Statistika našeho portálu

  • 96 094 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 199 Míst a památek

Open House Praha 2021 - Praha

02.08.2021 - 08.08.2021 Praha

Již v pondělí 2. srpna 2021 startuje festivalový týden, který vyvrcholí o víkendu 7. a 8. srpna. Open House Praha zve letos návštěvníky na osmdesát míst po celé Praze. Dává jim možnost podívat se tam, kam se jindy veřejnost nedostane. Poprvé se otevírá například barokní zahrada Černínského paláce na Hradčanech, kaple a vybrané prostory Klárova ústavu slepců na Malé Straně nebo Lowitův vodní mlýn v Libni.

Adresa a kontaktní informace

Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Funkcionalismus i ty další, výhledy i podzemí

Návštěvníci Open House Praha se na vlastní kůži seznámí se s architektonickými skvosty různých stylů. Pozvánka letošního ročníku Open House Praha s kresbou ilustrátora Jana Šrámka vyzdvihuje funkcionalismus. Zobrazuje impozantní palác ARA, známý z dřívějška i jako obchodní dům Perla. Funkcionalistická stavba z třicátých let stojí na rohu Perlové ulice a dnes slouží jako coworkingový prostor HubHub. Návštěvníci si tak v paláci mohou prohlédnout designové sdílené kanceláře. A nejenom to, palác ARA nabízí i terasy s pozoruhodnými výhledy.

Na výhledy láká i další pražská funkcionalistická, resp. neofunkcionalistická stavba. Je zasazena na Václavské náměstí a jde o Dům módy architekta Josefa Hrubého. Na rozdíl od paláce ARA i v současnosti slouží Dům módy původnímu účelu. Vlastník v podobě společnosti PSN navazuje na dobu jeho největší slávy, kdy byl v celé republice považovaný za ikonu luxusu. Své výsadní postavení si získal jako první poválečný československý obchodní dům. Společnost PSN se postarala o rekonstrukci tak, aby obnovila jeho slávu i hodnotu z hlediska architektury, která navazuje na prvorepublikové stavby. Vedle terasy, která dává nahlédnout na Václavské náměstí tak, jak je běžně neznáme, otevírá v rámci Open House Praha Dům módy i společenskou prostory. Jsou dostupné formou skupinových prohlídek, v sobotu a neděli 7. a 8. srpna, od 10 – 18 hod.

Návštěvníci festivalu se mohou kochat výhledy, ale také se ponořit do pražského podzemí. Otevírají se i protiaromové kryty v Národním zemědělském muzeu, Hotelu International Praha nebo Boutique Hotelu Jalta. A to zdaleka není všechno. Samostatný okruh festivalu tvoří umělecké prostory a ateliéry, v rámci něho se představuje například Šalounův ateliér nebo Umělecká zahrada. Kompletní program tady...

Další akce v okolí

Růžový máj

25.09.2021 - 25.09.2021
Pražská tržnice

Cílem festivalu je seznámit co nejširší okruh zájemců nejen s produkcí růžových vín v České republice, ale také jim…

Designblok 2021 - Praha

06.10.2021 - 10.10.2021
Gabriel Loci

23. ročník největšího českého festivalu designu a módy proběhne od 6. do 10. října 2021.

Mějte Tělo bez bolesti! - Praha

17.10.2021 - 17.10.2021
Studio Fit s Luckou

Celodenní praktický workshop Tělo bez bolesti, který pořádá 17. října 2021 Škola fitness profesionálů FISAF.cz, je…

Snow film fest Praha 2021 - Praha

18.11.2021 - 18.11.2021
Praha 3

Těšte se na další ročník Snow film festu 2021. A věřte nám, že dostanete pořádnou nálož lyžařských, horolezeckých,…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

středa 22. září

Dnes má svátek Darina

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete