Statistika našeho portálu

  • 96 277 Akcí v kalendáři
  • 5 389 Ubytovacích zařízení
  • 24 199 Míst a památek

Pasecké hudební slavnosti - Paseky nad Jizerou

02.08.2019 - 04.08.2019 Paseky nad Jizerou

Pasecké hudební slavnosti se poprvé uskutečnily v roce 1990 a od té doby jsou pořádány každé léto až do současnosti. Místem jejich konání je kostel sv. Václava v Pasekách nad Jizerou. Pořadatelem je Svatováclavský sbor z Pasek nad Jizerou, spjatý s rodinou Waldmannů, která Pasecké hudební slavnosti iniciovala a každoročně má hlavní podíl na jejich konání.

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Slavnosti se konají vždy o víkendu, jehož součástí je první neděle v srpnu. Program tvoří páteční koncert, sobotní matiné a nedělní bohoslužba s hudební produkcí. Již od počátku Paseckých hudebních slavností na nich vystupuje Akademie svatého Václava (která právě k tomuto účelu vznikla) a již zmíněný Svatováclavský sbor. Součástí slavností ovšem bývá také vernisáž výstavy.

V historii i současnosti Paseckých hudebních slavností najdeme mnoho významných osobností hudebního života, ale také herců, výtvarníků aj.: dirigenti Václav Neumann, Jiří Bělohlávek či Libor Pešek, violoncellista Mikael Ericson, trumpetista Miroslav Kejmar, herec Stanislav Zindulka, rozhlasový moderátor Pavel Ryjáček a další.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 25. říjen

Dnes má svátek Beáta

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete