Statistika našeho portálu

  • 102 549 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Otevřené Modré sklepy - Nový Šaldorf

18.05.2018 - 19.05.2018 Nový Šaldorf-Sedlešovice

Nedaleko královského města Znojma se rozkládá malebná obec Nový Šaldorf, která skýtá pro návštěvníky jedno honosné tajemství, které lze odhalit až důkladnějším studiem historie a případně architektonického plánu.Putování po modrých sklepechJe jím soustava podzemního labyrintu, tvořeného cca dvěma stovkami samonosných vinných sklepů, přičemž každý z nich je tvořen různorodými chodbami o délce…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Nedaleko královského města Znojma se rozkládá malebná obec Nový Šaldorf, která skýtá pro návštěvníky jedno honosné tajemství, které lze odhalit až důkladnějším studiem historie a případně architektonického plánu.

Putování po modrých sklepech

Je jím soustava podzemního labyrintu, tvořeného cca dvěma stovkami samonosných vinných sklepů, přičemž každý z nich je tvořen různorodými chodbami o délce několik sta metrů. Okolí Nového Šaldorfa je pak ideálním místem pro nadšené vinaře, kteří zde po několik generací vyrábějí skvostné šaldorfské víno. Během měsíce května pak zdejší nadšenci pořádají hojně navštěvovanou akci, která zájemcům přibližuje historii i současnost pěstování vinné révy a nechává nahlédnout do zákulisí vyhlášených Modrých sklepů.

Během tzv. "Otevřených Modrých sklepů" se můžete zúčastnit májového putování po otevřených vinných sklepech Nového Šaldorfa, kde na Vás čekají celodenní degustace vín přímo v prostředí vinných sklepů, přičemž Vašimi průvodci budou samotní vinaři. Celá akce je spojena s množstvím soutěží o ceny, bohatým hudebních programem či přehlídkou historických vozidel. Během následujících letních měsíců pak máte v Novém Šaldorfu záruku, že během Vaší návštěvy bude vždy otevřen alespoň jeden ze zdejších dvanácti sklepů, kde na Vás bude čekat lahodné víno a spousta neopakovatelných zážitků.

Otevřené Modré sklepy 2018

VÍKEND OTEVŘENÝCH SKLEPŮ v Novém Šaldorfu - 18. a 19.5.2018

V pátek Koncert pod hvězdami

V sobotu Otevřené sklepy s ochutnávkou vín

18 vinných sklepů ? Cimbálové muziky v uličkách

Šaldorfské Kraváky - jedinenčné Sauvignony z Kraví hory

Program pro děti ? Svezení drožkou

Degustátorská soutěž o plný trakař vín

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Další akce v okolí

Královský košt Znojmo 2024

26.10.2024 - 26.10.2024
Klášter Louka - Znojmo

Největší pultová degustace českých a moravských vín.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 22. červen

Dnes má svátek Pavla

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete