Statistika našeho portálu

  • 91 099 Akcí v kalendáři
  • 5 382 Ubytovacích zařízení
  • 24 176 Míst a památek

Otvíráme Střechu Lucerny - Praha

19.05.2019 - 28.10.2019 Praha

Skoro pět let práce a tisíce hodin mnoha lidí jsme věnovali tomu, abychom vás konečně mohli pozvat každou sobotu, neděli a pondělí od 15 h do setmění na Střecha Lucerny. Až do konce října.

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Na patnácti původně nádražních válcích si budete moci prohlédnout výstavu o rodině Havlových (dědeček Vácslav Havel, synové Miloš a Václav Maria), o budování Lucerny i o její bohaté historii, kterou protínají jména jako Louis Armstrong nebo Josephine Baker.

Kromě toho se Střecha Lucerny promění v otevřenou zahradu složenou z pěti částí: jedlá, hmyzí, ptačí, léčivá a party. Cílem je ukázat návštěvníkovi, že stačí jedno malé gesto k tomu, abychom vytvořili lepší podmínky pro život ve městě pro hmyz, ptáky i pro sami sebe. O návrh se postaral ateliér krajinářské architektury M² krajinářská architektura pod vedením Martiny Imramovské a realizaci zabezpečila firma Zahradní Architektura Kurz v čele s významným odborníkem na zelené střechy Alešem Kurzem.

Součástí programu bude cyklus přednášek a workshopů v dramaturgii projektu Hænke. Cílem těchto pravidelných setkání je zvýšit povědomí veřejnosti o klíčových aspektech spojených s budoucností života ve městě a hledat odpovědi na to, jaké funkce by v nich měla plnit příroda a rostliny.

Přijďte si přivonět k citrusovníkům, fíkovníkům, podívat se jak rostou olivy nebo granátová jablka. Členové týmu Hænke vás provedou zahradami, představí jednotlivé koncepty a vysvětlí, k čemu která rostlina slouží v kontextu městské botaniky.

Vstupné je 100,-.
Děti do 15 let v doprovodu rodičů zdarma.
Bohužel si nelze přinést vlastní občerstvení.

Secesní palác Lucerna z roku 1920 (který poznáte podle toho, že nad jeho vchodem visí velký znak vyobrazující lucernu) je protkaný složitou sítí pasáží, jež propojují Vodičkovu se Štěpánskou ulicí. Z pasáže vede též vchod do slavného velkého sálu Lucerny, překrásného kina, rockového klubu, jedinečných krámků, vinotéky a módních kaváren.

Na Střechu se návštěvníci dostanou pomocí schodiště či páternosteru. Vstup do výtahu je z ulice Štěpánská, naproti Velkého sálu.

Další akce v okolí

Letná pro demokracii! - Praha

16.11.2019 - 16.11.2019
Praha

V sobotu 16. listopadu 2019 se opět sejdeme v Praze na Letenské pláni!

e-SALON 2019 - Praha

14.11.2019 - 17.11.2019
Praha

Po úspěšné loňské premiéře veletrhu čisté mobility e-SALON čeká na návštěvníky na výstavišti PVA EXPO PRAHA Letňany…

Severský filmový podzim - Kino Luce…

14.11.2019 - 19.11.2019
Kino Lucerna

Severský filmový klub slaví malé výročí, již podesáté pořádá tradiční přehlídku kinematografie severských a pobaltských…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 15. listopad

Dnes má svátek Leopold

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete