Statistika našeho portálu

  • 96 082 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 199 Míst a památek

Pochod krajem českých sklářů 2018

28.04.2018 Pěnčín

Tradičním zpestřením konce dubna je pro vyznavače turistiky a dálkových pochodů akce nazvaná "Krajem českých sklářů".Po stopách českých sklářůTato sportovně-poznávací akce s několika desítkami let starou tradicí nabízí účastníkům několik více či méně náročných tras (pro pěší - 5 km, 10 km, 15 km, 25 km a 50 km, pro cyklo - 50 kilometrová trasa odlišná od té pro pěší), vedoucích oblastí…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Tradičním zpestřením konce dubna je pro vyznavače turistiky a dálkových pochodů akce nazvaná "Krajem českých sklářů".

Po stopách českých sklářů

Tato sportovně-poznávací akce s několika desítkami let starou tradicí nabízí účastníkům několik více či méně náročných tras (pro pěší - 5 km, 10 km, 15 km, 25 km a 50 km, pro cyklo - 50 kilometrová trasa odlišná od té pro pěší), vedoucích oblastí mezi Jabloncem nad Nisou a Železným Brodem. Výchozím místem a organizačním centrem je obec Alšovice, kde je v místní sokolovně připraveno bohaté občerstvení. Na kontrolním bodě v Návarově pak můžete nasytit hlad a žízeň ve vyhlášené udírně.

Startovné pro dospělé činí symbolických 15 Kč, děti mají vstup a účast zdarma. Zajímavou novinkou aktuálního ročníku nová desetikilometrová část trasy, vedoucí jinou částí přírody než ta dřívější. Výchozí i cílový bod celé trasy představuje právě malebná obec Alšovice. Organizační zastřešení celého pochodu zajišťují neúnavní členové tělocvičné jednoty Sokol Alšovice, bez jejichž úsilí a nadšení by se akce s více než třicetiletou tradicí ani konat nemohla.

Pochod krajem českých sklářů 2018 - 28. 4.

 

 

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 19. září

Dnes má svátek Zita

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete