mezi nejlepší symfonické skladby. Uváděl je i jeho slavný kolega…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 20. září

Dnes má svátek Oleg

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete