Statistika našeho portálu

  • 101 421 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Poberounský masopust - Zadní Třebaň

26.02.2022 Zadní Třebaň

TRADIČNÍ AKCE SE V ZADNÍ TŘEBANI BUDE KONAT V SOBOTU 26. ÚNORA, POTŘIATŘICÁTÉ.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
náves Zadní Třebaň
Oblast
Střední Čechy
Kraj
Středočeský kraj
Okres
Beroun
Obec
Zadní Třebaň

Fotogalerie k článku

Třiatřicet let už se v novodobé historii Zadní Třebaně na Berounsku koná vyhlášený Poberounský masopust. Nepřetržitě - maškary obcí na pravém břehu řeky Berounky obcházely i loni, v čase nejtvrdšího lockdownu. Samozřejmě za dodržení tehdy platných epidemiologických opatření. Letošní program už se zase bude konat v podobě, na jakou jsou četní návštěvníci zblízka i zdaleka každoročně zvyklí - i se stylovým jarmarkem a oblíbenýmu zabíjačkovými pochoutkami.

Program Poberounského masopustu, který patří mezi největší akce svého druhu v celém Středočeském kraji, začne na 26. února návsi v Zadní Třebani od 8.00 stylovým staročeským jarmarkem. Kromě výrobků různých řemeslníků budou k dostání preclíky, perníky, koláče, trdla, sýry, pečené maso, medovina… A koblihy, samozřejmě – symbol masopustu. Prodejců doslova z celé republiky se přihlásily tři desítky. Děti se budou moci svézt na koních, dospělé určitě potěší tradiční zabijačkové pochoutky či bohatá masopustní tombola.

Počínaje 10.00 hodin se na improvizovaném jevišti v podobě valníku představí:
- staropražská kapela Třehusk
- dětská lidová muzika Notičky
- taneční skupina Proměny
- taneční soubor Klíček
- pěvecký Třebasbor
- ochotníci z Řevnic s tradiční masopustní fraškou

Nakonec bude symbolicky pochován Masopust a oceněny nápadité maškary. K účasti v soutěži o nejhezčí či nejoriginálnější převlek jsou samozřejmě zváni všichni, místní i přespolní.
Poté se vydá na obchůzku obcí průvod v čele s kapelou a kvartetem »hlavních« postav: medvědem, medvědářem, policajtem i Masopustem-Bakchem. Všichni budou ochutnávat koblihy, škvarkové placky, uzené maso, pálenku a další dobroty které pro ně připraví místní hospodyňky a hospodáři. V roce 2020 pohoštění průvodu nabídlo rekordních 45 (!) domácností, doufáme, že minimálně stejně štědří budou Zadnotřebaňští také letos.

Po skončení průvodu se ještě ve Společenském domě v Zadní Třebani bude konat sousedské posezení se staropražskou kapelou Třehusk.

Další info na www.nasenoviny.net

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

úterý 5. prosinec

Dnes má svátek Jitka

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete