Statistika našeho portálu

  • 92 574 Akcí v kalendáři
  • 5 382 Ubytovacích zařízení
  • 24 176 Míst a památek

Otevření nového hřiště - Brno Královo Pole

11.09.2013 - 31.12.2020 Brno

Královo Pole otevře hřiště pro městský parkour a fitness!Městská část Brno – Královo Pole je druhým místem v České republice, kde vyrostlo hřiště pro městský parkour. V Brně si připisuje prvenství. Další aktivitou, kterou je možné v nově upravené horní části parku na ulici Kartouzská pěstovat, je cvičení fitness. Hřiště bylo dokončeno v srpnu.Slavnostní zahájení jeho provozu proběhne 11. září od…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Brno Královo Pole horní část parku na ulici Kartouzské
Oblast
Jihovýchod
Kraj
Jihomoravský kraj
Okres
Brno-město
Obec
Brno

Fotogalerie k článku

Královo Pole otevře hřiště pro městský parkour a fitness!

Městská část Brno – Královo Pole je druhým místem v České republice, kde vyrostlo hřiště pro městský parkour. V Brně si připisuje prvenství.
Další aktivitou, kterou je možné v nově upravené horní části parku na ulici Kartouzská pěstovat, je cvičení fitness. Hřiště bylo dokončeno v srpnu.

Slavnostní zahájení jeho provozu proběhne 11. září od 15 hodin. Na programu budou ukázky městského parkouru a fitness s využitím instalovaných, na první pohled neobvyklých, herních prvků.

Vzhledem ke svému zaměření je předpoklad, že nové hřiště bude využíváno především teenagery, pro něž nejsou běžná dětská hřiště příliš zajímavá.
Místo pro vybudování hřiště (tj. horní část parku na ulici Kartouzské), kde se dají provozovat ne zcela tradiční disciplíny, bylo vybráno s ohledem na jeho odstínění od okolní zástavby vzrostlou zelení z jedné strany a ze strany druhé stájemi v  areálu Veterinární a farmaceutické univerzity Brno.

Netradičně vyhlížející hřiště je opatřeno informačními tabulemi s popisy cviků, prostřednictvím QR kódů je možné se připojit na internetové stránky s krátkými video ukázkami. U každého prvku je uveden stupeň obtížnosti pro procvičování konkrétní dovednosti.

Důležitý je fakt, že celé hřiště odpovídá normě ČSN 1176-7. Není tedy určeno jen pro profesionální parkouristy, ale pro všechny kategorie cvičenců, včetně dětí. Hřiště je vybaveno prvky vyrobenými ve Finsku společností, která se na tuto disciplínu orientuje a specializované herní zařízení, které je vystavováno velké provozní zátěži, vyvíjí. Herní zařízení mají TÜV certifikáty. Použité materiály (dřevo, plast, ocel) mají dlouhou životnost a jsou vyrobeny z recyklovatelných materiálů.
Před uvedením hřiště do provozu zde budou instalovány také odolné dubové lavice a okolní zeď bude posprejována ve stylu graffiti.

Náklady na vybudování nového hřiště v parku na Kartouzské dosáhly cca 2 milionů korun vč. DPH.

Městský parkour je trendem dnešní doby
Městský parkour je celosvětově mladý sport. Je sportovním trendem dnešní doby, vyjadřovacím prostředkem a životním stylem části mladé generace.Umožňuje oběma pohlavím a všem věkovým kategoriím vyzkoušet svá těla na maximum. Disciplína spatřila světlo světa poprvé v 80. letech 20. století ve Francii, kdy začala skupina mladých lisí rozvíjet základní pohyby, skoky, triky a balanc s využitím  městského prostředí jako svého hřiště.
Parkour je specifický také tím, že nevyžaduje žádné speciální vybavení. Stačí jakékoliv pohodlné oblečení. To jej může činit zajímavým i pro ty, kdo nemají se cvičením a pohybem zkušenosti.


Parkour má svůj vlastní slovník, např.:
Saut de fond (drop) – skok na zem, seskok dolů z překážky,
Saut de chat (cat jump/ pass, monkey vault, (king) kong vault) – valt, skok dopředu přes překážku, kdy se tělo dostává do vodorovné pozice nad překážku, následuje odraz rukama, tělo a nohy se protáhnou nad překážkou a mezi rukama,
Tic tac – odrat od zdi k získání výšky/  vzdálenosti. Často slouží k výskoku na protější překážku,
aj.

 

Těšíme se na vás!

 

Mapa

Další akce v okolí

Burger Arena - Brno

01.03.2020 - 08.03.2020
Brněnské výstaviště

Největší burger akce Česka je tady! Burger Street Festival a BurgerFest spojili své síly s Brněnským Motosalonem a…

Táborák Lesů města - Brno

01.03.2020 - 01.03.2020
Areál U Mravence…

Lesy města Brna, a.s. všechny srdečně zvou na Táborák, který se bude pořádat každou první sobotu v měsíci od ledna do…

Pirátský karneval pro děti - Brno

01.03.2020 - 01.03.2020
ZŠ Tuháčkova 25, Brno

Převlečte své děti za námořníky, piráty či papoušky a vydejte se na dětský karneval s divadélkem!

Dny elektronové mikroskopie - Brno

11.03.2020 - 15.03.2020
Brno

Chtěli byste detailně prozkoumat povrch hlavičky zápalky nebo kuličku pepře? Abyste byli opravdu důslední, zkoumané…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 24. únor

Dnes má svátek Matěj

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete