Statistika našeho portálu

  • 101 405 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Open House Praha 2021 - Praha

02.08.2021 - 08.08.2021 Praha

Již v pondělí 2. srpna 2021 startuje festivalový týden, který vyvrcholí o víkendu 7. a 8. srpna. Open House Praha zve letos návštěvníky na osmdesát míst po celé Praze. Dává jim možnost podívat se tam, kam se jindy veřejnost nedostane. Poprvé se otevírá například barokní zahrada Černínského paláce na Hradčanech, kaple a vybrané prostory Klárova ústavu slepců na Malé Straně nebo Lowitův vodní mlýn v Libni.

Adresa a kontaktní informace

Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Funkcionalismus i ty další, výhledy i podzemí

Návštěvníci Open House Praha se na vlastní kůži seznámí se s architektonickými skvosty různých stylů. Pozvánka letošního ročníku Open House Praha s kresbou ilustrátora Jana Šrámka vyzdvihuje funkcionalismus. Zobrazuje impozantní palác ARA, známý z dřívějška i jako obchodní dům Perla. Funkcionalistická stavba z třicátých let stojí na rohu Perlové ulice a dnes slouží jako coworkingový prostor HubHub. Návštěvníci si tak v paláci mohou prohlédnout designové sdílené kanceláře. A nejenom to, palác ARA nabízí i terasy s pozoruhodnými výhledy.

Na výhledy láká i další pražská funkcionalistická, resp. neofunkcionalistická stavba. Je zasazena na Václavské náměstí a jde o Dům módy architekta Josefa Hrubého. Na rozdíl od paláce ARA i v současnosti slouží Dům módy původnímu účelu. Vlastník v podobě společnosti PSN navazuje na dobu jeho největší slávy, kdy byl v celé republice považovaný za ikonu luxusu. Své výsadní postavení si získal jako první poválečný československý obchodní dům. Společnost PSN se postarala o rekonstrukci tak, aby obnovila jeho slávu i hodnotu z hlediska architektury, která navazuje na prvorepublikové stavby. Vedle terasy, která dává nahlédnout na Václavské náměstí tak, jak je běžně neznáme, otevírá v rámci Open House Praha Dům módy i společenskou prostory. Jsou dostupné formou skupinových prohlídek, v sobotu a neděli 7. a 8. srpna, od 10 – 18 hod.

Návštěvníci festivalu se mohou kochat výhledy, ale také se ponořit do pražského podzemí. Otevírají se i protiaromové kryty v Národním zemědělském muzeu, Hotelu International Praha nebo Boutique Hotelu Jalta. A to zdaleka není všechno. Samostatný okruh festivalu tvoří umělecké prostory a ateliéry, v rámci něho se představuje například Šalounův ateliér nebo Umělecká zahrada. Kompletní program tady...

Další akce v okolí

LEMarket 2023 - Praha

09.12.2023 - 10.12.2023
Národní dům Smíchov

LEMARKET slaví 10 let a chystá svůj největší ročník v Národním domě na Smíchově. Společně s obchodem ONES představí…

Adventní den s techniky 2023 - praha

09.12.2023 - 09.12.2023
Stanice techniků DDM…

Tradiční akce s vánoční tématikou ve Stanici techniků. Těšit se můžete rukodělné workshopy, řemeslné dílny, pečení…

Grafický workshop se Zuzanou Růžičk…

10.12.2023 - 10.12.2023
Praha

V neděli 10. prosince od 14:30 Pragovka Gallery opět otevře své dveře rodinám s dětmi. Přijďte s námi strávit nedělní…

Čertovské řádění a vánoční tvoření …

02.12.2023 - 03.12.2023
Monkey´s Gym

Umějí Čert, Mikuláš a Anděl sportovat? Že nevíte? Pak se přijďte podívat do dětských tělocvičen Monkey´s Gym, kde tento…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 3. prosinec

Dnes má svátek Svatoslav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete