Statistika našeho portálu

  • 96 454 Akcí v kalendáři
  • 5 388 Ubytovacích zařízení
  • 24 199 Míst a památek

Ostrov Prvok - Praha

18.08.2020 Střelecký ostrov

První český 3D vytištěný dům pojmenovaný Prvok od Buřinky bude v srpnu poprvé k vidění v Praze. Prvok je nabitý technologiemi, díky kterým je částečně soběstačný a vhodný do přírody, města či na vodu. A právě po vodní hladině řeky Vltavy připluje až ke Střeleckému ostrovu. Představení unikátní stavby návštěvníkům proběhne 18. srpna i s doprovodnou akcí pro veřejnost. Den, který si užijí zájemci o 3D tisk, dospělí i děti, vyvrcholí večerním koncertem MYDY.

Adresa a kontaktní informace

Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Akce "Ostrov: Prvok" nabídne debaty, workshopy i hudbu

Vernisáž, slavnost, koncerty. Přednášky, workshopy, diskuze. 3D tisk, architektura, design, vesmír. Příroda, udržitelnost, budoucnost. To všechno je připraveno pro návštěvníky akce "Ostrov: Prvok", která se uskuteční 18. srpna od 14 hodin na Střeleckém ostrově.

 

Během oslav představí cestu Prvoka od prvotního nápadu až po konečnou realizaci jeho autoři: sochař Michal Trpák, architekta Kateřina Nováková a architekt a programátor Jiří Vele. Odborný program doplní diskuze vedená s řadou odborníků a profesionálů z oblasti 3D tisku, architektury, stavitelství, ekonomiky a nových technologií. Návštěvníci se mohou těšit i na doprovodný program skládající se mimo jiné z ostrovní bojovky, her a dalších aktivit pro děti, soutěží o hodnotné ceny a hudebního programu. Ten vyvrcholí koncertem pražské elektroswingové kapely MYDY. Vystoupí také Iby Pop, Noisy Pots, En.Dru či Kašpárek v rohlíku.

 

Experimentální dům Prvok

První tištěná stavba z betonu v Česku byla realizována týmem Scoolpt vedeným sochařem Michalem Trpákem ve spolupráci se Stavební spořitelnou České spořitelny, Buřinkou. Plovoucí dům je vytištěný ze 17 tun speciální betonové směsi a disponuje 43 metry čtverečními a třemi místnostmi – koupelnou se záchodem, obývákem s kuchyní a ložnicí. Funkčnost stavby zajišťují moderní technologie, díky kterým je Prvok částečně soběstačný. Budoucí nájemci a vlastníci budou moci mimo jiné využít rekuperační systém, recirkulační sprchu nebo​ nádrže na pitnou, šedou a černou vodu​. Odhalení domu je exhibicí organické architektury, možností 3D tisku i udržitelných technologií.

Více informací o akci a projektu:

Web: Prvokodburinky.cz  

Facebooková událost: facebook.com/events/1105045543222395/

Lístky na Goout.net: goout.net/cs/jine-akce/ostrov-prvok  

Další akce v okolí

Den díkůvzdání 2021 - Praha

25.11.2021 - 28.11.2021
Malé náměstí 3

V Hard Rock Cafe Praha již tradičně můžete oslavit nejoblíbenější americký svátek Den díkůvzdání. Tento svátek vždy…

Možnosti spříznění - Praha

28.11.2021 - 28.11.2021
Vzlet, Holandská 669/1,…

Společenská intervence, kolektivní akce nebo taneční inscenace? Vstupte do našeho tvůrčího obýváku a staňte se součástí…

Možnosti spříznění - Praha

29.11.2021 - 29.11.2021
Vzlet, Holandská 669/1,…

Společenská intervence, kolektivní akce nebo taneční inscenace? Vstupte do našeho tvůrčího obýváku a staňte se součástí…

Slavné balety ve filmu - Praha

01.12.2021 - 01.12.2021
Forum Karlín

Maurice Ravel: Dafnis a Chloé Igor Stravinskij: Pták Ohnivák

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 28. listopad

Dnes má svátek René

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete