Statistika našeho portálu

  • 89 985 Akcí v kalendáři
  • 5 378 Ubytovacích zařízení
  • 24 168 Míst a památek

Hudební festival: PAF Ostopovice

31.08.2019 Olomoucký kraj

PAF na konci léta, pátý ročník hudebního bienále, proběhne tradičně u lesa nedaleko Ostopovic u Brna pod oblouky nikdy nedostavěné dálnice.

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

PAF je olomoucká kulturní platforma zabývající se filmem a současným uměním. V roce 2000 byl poprvé uspořádán stejnojmenný festival PAF – Přehlídka animovaného filmu, jež je nejstarším festivalem věnujícím se fenoménu animace v České republice. Od roku 2002 se festival koná každoročně v Olomouci v Uměleckém centru Univerzity Palackého, od svého patnáctého ročníku jako PAF – Přehlídka filmové animace a současného umění. Nový název odráží specifické zaměření festivalu, který se ve své dramaturgii dlouhodobě věnuje širokému pojetí fenoménu animace v kontextu kinematografie a vizuálního umění.

Mezi hlavní aktivity PAFu v současnosti patří editorská, publikační a nakladatelská činnost v rámci vlastních edičních řad, prezentace českého audiovizuálního umění, příprava kurátorských výstav, projekcí, workshopů a seminářů a celoroční kurátorská a dramaturgická činnost, jejímž vyvrcholením je série pravidelně pořádaných festivalů a událostí v České republice a v zahraničí. V rámci soutěže Jiné vize CZ PAF již deset let důkladně mapuje současnou českou produkci pohyblivého obrazu a věnuje se otázkám jeho archivace, distribuce nebo prezentace v zahraničí (aktuálně již v rámci vlastní distribuční platformy PAF Aport).

PAF pravidelně spolupracuje s významnými galeriemi, kurátory a institucemi. K podpoře festivalu a ke spolupráci se otevřeně hlásí řada renomovaných organizací (Forma Londýn, Filmmuseum Vídeň, Re:Voir Paříž, Anthology Film Archives New York, Creative Time New York, Pioneer Works New York, Atelier Nord Oslo ad.), festivalů (Screen City Stavanger, Anilogue Budapešť, Fest Anča Žilina ad.) a galerií (GAMU Praha, Tad Gallery Denton, ScreenSaverGallery, Galerie U Mloka Olomouc). Mezi dílčí úspěchy patří oceňování grafických výstupů, uměleckých projektů produkovaných PAFem či finalistů soutěže Jiné vize v prestižních soutěžích a přehlídkách.

K dopravě na místo bude možno využít denních i nočních spojů MHD. Zastávka Ostopovice, Branky leží 25 min cesty od brněnského hlavního nádraží (tramvají č. 8, na zastávce Osová přestup na autobusy č. 403, 404, dále cca 500 m pěšky ulicí Krátká; trasa od zastávky bude značena). Spaní je možné ve vlastních stanech v areálu konání události.

Mapa

Další akce v okolí

Okresní dožínky - Přerov

14.09.2019 - 15.09.2019
Výstaviště Přerov

Ochutnávka regionálních potravin, výstava zemědělské techniky, závody v králičím hopu a hudební doprovod - na to…

Prostějovské hanácké slavnosti - Pr…

14.09.2019 - 15.09.2019
nám. T.G. Masaryka,…

Tradiční lidové slavnosti s přehlídkou hanáckých souborů tvoří největší folklórní událost ve městě.

Rodina je ok: Den (pro) pěstounství…

15.09.2019 - 15.09.2019
Olomouc

Příjďte s námi prožít krásné nedělní odpoledne!

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 15. září

Dnes má svátek Jolana

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete