Statistika našeho portálu

  • 102 672 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Regionální muzeum v Teplicích

03.03.2014 - 13.04.2014 Teplice

Autorská výstava 70 velkoplošných podmořských fotografií Martiny Balzarové pořízených zejména v Egyptě, Vietnamu a Indonésii. Na velkých snímcích tu uvidíte živočichy, kteří jsou ve skutečnosti velcí jen několik málo centimetrů a pokocháte se i širokoúhlými záběry na kouzelný podmořský svět. Součástí výstavy je i několik panelů se zajímavými "drby" a biologickými informacemi o vybraných…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Regionální muzeum v Teplicích Jízdárna
Oblast
Severozápad
Kraj
Ústecký kraj
Okres
Teplice
Obec
Teplice

Fotogalerie k článku

Autorská výstava 70 velkoplošných podmořských fotografií Martiny Balzarové pořízených zejména v Egyptě, Vietnamu a Indonésii. Na velkých snímcích tu uvidíte živočichy, kteří jsou ve skutečnosti velcí jen několik málo centimetrů a pokocháte se i širokoúhlými záběry na kouzelný podmořský svět. Součástí výstavy je i několik panelů se zajímavými "drby" a biologickými informacemi o vybraných druzích mořských živočichů.
---
Autorka fotografií Mgr. Martina Balzarová (*1987) je rodačkou z Teplic. Vystudovala obor Zoologie, specializace Ekologie živočichů, a dále pokračuje v doktorském programu na Přírodovědecké fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Zaměřuje se převážně na ekologii a etologii mořských bezobratlých živočichů. Ve svém výzkumu se aktuálně věnuje právě ekologii a etologii krevet žijících v symbióze s mořskými sasankami v Rudém moři v Egyptě. Aktivně se účastní mezinárodních projektů - Turtle Watch, Coral reef Check, SharkSchool, na ochranu a výzkum mořského života.
S potápěním začala již ve dvanácti letech a od čtrnácti let se věnuje podvodní fotografii. Navštívila i vzdálené exotické země jako jsou: Papua Nová Guinea, Bali, Sulawesi, Vietnam, Mexiko, Tanzánie - Zanzibar, a to hlavně díky fotografování, potápění a biologickým expedicím.
Pravidelně publikuje fotografie, cestopisné reportáže a biologické články v mnoha českých časopisech a periodikách. Za své podmořské fotografie získala mnohá ocenění nejen v Čechách, ale i na zahraničních festivalech.
Mezi její největší úspěchy patří zejména cena z mezinárodního festivalu ve Francii - Antibes, kde získala dva roky po sobě cenu PRIX Our World Underwater Scholarship Society pro fotografy do 25 let. Mnohá ocenění získala nejen na soutěžích podvodní fotografie ale také mezi "suchozemskými" fotografy. Cenu časopisu Photoart v národní soutěži a také bronzovou medaili na mezinárodní soutěži ZEMSKÝ RÁJ.
Jako autorka námětů a scénářů spolupracuje také na natáčení dokumentárních filmů z podmořského světa, včetně úspěšného dokumentu České televize "Podmořská fotografka a potápěčka Martina Balzarová" z cyklu Nehasit! Hořím! věnovaný právě její činnosti a tvorbě. Se svými zážitky a zkušenostmi seznamuje širokou veřejnost nejen pomocí fotografií. Pravidelně pořádá besedy a přednášky pro školy a veřejnost o podmořském světě a zemích, které osobně poznala. Občas její zajímavé vyprávění můžete slyšet také v radiu či televizi v pořadech o cestování a mořské biologii.
Její výstavní kolekce TVÁŘE MOŘE má velký úspěch v mnoha městech České republiky a oslovila nejen sportovní potápěče ale i širokou veřejnost. Jeden z návštěvníků napsal do památní knihy výstavy: "Nádherné...je to svoboda korunována obrazem živých šperků". Tato slova mohou být dobrou pozvánkou a pokud Vás zajímá podmořský svět a fotografování, určitě by jste si tuto výstavu neměli nechat ujít.

Otevírací doba a vstupné

 

Těšíme se na vaši návštěvu.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 15. červenec

Dnes má svátek Jindřich

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete