Statistika našeho portálu

  • 96 061 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 199 Míst a památek

Pardubický Příhrádek ožije netradičními workshopy - Pardubice

09.09.2020 - 16.12.2020 Přihrádek - Pardubice

Se začátkem prázdnin se obyvatelům Pardubic otevřely nové prostory k setkávání a příjemnému trávení volného času. Jde o Knihovní centrum u Vokolků, detašované pracoviště Krajské knihovny v Pardubicích, které sídlí ve třech zrekonstruovaných historických budovách na Příhrádku. Kromě hudebního oddělení, čítárny nebo muzejní části je tu k dispozici výtvarný ateliér, který umožňuje pořádat nový typ kurzů pro veřejnost.

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Se začátkem prázdnin se obyvatelům Pardubic otevřely nové prostory k setkávání a příjemnému trávení volného času. Jde o Knihovní centrum u Vokolků, detašované pracoviště Krajské knihovny v Pardubicích, které sídlí ve třech zrekonstruovaných historických budovách na Příhrádku. Kromě hudebního oddělení, čítárny nebo muzejní části je tu k dispozici výtvarný ateliér, který umožňuje pořádat nový typ kurzů pro veřejnost.

Od září do prosince je v nabídce knihovny nová série netradičních workshopů. Ve středu 9. září začínají Experimentální dílny s Petrem Komárkem. Vedoucí Hvězdárny barona Artura Krause v Pardubicích a zároveň lektor DDM Alfa přiblíží astronomii jako zábavnou vědu. Zářijová experimentální díla má podtitul "Zvukoherna aneb zvuk můžeme vidět, slyšet i cítit". V následujících dílnách se pak můžete těšit na "Světlohrátky" nebo se dozvíte, "Jak uvařit kometu". Pro všechny, kdo rádi tvoří něco rukama, je připraven sochařský workshop s akademickým sochařem Štěpánem Málkem nebo tvorba koláží s Josefem Sedlákem. Pod vedením zkušených výtvarníků Ivana Baboráka a jeho manželky Jany se můžete seznámit s technikou suché jehly nebo šitím panenek.

Všichni lektoři začínají už v září a povedou až do prosince vždy jednu lekci měsíčně. Výjimkou je speciální víkendový kurz, který se bude konat v říjnu. Lektoři z Artykadla Holice zvou na dvoudenní dílnu, během níž si ušijete své vlastní kožené boty. Všech workshopů se může zúčastnit kdokoli, i když je začátečník. Pokud tedy máte chuť vyzkoušet něco nového, navíc v inspirativním prostředí nového ateliéru na Příhrádku, neváhejte se přihlásit. Více informací včetně všech termínů a pokynů k rezervacím najdete na webových stránkách knihovny www.kkpce.cz     

Mapa

Další akce v okolí

Kurz Filozofie pro život - Pardubice

22.09.2021 - 22.09.2021
2. patro-VÝTAHEM

Září máme spojené se začátkem školního roku. V Nové Akropolis začínáme kurzy Filozofie pro život, ve kterých nás budou…

Snow film fest Pardubice 2021 - Par…

08.11.2021 - 08.11.2021
Pardubice

Snow film fest Pardubice 2021. Věřte nám, že dostanete pořádnou nálož lyžařských, horolezeckých, vodáckých a…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 17. září

Dnes má svátek Naděžda

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete