Statistika našeho portálu

  • 95 217 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 192 Míst a památek

Oslava svátku Purim

16.03.2013 Teplice

Již počtvrté pořádá pro veřejnost občanské sdružení Ulpan Teplice oslavu svátku Purim.     Purim je nejveselejším židovským svátkem připomínajícím vysvobození perských Židů z intrik proradného vezíra Hamana, který je chtěl bezpodmínečně a absolutně vyhubit. Název svátku připomíná Hamanovo metání losů, kterými chtěl určit nejvhodnější den pro svůj zamýšlený plán. Zvykem během svátku Purim je…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Již počtvrté pořádá pro veřejnost občanské sdružení Ulpan Teplice oslavu svátku Purim.

     Purim je nejveselejším židovským svátkem připomínajícím vysvobození perských Židů z intrik proradného vezíra Hamana, který je chtěl bezpodmínečně a absolutně vyhubit. Název svátku připomíná Hamanovo metání losů, kterými chtěl určit nejvhodnější den pro svůj zamýšlený plán. Zvykem během svátku Purim je veřejně předčítat knihu Ester, vzájemně se obdarovávat dárky (např. jídlem, pitím), darování potřebným, pečení a pojídání Hamanových uší (trojhranných koláčků s povidlovou, makovou nebo datlovou náplní), pití alkoholu (Každý dospělý by měl na Purim vypít vína více než obvykle.) a nošení masek a kostýmů.

     Oslava svátku Purim s koncertem klezmerové skupiny Koza na útesu proběhne tuto sobotu 16. března 2013 od 20.00 v teplickém Jazz clubu

Vstupné

je 80,-/50,- student/dítě zdarma. Součástí oslavy je také tradiční tombola a soutěž o nejlepší masku dospělých i dětí. Fotografie z minulých ročníků můžete najít na webových stránkách o.s. Ulpan Teplice www.ulpanteplice.cz.

     MASKY K PURIMU PATŘÍ!!!

Mapa

Další akce v okolí

Čechomor Kooperativa Tour 33 radost…

09.09.2021 - 09.09.2021
Zámek Teplice

Čechomor vyráží na letní Kooperativa Tour s novou deskou Radosti života a zároveň oslaví 33 let skupiny na hudební…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

středa 12. květen

Dnes má svátek Pankrác

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete