Statistika našeho portálu

  • 86 541 Akcí v kalendáři
  • 5 373 Ubytovacích zařízení
  • 24 155 Míst a památek

Pernštýnská noc v Pardubicích

16.05.2012 - 23.05.2012 Pardubice, Pernštýnské nám.

Folklorní festival Pardubice – Hradec Králové opět zahájí oblíbená Pernštýnská nocVystoupení folklorních souborů na několika podiích, staročeský jarmark, historický program na zámku, to vše patří k tradiční Pernštýnské noci. Letos budou mít návštěvníci možnost ochutnat také výroční pivo Porter, Pardubický pivovar, a. s. totiž slaví 125. výročí vaření tohoto piva v Pardubicích.Začátek června v…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Pardubice, Pernštýnské nám.
Oblast
Severovýchod
Kraj
Pardubický kraj
Okres
Pardubice
Obec
Pardubice

Fotogalerie k článku

Folklorní festival Pardubice – Hradec Králové opět zahájí oblíbená Pernštýnská noc

Vystoupení folklorních souborů na několika podiích, staročeský jarmark, historický program na zámku, to vše patří k tradiční Pernštýnské noci. Letos budou mít návštěvníci možnost ochutnat také výroční pivo Porter, Pardubický pivovar, a. s. totiž slaví 125. výročí vaření tohoto piva v Pardubicích.

Začátek června v Pardubicích bude tradičně patřit folklóru. V pátek 5. června bude žít celé město Pernštýnskou nocí, která každoročně zahajuje Folklorní festival Pardubice – Hradec Králové. Pardubický zámek i Pernštýnské náměstí se promění ve velký staročeský jarmark s ukázkami řemesel. A na co budou prodejci lákat? Na řemeslné výrobky z keramiky, dřeva, proutí, aranžmá ze sušených květin, výrobky z kůže, skla i kovu. A kdo dostane chuť či žízeň na něco dobrého, může vybírat z nabídky staročeského občerstvení, vč. dobrého piva, vína, perníků, trdelníků, voňavé medoviny i grilovaných specialit.

"V letošním roce oslaví Pardubický pivovar, a. s. 125. výročí vaření piva Porter v Pardubicích. K tomuto výročí pro návštěvníky Pernštýnské noci pivovar připravil staročeskou krčmu, kde budete moci uhasit žízeň právě tímto skvělým mokem. V rámci programu společně narazíme i sud piva Porter z výroční várky, která se vařila 12. 2. 2015," vysvětluje produkční festivalu Bc. Lenka Královcová.

Na třech pódiích (u Spolkového domu, u Morového sloupu a na malém nádvoří pardubického zámku) vystoupí tuzemské i zahraniční folklorní soubory v půlhodinových blocích. V atriu radnice budou probíhat komorní pořady, na prvním nádvoří pardubického zámku poběží doprovodný historický program, který diváky přenese do středověku, a na Příhrádku budou znít folkové kapely. Před půlnocí se rozezpívá Zelená brána a o půlnoci se zpívání přesune do atria radnice, kde zazní písně na dobrou noc.

Kejklíři, dobová řemesla, středověká krčma a tradiční folklorní vystoupení - to všechno a ještě mnohem víc čeká na návštěvníky Pernštýnské noci 5. června od 19.30 v historickém centru Pardubic.

"V sobotu 6. 6. se festivalový program přesune do Hradce Králové. S folklorním festivalem se rozloučíme v neděli 7. června ve 14 hodin na nádvoří zámku v Pardubicích tradičním pořadem Rozmlouvání na zámku," dodává Královcová.

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Další akce v okolí

Vesmírnosti - Pardubice

23.03.2019 - 23.03.2019
Gorkého 2658

Pořad pro všechny děti, které mají rády písničky a vesmír.

Vesmírnosti - Pardubice

06.04.2019 - 06.04.2019
Gorkého 2658

Pořad pro všechny děti, které mají rády písničky a vesmír.

Létofest Pardubice

12.07.2019 - 13.07.2019
Pardubice

Užijte si společně s námi Létofest 2019! 8 festivalů po celé ČR. Akce pro celou rodinu, dětský program a zábava celé…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Soutěž s Atlasem Česka

Pozor, právě probíhá soutěž, ve které můžete vyhrát romantickou večeři pro dva na luxusní lodi v Praze.

Více na stránce Soutěž.

Kategorie

pondělí 18. březen

Dnes má svátek Eduard

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete