Statistika našeho portálu

  • 95 203 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 192 Míst a památek

Muzeum Kroměřížska

01.02.2013 - 31.12.2013 Kroměříž

Připomínka 140. výročí narození slavného a významného kroměřížského rodáka, malíře a rytce, Maxe Švabinského v Muzeu Kroměřížska začíná!Muzeum Kroměřížska vystavuje fotografie z poslední návštěvy Maxe Švabinského v Kroměříži. Jedná se o výběr sedmnácti fotografií, které jsou vybrány z větší kolekce snímků dokumentujících oslavy šedesátin Maxe Švabinského v Kroměříži v roce 1933.Historička muzea…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Muzeum Kroměřížska, schodiště
Oblast
Střední Morava
Kraj
Zlínský kraj
Okres
Kroměříž
Obec
Kroměříž

Fotogalerie k článku

Připomínka 140. výročí narození slavného a významného kroměřížského rodáka, malíře a rytce, Maxe Švabinského v Muzeu Kroměřížska začíná!

Muzeum Kroměřížska vystavuje fotografie z poslední návštěvy Maxe Švabinského v Kroměříži. Jedná se o výběr sedmnácti fotografií, které jsou vybrány z větší kolekce snímků dokumentujících oslavy šedesátin Maxe Švabinského v Kroměříži v roce 1933.

Historička muzea Mgr. Markéta Mercová v doprovodném textu zmiňuje:

"Bylo to naposledy, kdy Max Švabinský osobně navštívil Kroměříž. Po další léta udržoval kontakt s rodným městem již pouze prostřednictvím korespondence nebo občasnými návštěvami Kroměřížanů v Praze. Na sklonku života se pak alespoň symbolicky do Kroměříže vrátil v několika příležitostných grafických listech, na kterých se zpodobnil v zákoutích Květné a Podzámecké zahrady."

Dokumentace oslav Švabinského šedesátin se stane součástí rozsáhlejší výstavy Kroměřížské události, která bude otevřena v květnu 2013 – kolem 150, mnohdy doposud nevystavených fotografií, bude zachycovat významné události, jak byly zachyceny různými fotografy.

 

Otevírací doba

zde

 

Těšíme se na vaši návštěvu.

 

Další bohatý výběr výstav po celé České republice najdete zde

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

pátek 7. květen

Dnes má svátek Stanislav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete