Statistika našeho portálu

  • 94 516 Akcí v kalendáři
  • 5 386 Ubytovacích zařízení
  • 24 187 Míst a památek

Otevírání Sládkovy Lesní studánky - Zbiroh

03.05.2015 Zbiroh

Přijměte pozvání na krásnou procházku májovým dnem, na otvírání Lesní studánky J. V. Sládka nad Sýkorovým mlýnem" V Království", za obcí Přísednicí v neděli 3. května 2015 ve 14.00, kde již od roku 2012 odemykáme krátkým programem studánku. Odpolední akcí účastníky tohoto setkání opět provede Jiří Hlobil svým vlídným slovem, recitací  a opět s přichystaným překvapením. O hudební vystoupení se…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Přijměte pozvání na krásnou procházku májovým dnem, na otvírání Lesní studánky J. V. Sládka nad Sýkorovým mlýnem" V Království", za obcí Přísednicí v neděli 3. května 2015 ve 14.00, kde již od roku 2012 odemykáme krátkým programem studánku. Odpolední akcí účastníky tohoto setkání opět provede Jiří Hlobil svým vlídným slovem, recitací  a opět s přichystaným překvapením. O hudební vystoupení se zaslouží "Terešovské ženy a dívky" za houslového doprovodu hudebního skladatele Aleše Březiny, které zazpívají skladatelem zhudebněnou Sládkovu "Lesní studánku".

Tradice čištění neboli otevírání studánek je velmi dlouhá. Vždy po svátku sv. Jiří se vydávaly dívky za zpěvu nábožných písní ke studánkám. Do každé studánky, vložila jedna z nich na okamžik dřevěný křížek. Potom dívky studánku vyčistily od napadaného listí a od bláta. Po usazení kalu, jedna z dívek opět ponořila křížek do studánky. I letos se k této zvyklosti vracíme.

Cestu ke studánce nejlépe najdete po modré turistické značce z Přísednice. Druhá cesta vede od silničky pod obcí Třebnuškou přes lávku za Sýkorovo mlýnem opět po modrém značení. Dobrodružným povahám pak doporučuji, aby si vyhledali vlastní cestu. Snad nás podpoří i sv. Petr. Na setkání u studánky se těší Dagmar Viletová za Spolek přátel Muzea J. V. Sládka ve Zbiroze.

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

úterý 24. listopad

Dnes má svátek Emílie

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete