Statistika našeho portálu

  • 101 408 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Rudolfinum (Dům umělců)

08.10.2013 Praha

Nejnovější CD a pražský koncert všestranné francouzské sopranistky Patricie Petibon nás zavedou do Nového světa – uslyšíme anglické, francouzské, španělské a latinskoamerické barokní písně a árie.Sopranistka Patricia Petibon se narodila v Montargis ve Francii. Od dětství hrála na klavír a zajímala se o výtvarné umění. Vystudovala muzikologii na Pařížské konzervatoři a poté zde studovala zpěv u…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Rudolfinum (Dům umělců)
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Nejnovější CD a pražský koncert všestranné francouzské sopranistky Patricie Petibon nás zavedou do Nového světa – uslyšíme anglické, francouzské, španělské a latinskoamerické barokní písně a árie.

Sopranistka Patricia Petibon se narodila v Montargis ve Francii. Od dětství hrála na klavír a zajímala se o výtvarné umění. Vystudovala muzikologii na Pařížské konzervatoři a poté zde studovala zpěv u prof. Rachel Yakar. Záhy po absolutoriu v roce 1995 ji objevil uznávaný americký dirigent a cembalista William Christie. S ním a jeho souborem Les Arts Florissants Patricia Petibon vystoupila na festivalu v Aix-en-Provence, v milánské La Scale, v Teatro Colón v Buenos Aires a v londýnské Wigmore Hall. Spolupracuje i s dalšími významnými dirigenty jako jsou Fabio Biondi, Charles Dutoit, sir John Eliot Gardiner, Nikolaus Harnoncourt, Marc Minkowski, sir Roger Norrington a Christophe Rousset. Patricia Petibon obdržela tři ceny Victoires de la musique classique – jako "Nejlepší mladý talent" v roce 1998 a "Nejlepší operní pěvkyně" v letech 2001 a 2003.

V roce 2008 Patricia Petibon podepsala exkluzivní kontrakt s Deutsche Grammophon. Její debutové album s názvem Amoureuses (Mozartovy, Haydnovy a Gluckovy árie; Concerto Köln, dirigent Daniel Harding) vyšlo na podzim 2008 a v dalším roce získalo cenu BBC Music Magazine za nejlepší operní album. V roce 2010 byla vydána její druhá CD nahrávka s názvem Rosso (italské barokní árie; Venice Baroque Orchestra, dirigent Andrea Marcon) a v roce 2011 třetí album Melancolía (španělské árie a písně; Orquesta Nacional de Espana, dirigent Josep Pons). V roce 2012 pak následovalo album Nouveau Monde (anglické, francouzské, španělské a latinskoamerické barokní písně a árie; La Cetra, dirigent Andrea Marcon). Mezi jejími DVD nahrávkami figurují mj. A Mozart Gala from Salzburg a kompletní nahrávka inscenace Bergovy opery Lulu z Barcelony.

Patricia Petibon je uznávanou a vyhledávanou interpretkou barokní hudby, stejné úspěchy ale slaví i v dílech pozdějších období, od Mozarta až k Francisi Poulencovi a Albanu Bergovi. Kromě evropského turné s projektem Nouveau Monde zahrnují umělecké závazky pěvkyně v této sezoně také operní role, Gildu ve Verdiho Rigolettovi (Bavorská státní opera v Mnichově) a Giunii v Mozartově opeře Lucio Silla (Grand Teatre del Liceu Barcelona).

Vstupné:

400,- - 2 400,- Kč

Vstupenky

můžete objednat zde

 

Těšíme se na vás!

Další akce v okolí

Vánoční trhy v Praze 2023

02.12.2023 - 06.12.2023
Praha

Kouzelné vánoční trhy s krásně navrženými dřevěnými domky probíhají na různých pražských náměstích, například na…

ILLUSIONIST CHRIS STARK - „MAGIC SH…

07.12.2023 - 07.12.2023
Kongresové centrum…

S velkým potěšením vám oznamujeme, že do Prahy zavítá světoznámý iluzionista Chris Stark, který je mnoha známými…

Alla Breve: adventní koncert staré …

10.12.2023 - 10.12.2023
fortna

Alla Breve hraje historickou hudbu z období gotiky, renesance a baroka. V bohatém repertoáru souboru jsou české a…

Koncert Mireille Mathieu v Praze - …

10.12.2023 - 10.12.2023
Kongresové centrum

Francouzská šansoniérka Mireille Mathieu patří ve svém žánru mezi nejzářivější světové hvězdy. Během své šedesátileté…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 4. prosinec

Dnes má svátek Barbora

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete