Statistika našeho portálu

  • 101 428 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Otevírání Sládkovy Lesní studánky

12.05.2018 Zbiroh

Přijměte pozvání na krásnou procházku májovým dnem, na otvírání Lesní studánky J. V. Sládka nad Sýkorovým mlýnem" V Království", za obcí Přísednicí v Matčině hoře v sobotu 12. května 2018 ve 14.00, kde již od roku 2013 odemykáme krátkým programem studánku. Odpolední akcí účastníky tohoto setkání opět provede Jiří Hlobil svým vlídným slovem, recitací a opět s přichystaným překvapením.Připomeneme…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Sládkova Lesní studánka,za obcí Přísednicí v Matčině hoře
Oblast
Jihozápad
Kraj
Plzeňský kraj
Okres
Rokycany
Obec
Zbiroh

Fotogalerie k článku

Přijměte pozvání na krásnou procházku májovým dnem, na otvírání Lesní studánky J. V. Sládka nad Sýkorovým mlýnem" V Království", za obcí Přísednicí v Matčině hoře v sobotu 12. května 2018 ve 14.00, kde již od roku 2013 odemykáme krátkým programem studánku. Odpolední akcí účastníky tohoto setkání opět provede Jiří Hlobil svým vlídným slovem, recitací a opět s přichystaným překvapením.

Připomeneme si den věnovaný otevírání studánek, který podle tradice připadá na 31. května.

Tradice čištění neboli otevírání studánek je velmi dlouhá. Vždy po svátku sv. Jiří se vydávaly dívky za zpěvu nábožných písní ke studánkám. Do každé studánky, vložila jedna z nich na okamžik dřevěný křížek. Potom dívky studánku vyčistily od napadaného listí a od bláta. Po usazení kalu, jedna z dívek opět ponořila křížek do studánky. I letos se k této zvyklosti vracíme. Ke studánce se nejlépe dostanete po modré turistické značce z Přísednice. Druhá cesta vede od silničky pod obcí Třebnuškou přes lávku za Sýkorovo mlýnem opět po modrém značení. Snad nás podpoří i sv. Petr.  

Přijďte si již tradičně připít na pevné zdraví a zahnat veškeré nešvary. Těšíme se na setkání u Sládkovy Lesní studánky.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

středa 6. prosinec

Dnes má svátek Mikuláš

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete