Statistika našeho portálu

  • 90 524 Akcí v kalendáři
  • 5 378 Ubytovacích zařízení
  • 24 170 Míst a památek

Pernštýnská noc v Pardubicích

16.05.2012 - 23.05.2012 Pardubice

Folklorní festival Pardubice – Hradec Králové opět zahájí oblíbená Pernštýnská nocVystoupení folklorních souborů na několika podiích, staročeský jarmark, historický program na zámku, to vše patří k tradiční Pernštýnské noci. Letos budou mít návštěvníci možnost ochutnat také výroční pivo Porter, Pardubický pivovar, a. s. totiž slaví 125. výročí vaření tohoto piva v Pardubicích.Začátek června v…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Pardubice, Pernštýnské nám.
Oblast
Severovýchod
Kraj
Pardubický kraj
Okres
Pardubice
Obec
Pardubice

Fotogalerie k článku

Folklorní festival Pardubice – Hradec Králové opět zahájí oblíbená Pernštýnská noc

Vystoupení folklorních souborů na několika podiích, staročeský jarmark, historický program na zámku, to vše patří k tradiční Pernštýnské noci. Letos budou mít návštěvníci možnost ochutnat také výroční pivo Porter, Pardubický pivovar, a. s. totiž slaví 125. výročí vaření tohoto piva v Pardubicích.

Začátek června v Pardubicích bude tradičně patřit folklóru. V pátek 5. června bude žít celé město Pernštýnskou nocí, která každoročně zahajuje Folklorní festival Pardubice – Hradec Králové. Pardubický zámek i Pernštýnské náměstí se promění ve velký staročeský jarmark s ukázkami řemesel. A na co budou prodejci lákat? Na řemeslné výrobky z keramiky, dřeva, proutí, aranžmá ze sušených květin, výrobky z kůže, skla i kovu. A kdo dostane chuť či žízeň na něco dobrého, může vybírat z nabídky staročeského občerstvení, vč. dobrého piva, vína, perníků, trdelníků, voňavé medoviny i grilovaných specialit.

"V letošním roce oslaví Pardubický pivovar, a. s. 125. výročí vaření piva Porter v Pardubicích. K tomuto výročí pro návštěvníky Pernštýnské noci pivovar připravil staročeskou krčmu, kde budete moci uhasit žízeň právě tímto skvělým mokem. V rámci programu společně narazíme i sud piva Porter z výroční várky, která se vařila 12. 2. 2015," vysvětluje produkční festivalu Bc. Lenka Královcová.

Na třech pódiích (u Spolkového domu, u Morového sloupu a na malém nádvoří pardubického zámku) vystoupí tuzemské i zahraniční folklorní soubory v půlhodinových blocích. V atriu radnice budou probíhat komorní pořady, na prvním nádvoří pardubického zámku poběží doprovodný historický program, který diváky přenese do středověku, a na Příhrádku budou znít folkové kapely. Před půlnocí se rozezpívá Zelená brána a o půlnoci se zpívání přesune do atria radnice, kde zazní písně na dobrou noc.

Kejklíři, dobová řemesla, středověká krčma a tradiční folklorní vystoupení - to všechno a ještě mnohem víc čeká na návštěvníky Pernštýnské noci 5. června od 19.30 v historickém centru Pardubic.

"V sobotu 6. 6. se festivalový program přesune do Hradce Králové. S folklorním festivalem se rozloučíme v neděli 7. června ve 14 hodin na nádvoří zámku v Pardubicích tradičním pořadem Rozmlouvání na zámku," dodává Královcová.

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Další akce v okolí

Mezinárodní folklorní festival Trad…

15.10.2019 - 19.10.2019
Kulturní dům,…

Mezinárodní dětský folklorní festival Tradice Evropy probíhá na území Pardubického kraje ve čtyřech městech – v…

Festival her a hraček - Pardubice

22.11.2019 - 23.11.2019
Pardubice ABC Klub na…

6. ročník předvánočního festivalu pro malé i velké, který nabízí jedinečnou možnost si hry a hračky před nákupem…

Svatební veletrh - Pardubice

25.01.2020 - 26.01.2020
ČSOB Pojišťovna

jubilejním 16. ročník Svatebního veletrhu Pardubice, který proběhne v sobotu a neděli 25. a 26. ledna 2020 v budově…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

středa 16. říjen

Dnes má svátek Havel

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete