Statistika našeho portálu

  • 102 528 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Panské jarní slavnosti na Svojanově

16.04.2016 - 17.04.2016 Svojanov

Hrad Svojanov opět ožije postavami z minulých století. Víkendové panské jarní slavnosti jsou připravené na počest Antonína Haasche a jeho choti Caroliny. Zima je nenávratně pryč, a tak se i panstvo vrací na své sídlo na pomezí Čech a Moravy. A právě tato událost je ústředním tématem jarních slavností na hradě Svojanov. Lidé vídali posledního soukromého majitele hradu Antonína Haasche a jeho paní…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Hrad Svojanov opět ožije postavami z minulých století. Víkendové panské jarní slavnosti jsou připravené na počest Antonína Haasche a jeho choti Caroliny. 

Zima je nenávratně pryč, a tak se i panstvo vrací na své sídlo na pomezí Čech a Moravy. A právě tato událost je ústředním tématem jarních slavností na hradě Svojanov. Lidé vídali posledního soukromého majitele hradu Antonína Haasche a jeho paní Carolinu prozatím jen o oživených večerních prohlídkách. Široká veřejnost je nyní uvidí i o prvních letošních slavnostech. "Chtěli jsme slavnosti ozvláštnit, proto jsme zvolili tento pár, který na hradě žil na přelomu 19. a 20. století," vysvětlil kastelán svojanovského hradu Miloš Dempír. Panstvo se zde nadobro rozloučí se zimou, aby mohlo nastoupit vládu krásné počasí.

Jak už bývá na hradě zvykem, nebude chybět ani bohatý doprovodný program, o který se tradičně postaral šermířský spolek Honorata z Letohradu. "Návštěvníci se mohou těšit na turnaje o meč, ukázku palných zbraní, představí se i mistr kat, který připomene torturu. Nebude chybět ani trocha mystiky s krásnou čarodějkou," uvedl manažer letohradského spolku Petr Kubíček. Do časů minulých zavedou návštěvníky také divadelníci z Vyškova, kteří si připravili dvě hry vycházející z tradiční commedie dell´morte a dell´arte. Sukně rozvlní i tanečnice.

Panské jarní slavnosti se konají o víkendu 16. a 17. dubna, po oba dny od 9 do 17 hodin. V dubnu mohou turisté vyrazit na oblíbenou památku každý den kromě pondělí.

Mapa

Další akce v okolí

Svitavský vandr 2024 - Svitavy

22.06.2024 - 22.06.2024
Chata Rosnička

Přidejte se ke konání prvního ročníku turistické akce Svitavský vandr!

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 17. červen

Dnes má svátek Adolf

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete