Statistika našeho portálu

  • 99 573 Akcí v kalendáři
  • 5 394 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Poutní slavnost ke svátku Zvěstování Páně - Litoměřice

26.03.2022 Kostel Zvěstování Panny Marie - Litoměřice

Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích a Římskokatolická farnost – děkanství u Všech svatých Litoměřice srdečně zvou na Poutní slavnost ke svátku Zvěstování Páně. Celodenní sváteční program se odehraje v sobotu 26. 3. v bývalém jezuitském kostele Zvěstování Panny Marie v Litoměřicích.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
kostel Zvěstování Panny Marie - Litoměřice
Oblast
Severozápad
Kraj
Ústecký kraj
Okres
Litoměřice

Poutní slavnost připomene svátek Zvěstování Páně, ale také impozantní prostory bývalého jezuitského kostela Zvěstovány Panny Marie v Litoměřicích, významné kulturní památky. Program poutní slavnosti začne v 10:30 Poutní mší svatou, kterou bude celebrovat generální vikář litoměřické diecéze Mons. Martin Davídek a koncelebrovat děkan farnosti Všech svatých P. Józef Szeliga.

Odpolední program nabídne dva koncerty duchovní hudby: ve 13:30 se představí českobrodský Chrámový sbor sv. Gotharda s programem nazvaným "Zpívání z kresby", který je pěveckou interpretací kreseb – kancionálů Petra Štěpána. V 16:30 vystoupí oceňovaný pražský soubor vokální hudby, Madrigalion Praga.

Každý z poutníků účastnících se poutní mše svaté obdrží pamětní poutní obrázek, který je volnou vstupenkou do Diecézního muzea v Litoměřicích. Návštěvníci mohou po celý den shlédnout také česko-německou výstavu Pění to! Es schäumt!, kterou připravilo Kulturní centrum Řehlovice v objektu Galerie Gotické dvojče. Ve dvorních prostorách domu č.p. 20/4 v Jezuitské ulici bude také pro návštěvníky pouti k dispozici malé zázemí.

Součástí poutní slavnosti bude slavnostní zahájení veřejné sbírky určené podpoře projektu Revitalizace kostela Zvěstování Panny Marie, jehož smyslem a cílem je postupná obnova a péče o zachování této výjimečné kulturní památky

Litoměřickou poutní slavnost k svátku Zvěstování Páně pořádá Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích společně s Římskokatolickou farností – děkanstvím u Všech svatých Litoměřice poprvé. Záměrem obou organizátorů je vytvoření nové, duchovně zaměřené tradice. Veškeré výtěžky budou věnovány na projekt Revitalizace kostela Zvěstování Panny Marie v Litoměřicích. Přispět na transparentní účet veřejné sbírky můžete i vy: 6131854329/0800.

Mapa

Další akce v okolí

Poutní slavnost - Litoměřice

25.03.2023 - 25.03.2023
Kostel Zvěstování Panny…

Poutní slavnost ke svátku Zvěstování Páně

Litoměřická muzejní noc 2023

19.05.2023 - 20.05.2023
Severočeská galerie…

V pátek 19. května večer otevře své brány deset známých a vyhledávaných litoměřických muzejních a galerijních institucí…

Festival vína na zámku Červený Hrád…

22.04.2023 - 22.04.2023
Zámek Červený Hrádek u…

Srdečně vás zveme na 2. ročník Festivalu vína na zámku Červený Hrádek, který se uskuteční v sobotu 22. dubna 2023.

Family festival 2023 - Ústí nad Lab…

27.05.2023 - 27.05.2023
Areál Letního kina Ústí…

Přijďte si užít velkolepý den plný zábavy pro celou rodinu.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 24. březen

Dnes má svátek Gabriel

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete