Statistika našeho portálu

  • 96 481 Akcí v kalendáři
  • 5 388 Ubytovacích zařízení
  • 24 199 Míst a památek

Postapokalyptičtí Amnesia Scanner zahrají v Národní galerii v Klášteře sv. Anežky České - Praha

10.12.2021 Praha

Lunchmeat a Heartnoize se spojili, aby připravili unikátní audiovizuální event v Klášteře sv. Anežky České. 10. prosince bude jeden z pokladů starého města pražského hostit speciálně kurátorovanou selekci producentů a DJů současné elektronické hudby ze zahraničí i z Česka. V roli headlinerů se představí Amnesia Scanner.

Adresa a kontaktní informace

Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

V Berlíně usazené finské duo tvoří znepokojující tracky, které spojují současnou dekonstruovanou klubovou hudbu s hardcorovým étosem. Míchají hranice mezi realitou a fikcí a připravují posluchače na bezútěšné časy blížící se katastrofy. Vystoupení Amnesia Scanner slibuje vysoce vtahující zážitek, který vychází z jejich loňského projektu Tearless, je ale zároveň také site-specific adaptací pro prostor kostela sv. Salvatora.

Další očekávaným vrcholem večera bude djský set tuniské producentky Deeny Abdelwahed, umělkyně posedlé inovacemi a experimentem, která se představí v dlouho očekávané české premiéře.  Vyšinuté tranceové bomby ve zběsilém BPM pak předvede Evita Manji. Akce začne v dalším klášterním kostele – Sv. Františka, kde nejprve Enchanted Lands a Wim Dehaen z Genot Centre uvedou své delikátní a slastné zvukové i obrazové textury. Slovenský producent Isama Zing (dříve Pjoni) následně představí svoji novou desku Blurry AF na níž cestuje od dronových experimentů k hyperpopu.

Zbytek line-upu večera tvoří Goro White Dog aka GWD, polovina dua Ethno Service, se svými těžkými beaty a temnými dubovými linkami s delikátními samply. Event zakončí b2b dvojice Kuba‘93 a Eva Porating, jež pro tuto příležitost přísahají na eklektický set nevyhýbající se současné uk bass music.

Akce Lunchmeatu 10. prosince v klášteře Sv. Anežky je pokračováním dlouholeté spolupráce s Národní galerií, která národní kulturní památku spravuje. Lunchmeat se poprvé spojuje s Heartnoize Promotion, jednou z nejagilnějších pražských promotérských skupin. "Lunchmeat nám rozšířil hudební a vizuální obzory jako žádný jiný festival u nás. Je pro nás čest, že můžeme společně pracovat na akci, která nejen dramaturgicky naplňuje mnoho, v co v rámci našich aktivit věříme," říká David Čajčík z Heartnoize.

Pořadatelé bedlivě sledují vývoj kolem pandemie Covid-19 a jsou připraveni dodržovat všechna platná hygienická opatření. 

 

Lunchmeat feat. Heartnoize present Amnesia Scanner, Deena Abdelwahed, Evita Manji, Isama Zing & more

10.12. 2021

Convent of St. Anges – National Gallery Prague

FB event

IG Lunchmeat

IG Heartnoize

Tickets: bit.ly/Lunchmeat_ft_Heartnoize_TICKETS

 

Kontakt pro média: 

Eliška Míkovcová, eliska.mikovcova@kulturnipr.cz, +420606774435 

 

Profily umělců:

Amnesia Scanner AV LIVE

Tribální hymny pro konec světa. Paranoidní hity pro rozbité roboty. Amnesia Scanner míchají současnou dekonstruovanou klubovou hudbu s hardcorovým étosem, míchají hranice mezi realitou a fikcí a připravují posluchače na bezútěšné časy ekologické katastrofy. Berlínské duo vydalo několik přelomových desek pro PAN.

Deena Abdelwahed  dj set 

Producentka a DJka Deena Abdelwahed má kořeny v tuniské alternativní scéně, a i proto dělá inovativní, experimentální klubovou hudbu, které se vymyká evropským standardům. Míchá urbánní rytmy s osobním příběhem a infikuje avantgardní přístupy s klubovou energií. Její uhrančivé hybridní DJ sety zazněly na festivalech jako CTM nebo Sonar a také vydává desky na kultovním labelu Infiné.

Enchanted Lands & Wim Dehaen AV live 

Enchanted Lands komponuje slastný ambient čerpající z ASMR i přírodních jevů, v němž mikrosokopické textury a unikátní citlivost vytváří delikátní aurální slasti. Za své EP Feed Goals byla odměněna cenou Vinyla v kategorii objev roku. Enchanted Lands je součástí labelu Genot Centre a jeho šéf Wim ji doprovodí při společné audiovizuální seanci. 

Evita Manji live 

Vyšinuté tranceové bomby v zběsilém BPM i abstraktní beatové a synťákové plochy. Evita Manji je hudebnice a zpěvačka z Athén, které se ve svých textech dotýká také společenských či environmentálních témat. Patří mezi velké naděje evropské experimentální elektroniky. Vydala hudbu na labelech MYXOXYM, Trial & Error and Magdalenas Apathy. 

GWD live 

GWD neboli Goro White Dog je dlouholetým členem pražské klubové scény. Poslední roky fungoval jako polovina projektu Ethno Service. Používá těžké beaty a temné dubové basové linky s delikátními samply a vytváří unikátní ponurou atmosféru. Chladné, nervózní beaty jeho letošního debutu Greater Jewelry Centre evokují postindustriální atmosféru dehumanizovaného světa.

 Isama Zing live – premiere of his new album Blurry AF 

Poslední dekádu nahrává Jonatán Pastirčák progresivní elektronickou hudbu, která nepotřebuje vyhledávat kompromisy. Dříve vystupoval pod jménem Pjoni, nyní pod hlavičkou Isama Zing vydává své debutové album Blurry AF, které zde poprvé představí. Kolekce tracků se pohybuje od dronových a hlukových experimentů až k euforickému hyperpopu.

Kuba93 b2b Eva Porating dj set

Jste připraveni na uctívání uk bass music? Kuba93 je dlouholetou součástí pražské elektronické scény a šéfuje vydavatelství Harmless Youth (Vision of 1984, Horsepower Production, Formally Unknown). Eva Porating organizovala kultovní brněnské večírky MUAH a její set byl součástí první české edice Boiler Room.

 

Další akce v okolí

Případ pro sociálku vol. 7 - Praha

01.12.2021 - 05.12.2021
Slavíkova 22, Praha 3

Začíná festival sociálního umění, organizátoři chtějí potěšit také děti na azylových domech.

Roselyne - Praha

04.12.2021 - 04.12.2021
Ponec - divadlo pro…

Roselyne hledá své místo. Své místo v místnosti, své místo v očích ostatních, své místo v životě. Dokonale nedokonalá,…

Čertovské řádění a vánoční tvoření …

04.12.2021 - 05.12.2021
Monkey´s Gym

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak to přijďte zjistit do profesionálních dětských tělocvičen…

Mikuláš na Kameře 2021 - Praha

05.12.2021 - 05.12.2021
Praha

Mikuláš bude. I kdyby trakaře padaly. Slavný vousáč samozřejmě nestojí o to, abychom si navzájem nadělili třeba…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 3. prosinec

Dnes má svátek Svatoslav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete