Statistika našeho portálu

  • 100 946 Akcí v kalendáři
  • 5 394 Ubytovacích zařízení
  • 24 207 Míst a památek

Podviní - open air festival - přírodní park vysočanského Podviní Praha

07.09.2017 Praha

S OSMNÁCTKOU NA KRKU aneb Open Air Festival PODVINÍ 2017 . Je to tak, přátelé, sem tam se kupodivu i festivaly dožívají své plnoletosti. A letos je to případ i Open Air Festivalu PODVINÍ, který slaví rovný osmnáct let své existence. Tento kulturně rockový hodokvas našeho Devátého pražského obvodu a Nakl. RAT se stal už půvabnou tradicí kulturního života Prahy 9 a za alternativní a nekomerční…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
přírodní park vysočanského Podviní
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

S OSMNÁCTKOU NA KRKU aneb Open Air Festival PODVINÍ 2017 . Je to tak, přátelé, sem tam se kupodivu i festivaly dožívají své plnoletosti. A letos je to případ i Open Air Festivalu PODVINÍ, který slaví rovný osmnáct let své existence. Tento kulturně rockový hodokvas našeho Devátého pražského obvodu a Nakl. RAT se stal už půvabnou tradicí kulturního života Prahy 9 a za alternativní a nekomerční hudební scénou sem jezdí i řada spřízněných nejen z celé Prahy, ale i jejího širokého a dalekého okolí. Festival si za ta léta získal širokou řadu svých věrných především svou netradiční dramaturgií, kterou se výrazně liší od valné většiny ostatních festivalů. A navíc se toto rockové odpoledne a večer odehrává v překrásném prostředí přírodního vysočanského parku, což mu rovněž dává neopakovatelnou atmosféru.

A co že nás čeká na letošním vysočanském alternativním hodokvasu?

Festival zahájí rocková formace RED NOSE, jejíž kořeny sahají až do roku 1991. Zajímavostí kapely je mj rovněž skutečnost, že v ní před lety fungoval i bubeník legendárních Wohnout. Další půvabností tohoto souboru je, že svého času natočil CD "Valetol", podobně jako BBP - podzemní orchestr, který přivedl před lety na svět CD s více než půlhodinou kompozicí "Valetolman". Nechme se tedy překvapit, jaký lék okouzlil mládence pro tento večer a co kapela v klasickém obsazení basa, bicí, kytara předvede svému lidu v údolí říčky Rokytky.

Jako druhá vystoupí skutečná legenda alternativní a nezávislé scény, a to sice skupina MCH BAND, s nefalšovaným otcem české alternativy Mikolášem Chadimou. Jeho jméno a jeho kapely patří k tomu nejlepšímu a nejzásadnějšímu, co u nás vzniklo. A to jak v dobách totality, tak i v divokých časech porevolučních a konec konců, toto tvrzení lze směle datovat až do dnešních časů. MCH Band je vlajkovou lodí, ale hned za ní jsou v závěsu MCH TRIO (vystupující ve velmi proměnlivém počtu hudebníků) a další projekty, kterých se neúnavný MCh zúčastňuje. V současné době se se svými kapelami zabydlel na dobré adrese Guerilla Records, v jejíž produkci naleznete snad všechny jeho poslední projekty, a to v úhledném CD balení. Skvělá muzika, plný počet hvězdiček a nezbývá, než se těšit na pořádnou porci alternativy!

Třetí kapelou bude rovněž legenda, tentokráte psycho a garážového rocku, kultovní band KILL THE DANDIES! Jejich ostře řezaný psychadelický koktejl je taneční hudbou pro podzemní parkety s vůní pekla a tančí se až do posledního dechu. Kapela sice loni prošla personálními změnami, ale kormidlo dál pevně drží Hank Manchini, a nové i starší písně zdobí jeho šílený vokál, leč i půvabně magický hlas La Petie Sonji. V nových skladbách najdeme snad více melodie, ale to rozhodně není na závadu. Letošního května v pražském Futuru kapela pokřtila své nové album "Ron Ron Ron", které bude nepochybně součástí programu. Vážení přátelé, vstupte na parket, peklo začíná!

A předposlední kapelou tohoto večera bude rovněž ďábelské uskupení, které se už více než třicet let řadí k místním patriotům, a to sice BBP - podzemní orchestr. Tato snad stohlavá saň je od nepaměti ukryta v hlubinách proseckého podzemí a čas od času vylézá i na světlo boží. A tak tomu bude i tohoto večera! A konečně zpráva zásadního charakteru: BBP - podzemní orchestr po dlouhých deseti letech přivádí na svět zbrusu nové a dlouho očekávané studiové album "Je čas"! Nové CD vyjde na staré, dobré značce Guerilla Records, jak se nejen sluší, ale i patří!. Bude pokřtěno během měsíce října, a to za účasti přátel KNS. Melodické i disharmonické písně podzemí, citlivě obarvené zvuky kytar, bubnů, basy, klarinetu, saxofonů, kaprové pily, trubek, příčné flétny, violy, kláves, xylofonů ... Je čas se těšit na slušnou porci podivných evergreenů, které neodnese čas! Papírové boty nejsou pro tanec vhodné.

A závěr večera už bude patřit skutečným klasikům, kteří mají na svědomí takové hity, jako Prasátko, Kapitán pejsek, Básník les, Marx, Engels, Beatles a horu dalších pecek a fláků, nebojím se říci, dnes už téměř lidových písní, které zdobí krátké a křehké jméno VLTAVA. Legendární hitmakeři mají na svém kontě šest studiových alb a poslední z nich, "Čaroděj". se objevilo na pultech a kapelovém playlistu teprve loňského roku. Robert Nebřenský a jeho mládenci jsou skutečnou perlou k osmnáctým narozeninám tohoto festivalu PODVINÍ. Poetika souboru nemá v Čechách konkurenci, protože takový, jako Vltava, není prostě nikdo! Nechme se tedy unášet Vltavou a jejími melodiemi v lodičkách z nesmrtelných pecek až do hlubokého moře noci.

Přijďte s námi oslavit narozeniny, které za to stojí! A tradice navíc: VSTUP VOLNÝ!

Co říci více? Naviděnou v Podviní, přátelé!

Vstup zdarma!

 

Těšíme se na vás!

Další akce v okolí

Lustr 2023 - Praha

21.09.2023 - 26.09.2023
Holešovická tržnice

Festival ilustrace a komiksu LUSTR slaví deset let. Přiváží do Prahy deset světových ilustrátorských festivalů a ukáže…

Michal Penk na Občanské plovárně 20…

22.09.2023 - 22.09.2023
Občanská plovárna

Československá hudební legenda, jeden ze zakladatelů kapely Lucie, Michal Penk vystoupí v Praze letos jen jednou – na…

Gabriel Loci bude opět hostit nevše…

23.09.2023 - 24.09.2023
Gabriel Loci, Holečkova…

Gabriel Loci oslaví podzimní rovnodennost denní a noční akcí. Intermediální událost propojující elektronickou hudbu a…

Čarovná flétna a Daniel Hůlka 2023 …

24.09.2023 - 24.09.2023
Divadlo v Horních…

Jedinečné a nezapomenutelné hudební spojení.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

čtvrtek 21. září

Dnes má svátek Matouš

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete