Statistika našeho portálu

  • 96 288 Akcí v kalendáři
  • 5 389 Ubytovacích zařízení
  • 24 199 Míst a památek

Zámek Přerov

05.12.2012 - 03.03.2013 Přerov

Moravský ornitologický spolek (MOS) je jednou z nejstarších organizací pro ochranu ptáků a vůbec přírody u nás. Byl založen menší skupinou přerovských nadšenců v roce 1932. Při příležitosti 80. výročí založení se rozhodl výbor MOS společně s ornitologickou stanicí (ORNIS) Muzea Komenského v Přerově uspořádat výstavu. Činnost MOS a ORNIS byly od počátku pevně spjaty mnoha společnými aktivitami,…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Zámek Přerov
Oblast
Střední Morava
Kraj
Olomoucký kraj
Okres
Přerov
Obec
Přerov

Fotogalerie k článku

Moravský ornitologický spolek (MOS) je jednou z nejstarších organizací pro ochranu ptáků a vůbec přírody u nás. Byl založen menší skupinou přerovských nadšenců v roce 1932. Při příležitosti 80. výročí založení se rozhodl výbor MOS společně s ornitologickou stanicí (ORNIS) Muzea Komenského v Přerově uspořádat výstavu. Činnost MOS a ORNIS byly od počátku pevně spjaty mnoha společnými aktivitami, MOS byl např. také iniciátorem výstavby ORNIS v roce 1938.

Účelem výstavy je představit návštěvníkům pestrou činnost spolku v uplynulých 80 letech – zejména počátky středomoravské ornitologie, odvahu a potíže nadšenců při budování unikátní ornitologické stanice, vlivy společenských změn a vývoj až do současnosti. Výstava bude návštěvníky zároveň informovat o aktuálních problémech ochrany ptáků a životního prostředí nejen v regionu.

Na výstavě budou využity dobové ornitologické pomůcky – literatura (unikátní knihy, časopisy), odchytová zařízení, kroužky, dalekohledy, preparátorské pomůcky, tematicky blízké sbírkové předměty, archivní materiál – fotografie, písemnosti, pomůcky využívané v ornitologii a ochraně ptáků, exponáty s interaktivními prvky, dioramata, ukázky získaných dermoplastických preparátů včetně historických obrazů s plastickými preparáty ptáků.

Nosnými prvky výstavy bude 20 panelů pojednávajících o historii MOS a 8 panelů seznamujících návštěvníky s nejdůležitějšími ornitologickými lokalitami členů MOS.

 

Těšíme se na vaši návštěvu.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

úterý 26. říjen

Dnes má svátek Erik

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete