Statistika našeho portálu

  • 95 516 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 197 Míst a památek

Pozvánka na Velikonoce v Trutnově

17.03.2013 - 01.04.2013 Trutnov

Ať už se Velikonoce chystáte oslavit tradičně zdobením vajíček, vynášením Smrtky nebo si dopřejete nevšední kulturní zážitek, máme pro vás pár tipů, jak si užít letošní velikonoční svátky. Trutnov každoročně nabízí spoustu možností, jak společně oslavit a přivítat vstup do nového období. Každý si přijde na své!Tradiční oslavyPro připomenutí krkonošských tradic Tkalcovské muzeum v Domě pod jasanem…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Ať už se Velikonoce chystáte oslavit tradičně zdobením vajíček, vynášením Smrtky nebo si dopřejete nevšední kulturní zážitek, máme pro vás pár tipů, jak si užít letošní velikonoční svátky. Trutnov každoročně nabízí spoustu možností, jak společně oslavit a přivítat vstup do nového období. Každý si přijde na své!

Tradiční oslavy

Pro připomenutí krkonošských tradic Tkalcovské muzeum v Domě pod jasanem v Trutnově už tradičně uspořádá akci s názvem "Velikonoce v muzeu", kde si nejen děti budou moci vyzkoušet všechny místní tradiční zvyky, jako zdobení kraslic různými technikami, výrobu přírodních květináčů, pletení pomlázky či zdobení vařečky a jiné.

Trutnov každoročně společně vítá jaro při Vynášení Smrtky. Tato tradiční akce je letos datována na neděli 17. března. Od 15:00 hodin bude v prostorách společenského centra UFFO připraven krátký program tanců a písniček v provedení trutnovské ZUŠ. Po úvodním programu se můžete připojit k průvodu, který povede po nábřeží ke kinu Vesmír, kde bude Smrtka vhozena do řeky. Národní dům ve dnech 18. – 20. března hostí rukodělnou přehlídku společně s ukázkami tradiční výroby a řemesel. Velikonoční inspirace v Národním domě s budou přístupné v časech  9:00 – 12:00 a 13:00 – 17:00 hodin. Návštěvníci budou mít možnost zakoupit si tradiční výrobky. Speciální akce je připravena pro školy, které si mohou vyzkoušet rukodělné dílny, kde se děti naučí různé dovednostní techniky. Pozor! Školy je nutné předem přihlásit.

Galerie draka ve spolupráci s občanským sdružením Bezinky vás zve na nevšední výtvarnou dílnu pro děti, která se uskuteční v nové trutnovské Galerii draka. Děti si ozdobí obří vejce, která budou poté vystavena pro veřejnost na trase z Hradební ulice.

Více informací o programu naleznete na www.galeriedraka.cz.  

Kultura místo tradic

Nepatříte-li mezi vyznavače tradic, ale rádi byste prožili nevšední kulturní zážitek, máme pro vás kulturní tipy. V březnu vrcholí mezinárodní hudební festival Jazzinec 2013. Na programu je spousta zajímavých lákadel. Asi největším, a v této chvíli již vyprodaným, koncertem je vystoupení Vojtěcha Dyka & B SIDE BANDu s Michalem Žáčkem, který se uskuteční ve čtvrtek 21. března ve společenském centru UFFO.  Pondělí 11. března nabídne další ojedinělý hudební zážitek v podání třiapadesátiletého trumpetisty Erika Truffaze, který vystoupí společně s Annou Aaron. Music restaurant Pod hradem pak ve čtvrtek 14. března hostí noblesního zpěváka spirituálů a gospelů Lee A. Davisona.

Více informací o programu naleznete na www.jazzinec.cz.  

 

Mapa

Další akce v okolí

H fest - food piknik 2021 - Trutnov

07.08.2021 - 07.08.2021
Nábřeží Václava Havla

Sobota plná chutí!

Příměstský cyklo kemp 2021 - Trutnov

09.08.2021 - 13.08.2021
ZŠ Mládežnická

Cyklo kempy jsou oblíbené pětidenní příměstské tábory určené pro děti ve věku od 5 do 15 let. Jsou zaměřeny na výuku…

Příměstský cyklo kemp 2021 - Trutnov

16.08.2021 - 20.08.2021
ZŠ Mládežnická

Cyklo kempy jsou oblíbené pětidenní příměstské tábory určené pro děti ve věku od 5 do 15 let. Jsou zaměřeny na výuku…

Příměstský in-line kemp s angličtin…

23.08.2021 - 27.08.2021
ZŠ Mládežnická

In- line kemp je veden formou příměstského tábora a nabízí program denně od 8:00 do 16:30. Děti jsou rozděleny do…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

úterý 22. červen

Dnes má svátek Pavla

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete