Statistika našeho portálu

  • 86 078 Akcí v kalendáři
  • 5 370 Ubytovacích zařízení
  • 24 153 Míst a památek

Pilsen Busking Fest - Plzeň

03.10.2018 - 06.10.2018 Plzeň

Glen Hansard, Bob Dylan nebo Janis Joplin – to jsou jen někteří slavní umělci, kteří odstartovali svoji kariéru vystupováním na ulici. Pouliční umění, známé také jako busking, je stále populární. Umělce vystupující na ulici přiváží už pět let do západočeské metropole Pilsen Busking Fest. Mezi nimi jsou světově proslulé celebrity i začínající hudebníci nebo performeři, na něž hvězdná kariéra…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Glen Hansard, Bob Dylan nebo Janis Joplin – to jsou jen někteří slavní umělci, kteří odstartovali svoji kariéru vystupováním na ulici. Pouliční umění, známé také jako busking, je stále populární. Umělce vystupující na ulici přiváží už pět let do západočeské metropole Pilsen Busking Fest. Mezi nimi jsou světově proslulé celebrity i začínající hudebníci nebo performeři, na něž hvězdná kariéra teprve čeká.

Busking neboli pouliční umění označuje umělecké vystupování na veřejném prostranství. "Nejde jen o kytaristy nebo zpěváky, ale třeba o herce nebo artisty. Odměnou je pro ně spontánní odezva publika. Kolemjdoucí většinou ohodnotí shlédnuté vystoupení libovolnou částkou do připraveného klobouku, krabičky nebo pouzdra od hudebního nástroje," říká Jan Šinko, organizátor Pilsen Busking Festu 2018.

Plzeň bude hostit buskery z celého světa


"Umělců, kteří dříve vystupovali na ulici a později se stali slavnými, je celá řada. Těšíme se na to, že i na našem, už pátém ročníku festivalu pouličního umění vystoupí lidé, jimž se podaří odstartovat skvělou kariéru. Pilsen Busking Fest se uskuteční v západočeské metropoli od 3. do 6. října a vystoupí na něm umělci z celého světa včetně České republiky," dodává Jan Šinko.

 

Mapa

Další akce v okolí

Ochutnávka vína (nejen) pro ženy - …

08.03.2019 - 08.03.2019
Hotel U Pramenů, Plzeň

Ženy a víno, krásné spojení. Oslavte 8. 3. svátek žen i se svými partnery - muži jsou vítáni!

EXCELLENTNÍ ŽENA® - 14. vzdělávací …

30.03.2019 - 30.03.2019
Měšťanská beseda - Plzeň

Celodenní setkání žen všech věkových kategorií, různých zájmů i profesí. Vynikající lektoři, bohatý doprovodný program,…

Souboj Titánů

20.11.2019 - 20.11.2019
Plzeň

Zveme Vás na neopakovatelnou akci Souboj Titánů který se koná 19.11.2011

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete