Statistika našeho portálu

  • 99 338 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Podzimní zahradní slavnost - Otevřená zahrada Brno

12.10.2013 Brno

V sobotu 12. října máte skvělou příležitost užít si podzimní den a netradiční "oranžovou" slavnost. Otevřenou zahradu zaplaví dýně všech tvarů a velikostí, budou se vyřezávat, budou se jíst, budou se z nich vyrábět dekorace. A nejen to! Pravidla moštárny Součástí sobotního programu pro každou věkovou kategorii budou také jablečné biomošty z Hostětína a názorná ukázka jejich moštování. Chutné…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Otevřená zahrada, Údolní 33, Brno
Oblast
Jihovýchod
Kraj
Jihomoravský kraj
Okres
Brno-město
Obec
Brno

Fotogalerie k článku

V sobotu 12. října máte skvělou příležitost užít si podzimní den a netradiční "oranžovou" slavnost. Otevřenou zahradu zaplaví dýně všech tvarů a velikostí, budou se vyřezávat, budou se jíst, budou se z nich vyrábět dekorace. A nejen to!

Pravidla moštárny
Součástí sobotního programu pro každou věkovou kategorii budou také jablečné biomošty z Hostětína a názorná ukázka jejich moštování.

Chutné degustace
Mlsné jazýčky si přijdou na své při degustacích neotřelých dýňových pokrmů, které připraví zapálení milovníci zdravého vaření. Chybět nebude ani ukázka zdravého vaření, o kterou se postará REBIO - restaurace zdravého životního stylu.

Domácí štrúdly
Dobrovolníci z IBM nabídnou vlastnoručně připravené štrúdly z podzimní úrody jablek a představí svou dobrovolnickou činnost v Otevřené zahradě.

Animační programy pro děti
Od 14 do 16 hodin budou na jednotlivých stanovištích Otevřené zahrady probíhat lektorované programy.

Výstava "bubáků"
Na závěr výtvarné dílny proběhne v prostorách zahrady výstava vyřezaných dýní, tzv. "bubáků", a každý z návštěvníků se bude moci zúčastnit hlasování o tu nejhezčí.

Podzimní slavnost v Otevřené zahradě zakončí vyhlášení nejhezčího dýňového "bubáka", který bude samozřejmě odměněn, a ocenění dobrovolníků, kteří po celý rok pomáhali s provozem a údržbou zahrady.

Tu pravou atmosféru pak dotvoří živá hudba, tak si to nenechte ujít!

Kdo se postará o výtvarnou dílnu a dodá dýně?

• SÁRA ČERMÁKOVÁ
Sára Čermáková provozuje internetový obchod Svět dýní, na kterém si můžete nejen nakoupit nejrůznější druhy dýní, ale také se dozvědět zajímavosti z oblasti dekorací, inspirovat se recepty nebo se seznámit s historií či léčivými účinky dýní.

Kdo připraví dýňové dobroty?

• REBIO
Bio restauraci zaměřená na zdravý životní styl najdete hned na čtyřech místech v Brně. V březnu roku 2009 obdržely po splnění certifikačních podmínek jako první v České republice Bio certifikát od inspekční a certifikační organizace KEZ o.p.s. Díky tomu mohou všechny čtyři provozovny Rebio používat ochranné známky a loga Bio. Certifikace a logo Bio zaručuje zákazníkům Bio restaurace ekologický původ konkrétních surovin v označených pokrmech.

• PAVLA NECKÁŘOVÁ
Milovnice dobrého a zdravého jídla píše po vzoru amerických blogů o zdravém životním stylu svůj vlastní – Drobečky. Najdete na něm celou řadu zajímavých a zdravých receptů, které jsou navíc doplněny názornými fotografiemi. Na Podzimní zahradní slavnosti budete mít jedinečnou příležitost ochutnat její sladké dýňové dobroty.

• HANA RAMBOUSKOVÁ
Spolu s kamarádkou představí dýňový špíz a dýňový guláš. Obě mají rády podzim, dýně, pečení i vaření, můžete se tedy těšit na pokrmy s láskou připravené a s úsměvem podávané.

• BARBORA AMBRŮZOVÁ
Bára a její Cukrovinka se postará o něco sladkého a pečeného, samozřejmě z dýně. Těšte se!

Pokud vás program zaujal a plánujete zúčastnit se Podzimní zahradní slavnosti, přihlaste se prosím (z organizačních důvodů) na monika.urbaskova@nap.cz nebo prostřednictvím formuláře na stránkách Otevřené zahrady. Přihláška je nezávazná a vstupné se platí na místě v den konání, tedy v sobotu 12. října 2013 v Otevřené zahradě. Děkujeme.

Mapa

Další akce v okolí

Sama pěšky z Mexika do Kanady - Brno

20.02.2023 - 20.02.2023
Univerzitní kino Scala,…

Jen s batohem a bez příprav zdolala za 176 dnů jednu z nejtěžších pěších tras světa!

Slavnosti moravského uzeného a vína…

25.02.2023 - 26.02.2023
Hrad Veveří

Největší uzenářsko-vinařská show (možná) na světě, v Česku určitě Opět zavoní uzené, vinaři otevřou své nejlepší lahve.

Kniha džunglí: Bílý lachtan - Brno

16.04.2023 - 16.04.2023
Industra

Participační inscenace divadla DIP pro děti od 6 let. Inscenace zpracovává povídku z Knihy džunglí od Rudyarda…

Circus Varius - Brno

11.02.2023 - 11.02.2023
Křídlovická 911/34, Brno

V únoru 2023 přijede poprvé do České republice Circus Varius se svým programem „Cirkus Varius na ledě“. V ledové show…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

čtvrtek 9. únor

Dnes má svátek Apolena

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete