Statistika našeho portálu

  • 98 401 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 206 Míst a památek

Parní vlaky na zahájení sezóny Železničního muzea Výtopna Jaroměř

04.05.2013 - 08.09.2013 Jaroměř

První květnový víkend 4. a 5. 5. 2013 vyjedou v okolí Jaroměře tradiční muzejní vlaky s parní lokomotivou. Chcete-li poznávat zajímavosti v okolí Jaroměře netradičně z oken vlaku s parní lokomotivou nezapomeňte na první víkend v květnu. V roce 2013 budou muzejní vlaky vedeny parní lokomotivou Kafemlejnek 310.0134 z roku 1913. Tudíž oslaví v tomto roce "Babička” úctihodných 100 let. V sobotu…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

První květnový víkend 4. a 5. 5. 2013 vyjedou v okolí Jaroměře tradiční muzejní vlaky s parní lokomotivou. Chcete-li poznávat zajímavosti v okolí Jaroměře netradičně z oken vlaku s parní lokomotivou nezapomeňte na první víkend v květnu. V roce 2013 budou muzejní vlaky vedeny parní lokomotivou Kafemlejnek 310.0134 z roku 1913. Tudíž oslaví v tomto roce "Babička” úctihodných 100 let.

V sobotu 4.5.2013 vyjede vlak z Jaroměře do Náchoda a zpět. Novinkou je, že se vlak z Náchoda vrátí dopoledne do Jaroměře a odpoledne si celou trasu zopakuje. Jistě tak potěšíme zájemce o pouhé svezení parním vlakem či zájemce o poznání krás Náchodska.

V neděli 5.5.2013 pojede dopolední parní vlak z Jaroměře přes Kuks a Dvůr Králové n.L. do Bílé Třemešné a zpět do Jaroměře. Odpoledne pojede ve stejné trase až na Mostek a parní lokomotiva bude pokračovat až do Turnova, kde je deponována. Odpolední nedělní vlak bude z Mostku do Jaroměře dopraven pomocí malé motorové lokomotivy, které přezdíváme Bobik. Věříme, že I tak bude pro vás náš vlak potěšením.

Rádi jsme také využili nabídky našich kolegů ze sdružení Modulová železnice Podkrkonoší a v expozici železničního muzea se tento víkend můžete seznámit s modulovým kolejištěm. Jednotlivé moduly kolejiště představí ve velikosti TT dvě stanice a část železniční trati. Cílem sdružení je postavit zmenšeninu trati dříve označenou 3b (dnes 032) z Jaroměře do Trutnova.

Další jízdy se uskuteční v níže uvedených datech.

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 25. září

Dnes má svátek Zlata

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete