Statistika našeho portálu

  • 94 285 Akcí v kalendáři
  • 5 384 Ubytovacích zařízení
  • 24 186 Míst a památek

Ostrov Prvok - Praha

18.08.2020 Střelecký ostrov

První český 3D vytištěný dům pojmenovaný Prvok od Buřinky bude v srpnu poprvé k vidění v Praze. Prvok je nabitý technologiemi, díky kterým je částečně soběstačný a vhodný do přírody, města či na vodu. A právě po vodní hladině řeky Vltavy připluje až ke Střeleckému ostrovu. Představení unikátní stavby návštěvníkům proběhne 18. srpna i s doprovodnou akcí pro veřejnost. Den, který si užijí zájemci o 3D tisk, dospělí i děti, vyvrcholí večerním koncertem MYDY.

Adresa a kontaktní informace

Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Akce "Ostrov: Prvok" nabídne debaty, workshopy i hudbu

Vernisáž, slavnost, koncerty. Přednášky, workshopy, diskuze. 3D tisk, architektura, design, vesmír. Příroda, udržitelnost, budoucnost. To všechno je připraveno pro návštěvníky akce "Ostrov: Prvok", která se uskuteční 18. srpna od 14 hodin na Střeleckém ostrově.

 

Během oslav představí cestu Prvoka od prvotního nápadu až po konečnou realizaci jeho autoři: sochař Michal Trpák, architekta Kateřina Nováková a architekt a programátor Jiří Vele. Odborný program doplní diskuze vedená s řadou odborníků a profesionálů z oblasti 3D tisku, architektury, stavitelství, ekonomiky a nových technologií. Návštěvníci se mohou těšit i na doprovodný program skládající se mimo jiné z ostrovní bojovky, her a dalších aktivit pro děti, soutěží o hodnotné ceny a hudebního programu. Ten vyvrcholí koncertem pražské elektroswingové kapely MYDY. Vystoupí také Iby Pop, Noisy Pots, En.Dru či Kašpárek v rohlíku.

 

Experimentální dům Prvok

První tištěná stavba z betonu v Česku byla realizována týmem Scoolpt vedeným sochařem Michalem Trpákem ve spolupráci se Stavební spořitelnou České spořitelny, Buřinkou. Plovoucí dům je vytištěný ze 17 tun speciální betonové směsi a disponuje 43 metry čtverečními a třemi místnostmi – koupelnou se záchodem, obývákem s kuchyní a ložnicí. Funkčnost stavby zajišťují moderní technologie, díky kterým je Prvok částečně soběstačný. Budoucí nájemci a vlastníci budou moci mimo jiné využít rekuperační systém, recirkulační sprchu nebo​ nádrže na pitnou, šedou a černou vodu​. Odhalení domu je exhibicí organické architektury, možností 3D tisku i udržitelných technologií.

Více informací o akci a projektu:

Web: Prvokodburinky.cz  

Facebooková událost: facebook.com/events/1105045543222395/

Lístky na Goout.net: goout.net/cs/jine-akce/ostrov-prvok  

Další akce v okolí

Prague mussel week - Praha

21.09.2020 - 27.09.2020
Praha

Ve dnech 21. až 27. září Česko opět zaplaví moře chutí. Nejen do hlavního města se ve svém druhém ročníku vrátí úspěšný…

Výstava: 5. setkání - Praha

24.09.2020 - 28.09.2020
Praha

Již jen do pondělí 28. září (včetně) se koná výstava 5. setkání v Galerii ve věži Novoměstské radnice

Interaktivní muzeum pravěku Trilopa…

25.09.2020 - 29.09.2020
Praha

V Triloparku nás čeká jedinečná cesta do dob, kdy na našem území bylo moře osídlené různými - a často celkem hrůznými -…

Zábava pro děti v Muzeu čokolády Ch…

25.09.2020 - 29.09.2020
Celetná 15, Praha

Chocotopia jsou 3 patra plná zábavy, zážitků a čokolády pro celou rodinu rovnou u Staroměstského náměstí na adrese…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 26. září

Dnes má svátek Andrea

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete