Statistika našeho portálu

  • 89 018 Akcí v kalendáři
  • 5 377 Ubytovacích zařízení
  • 24 164 Míst a památek

Pilsen Busking Fest se po roce znovu hlásí o slovo a má první novinky z programu!

02.10.2019 - 05.10.2019 Plzeň

Pilsen Busking Fest 2019 je multižánrovým mezinárodním festivalem při kterém celé centrum města již po šesté od 2. do 5.10. doslova zaplaví desítky zahraničních, českých i Plzeňských umělců. Hlavním a dlouhodobým cílem pořadatelů je i v letošním roce oživit centrum města Plzně a inspirovat místní obyvatele a umělce, aby se více zapojili do dění ve veřejném prostoru.

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

"Těžiště celého festivalu bude v lokalitě sadového okruhu – Kopeckého, Šafaříkových a Smetanových sadech. Zde vyrostou podia, buskingové či kreativní zóny a celý prostor vyplní různorodé výstavy. Na festivale samozřejmě nesmí chybět umění na ulici a k tomu budou stejně jako v minulých letech sloužit především ulice Smetanova a Riegrova. "Oživíme zejména zónu "U Branky", která se stane hlavním ohniskem celého festivalu. Na výběr toho nejlepšího se návštěvníci mohou těšit v pátek 4.10. na Náměstí Republiky, kde vyroste velké pódium a to nám pořadatelům umožní seznámit i další potencionální návštěvníky festivalu s fenoménem buskingu, který u nás ještě není tolik známí, jak by si podle nás zasloužil," říká Jan Šinko, dramaturg a jeden ze zakladatelů festivalu.


Pouliční umění (anglicky busking; jednotlivý umělec je busker) je označení pro jakékoli umělecké vystupování – ať už hudební, divadelní či třeba artistické – na veřejných prostranstvích spojené s odměnou od veřejnosti. Kolemjdoucí většinou hází drobné mince do přistaveného klobouku, krabičky či pouzdra od hudebního nástroje. Nejčastěji se lze setkat s hudební produkcí (většinou akustickou), ale dělat se dá prakticky cokoli zajímavého či zábavného, co lidé rádi ocení: akrobacie, tanec, polykání ohně či mečů, žonglování, kouzelnictví, loutkoherectví, pantomima, recitace. V mnoha zemích není pouliční umění úřady regulováno vůbec, či jenom částečně, v některých zemích či městech je naopak potřeba získat speciální povolení, jinak hrozí vystupujícím pokuty. (zdroj: wikipedia.org)


Největšími hvězdami programu jsou v této chvíli organic trance trio Olive Tree Dance z Portugalska, kteří plynule naváží na loňskou účast jednoho z jejich členů Renata Oliveiry (one man didgeridoo band Till Sunday Pirate). Dále se návštěvníci mohou těšit na pouličního komedianta s 30ti letou zkušeností s buskingem Mata Ricarda z Anglie nebo na kapelu plnou superhrdinů Super Cumbia y la Liga de la Alegría z planety Cumbión hrající směsici ska, reggae, latinských rytmů a komedie.


Kromě facebookové události https://www.facebook.com/events/653282435085678/ sledujte také webové stránky http://buskingfest.cz/ nebo facebookový profil pořadatelů https://www.facebook.com/PilsenBuskingFest/
a očekávejte v nejbližíšch dnech a týdnech, že budete doslova zasypáni informacemi o novinkách,
které si na vás pořadatelé z neziskovky CONEXIS z.s. připravili.

 

Mapa

Další akce v okolí

Festival taneční hudby Bolevák Musi…

03.08.2019 - 03.08.2019
Malý Bolevec, Plzeň

Unikátní spojení letní atmosféry u vody Boleveckého rybníku ve spojení s nejlepší taneční hudbou současnosti.

Létofest Plzeň

23.08.2019 - 24.08.2019
Plzeň

Užijte si společně s námi Létofest 2019! 8 festivalů po celé ČR. Akce pro celou rodinu, dětský program a zábava celé…

Hudební festival Léto Fest - Plzeň

23.08.2019 - 24.08.2019
DEPO2015, Plzeň

Letní hudební festival těch největších pecek pro všechny generace: MŇÁGA A ŽĎORP, PRAŽSKÝ VÝBĚR, Tomáš Klus a další!

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 19. červenec

Dnes má svátek Čeněk

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete