Statistika našeho portálu

  • 94 418 Akcí v kalendáři
  • 5 385 Ubytovacích zařízení
  • 24 187 Míst a památek

Písková socha trůnu Inků v Galerii Vaňkovka - Brno

03.01.2020 - 31.01.2020 Brno

V prostorách brněnské Galerie Vaňkovka bude od 3. do 31. ledna k vidění nadrozměrná písková socha inckého trůnu. Několikatunový model je pozvánkou na světovou výstavu Poklad Inků odkazující k bájným příběhům bohů dávné civilizace. Expozice potrvá až do 1. března 2020 a k zhlédnutí je v pavilonu C brněnského výstaviště. Tvorby písečné sochy se ujme Marián Maršálek, který nedávno v Brně realizoval také ledovou sochu trůnu na Moravském náměstí.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Galerie Vaňkovka
Oblast
Jihovýchod
Kraj
Jihomoravský kraj
Okres
Brno-město
Obec
Brno

Fotogalerie k článku

Galerie Vaňkovka ve spolupráci s pořadateli výstavy Poklad Inků, která od 1. listopadu probíhá v prostorách brněnského výstaviště, připravila zajímavý doprovodný program v podobě realizace velké pískové sochy. Tu přímo před zraky návštěvníků obchodní galerie vytvoří 3. ledna sochař Marián Maršálek. "Očekáváme, že celý proces tvorby potrvá několik hodin intenzivní práce. Na sochu se spotřebují celé tři tuny písku," řekl Jan Borůvka, ředitel Galerie Vaňkovka.

"Při práci na pískových sochách je důležité zvolit správnou jakost materiálu, ze kterého se bude tvořit, a také správně namíchat poměr jílu a písku. Jako pracovní náčiní poslouží klasické špachtle a dláta," podotkl sochař Marián Maršálek.

K tvorbě sochy se váže soutěž pro návštěvníky Galerie Vaňkovka. "Soutěžní otázka bude skutečně netradiční. Hodnotné ceny vyhraje ten, kdo uhodne, kolik zrnek písku bylo použito na výrobu sochy trůnu Inků. Šanci na výhru bude mít celkem padesát soutěžících. Tolik cen jsme připravili ve spolupráci s Galerií Vaňkovka i s partnerem výstavy Aqualandem Moravia," řekla spolupořadatelka výstavy Poklad Inků Květa Havelková. Mezi cenami jsou volné vstupenky na výstavu, do Aqualandu Moravia a také poukázky do obchodů v Galerii Vaňkovka.

Pískovou sochu doplňují také další – ze dřeva

Vedle písečného trůnu budou vystaveny také dřevěné repliky skutečných exponátů z výstavy Poklad Inků. "Dřevěné sochy jsou speciálně pozlaceny. Konkrétně jde o posvátnou korunu, zlaté ruce a rituální nůž," doplnila Květa Havelková. Výstava Poklad Inků je velkolepou výstavou pro celou rodinu. Představuje tajemství největšího zlatého pokladu světa.

Celkem se v prostorách expozice, jež je k vidění na brněnském výstavišti, nachází více než 100 originálních zlatých artefaktů, které do Brna doputovaly z Peru. Návštěvníci tu odhalí jeden z nejtajuplnějších pokladů, jaké nám zde kdy zanechaly dávné civilizace Jižní Ameriky. Poklad má nevyčíslitelnou hodnotu a dá se považovat za světový unikát. Dalšími lákadly výstavy je například dětská stezka, během níž malí lovci pokladů plní speciální úkoly. Další zajímavostí je 3D zóna, kinosál i další interaktivní instalace. Výstava byla kvůli velkému zájmu prodloužena do 1. března 2020. Poté poputují exponáty do své další výstavní destinace.

Mapa

Další akce v okolí

Cestovatelské kino: Černobyl - Brno

12.11.2020 - 12.11.2020
Univerzitní Kino Scala,…

Vydejte se na cestu do Černobylu, který se po jaderné havárii změnil z pýchy sovětského zřízení na město duchů

Noc vědců - Brno

27.11.2020 - 27.11.2020
Brno

Noc vědců, akce oživující v jeden večer stovky vědeckých budov, do kterých se běžný smrtelník nedostane. Návštěvníci…

Online: Zatočíme s mrtvicí - celá ČR

27.10.2020 - 27.10.2020
ICRC Fakultní nemocnice…

Na akci vás Srdečně zve STROKE team ICRC Fakultní nemocnice u svaté Anny.

Potulný dělník - Festival poesie - …

23.10.2020 - 25.10.2020
Unleaded coffee

Letošní jubilejní 20. ročník se koná od 23.–24. října v klubu Unleaded Coffee na Hebyšce.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

sobota 24. říjen

Dnes má svátek Nina

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete