Statistika našeho portálu

  • 87 857 Akcí v kalendáři
  • 5 374 Ubytovacích zařízení
  • 24 161 Míst a památek

Pojizerský folklorní festival - Bakov nad Jizerou

04.07.2015 Bakov nad Jizerou Mírové náměstí Komenského sady

Nenechte si ujít 3. POJIZERSKÝ FOLKLORNÍ FESTIVALBakov nad Jizerou - Mírové náměstíV sobotu 4. července 2015 se bude konat již pátý ročník Pojizerského folklorního festivalu v Bakově nad Jizerou. Festival bude zahájen pietním aktem v Komenského sadech, kde si připomeneme 600. výročí upálení reformátora mistra Jana Husa a zároveň významné výročí 100. výročí známého projevu Tomáše Garrigua Masaryka…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Bakov nad Jizerou Mírové náměstí Komenského sady
Oblast
Střední Čechy
Kraj
Středočeský kraj
Okres
Mladá Boleslav
Obec
Bakov nad Jizerou

Fotogalerie k článku

Nenechte si ujít 3. POJIZERSKÝ FOLKLORNÍ FESTIVAL
Bakov nad Jizerou - Mírové náměstí

V sobotu 4. července 2015 se bude konat již pátý ročník Pojizerského folklorního festivalu v Bakově nad Jizerou. Festival bude zahájen pietním aktem v Komenského sadech, kde si připomeneme 600. výročí upálení reformátora mistra Jana Husa a zároveň významné výročí 100. výročí známého projevu Tomáše Garrigua Masaryka v  Ženevě, v němž veřejně deklaroval odhodlání k boji proti habsburské monarchii.

Poté vyjde slavnostní průvod směrem na Mírové náměstí, kde bude festival slavnostně zahájen, do něhož se zapojí všechny vystupující soubory, českoslovenští legionáři v dobových stejnokrojích, hosté a také členové Obce baráčnické, kteří oslaví tím také 110 let svého působení.

Návštěvníci se mohou těšit na taneční a hudební vystoupení několika souborů, mezi nimiž nebude chybět domácí soubor Furiant z Malé Bělé, který od loňského roku vystupuje s lidovou muzikou Osmikráska z Prahy a dětský soubor Kominíček. Dále vystoupí děti z dětského klubu Berušky z Bílé Hlíny. Své umění na jevišti představí folklorní soubor Jizera z Liberce. V letošním roce bude mít velký prostor na festivalu moravský folklor. Do Bakova nad Jizerou zavítají 3 soubory z Moravy: FS Lipina z Vracova, FS Dúbrava z Dubňan, oba soubory s cimbálovou muzikou a soubor Veselá Partyja z Boršic u Zlína. Těšit se tak můžeme na folklor ze středních a severních Čech, ze slováckého Dolňácka, Kyjovského Dolňácka i na moderní pojetí folkloru v podání Veselé Partyje.

Součástí festivalu bude bohatý staročeský jarmark, návštěvníci si zde budou moci vybrat z mnoha druhů tradičních řemeslných výrobků a různých tradičních pokrmů.

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Další akce v okolí

Pohádkový hrad zvířetický - Bakov n…

08.06.2019 - 08.06.2019
zřícenina Zvířetice

Velká pohádková stezka pro děti. Odměny a bohatý program na nádvoří Zvířetic.

T-Mobile Olympijský běh - Bakov nad…

19.06.2019 - 19.06.2019
Bakov nad Jizerou

Jak jinak oslavit Olympijský den než pohybem? Vyberte si jeden z 80 závodů po celé České republice, postavte se na…

T-Mobile Olympijský běh - Mladá Bol…

19.06.2019 - 19.06.2019
Mladá Boleslav

Jak jinak oslavit Olympijský den než pohybem? Vyberte si jeden z 80 závodů po celé České republice, postavte se na…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete