Statistika našeho portálu

  • 96 061 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 199 Míst a památek

Pohybově-výtvarné řádění v Kredanci pro děti

08.07.2013 - 23.08.2013 České Budějovice

Kredance o. s. pořádá v roce 2013 čtyři tématicky odlišné příměstské tábory, které propojují výtvarnou a pohybovou aktivitu.LOUTKA, 8. - 12.7.2013, pro děti od 7 do 9 letTento workshop je zaměřen na výrobu pohyblivé loutky dle vlastního návrhu. V průběhu týdne si v jednotlivých fázích vyrobíme kompletní zmenšenou figuru člověka. V závěru týdne loutku"oživíme” a staneme se…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Kredance o. s. pořádá v roce 2013 čtyři tématicky odlišné příměstské tábory, které propojují výtvarnou a pohybovou aktivitu.

LOUTKA, 8. - 12.7.2013, pro děti od 7 do 9 let

Tento workshop je zaměřen na výrobu pohyblivé loutky dle vlastního návrhu. V průběhu týdne si v jednotlivých fázích vyrobíme kompletní zmenšenou figuru člověka. V závěru týdne loutku"oživíme” a staneme se tak "loutkoherci” a "animátory”.

STREET ART, 15. - 19.7.2013, pro děti od 10 do 14 let

Tento workshop je zaměřen na pouliční umění (street art*). V průběhu týdne se v jednotlivých fázích naučíme ohleduplně využívat širokého spektra výtvarných technik ve veřejném prostoru. Staneme se "pouličními umělci” a město (veřejný prostor) nám poslouží jako otevřená hrací plocha pro různé výtvarné artefakty. Nečekejte však žádné sprejování, neboť street art, to nejsou jenom graffiti!

*Street art vzniká ve veřejném prostoru. Je to specifická umělecká disciplína využívající širokého spektra výtvarných technik.

PŘÍRODNÍ UMĚNÍ, 12. - 16.8.2013, pro děti od 7 do 9 let

Tento workshop je zaměřen na přírodní umění (enivornmental art*). V průběhu týdne se v jednotlivých fázích naučíme jak vytvářet různé výtvarné artefakty v přírodě s maximálním využitím materiálů, které nalezneme na místě. Staneme se "přírodními umělci” a naučíme se, jak se ohleduplně pohybovat v přírodě (krajině) a jak nalezené přírodní materiály využít pro svoji další výtvarnou činnost.

*Environmental art vzniká v přírodě (v krajině) ale také ve městě. Je to specifická umělecká disciplína využívající širokého spektra výtvarných technik.

DYNAMICKÉ TĚLO, 19. - 23.8.2013, pro děti od 10 do 14 let

Tento workshop je zaměřen na abstraktní malbu (akční malbu*). V průběhu týdne se v jednotlivých fázích naučíme, jak dynamicky pracovat s barvou a plochou určenou k malbě. Staneme se "akčními malíři” a naučíme se, jak využívat svoje tělo a "mysl” při výtvarné práci na velké ploše.

*Akční malba je spontánní výtvarná technika. Hlavním cílem není samotné umělecké dílo, ale především jeho tvůrce, respektive samotný "akt tvorby”.

________________________________________________________________

U všech kurzů je kladen velký důraz na práci s recyklovanými materiály a rozvoj a prohlubování environmentálního cítění (vnímání) prostředí, ve kterém žijeme.

 

Cena: 1 tábor = 2 500 Kč (V ceně je zahrnutý oběd.)

Mapa

Další akce v okolí

Večery S: Pětník, Žofie Kabelková, …

24.09.2021 - 24.09.2021
Divadlo U Kapličky

Večery S jsou prostor nejen pro budějovické a jihočeské kapely a písničkáře. Je jich hodně, jsou zajímaví, ale moc se o…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

čtvrtek 16. září

Dnes má svátek Ludmila

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete