Statistika našeho portálu

  • 95 203 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 192 Míst a památek

Představení divadelního festivalu Setkání Encounter - Galerie Vaňkovka Brno

01.02.2013 - 10.02.2013 Brno

Mezinárodní festival divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER, který pořádá Divadelní fakulta Janáčkovy akademie múzických umění v Brně, proběhne letos v brněnských divadlech od 16. do 20. dubna již po třiadvacáté. Podrobné informace zdeVe Vaňkovce můžete už od 1. do 10. února ochutnat kousek jeho atmosféry a s festivalem se seznámit prostřednictvím výstavy a doprovodného programu. V rámci expozice…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Brno, Galerie Vaňkovka, Ve Vaňkovce 1
Oblast
Jihovýchod
Kraj
Jihomoravský kraj
Okres
Brno-město
Obec
Brno

Fotogalerie k článku

Mezinárodní festival divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER, který pořádá Divadelní fakulta Janáčkovy akademie múzických umění v Brně, proběhne letos v brněnských divadlech od 16. do 20. dubna již po třiadvacáté.

Podrobné informace zde

Ve Vaňkovce můžete už od 1. do 10. února ochutnat kousek jeho atmosféry a s festivalem se seznámit prostřednictvím výstavy a doprovodného programu.
V rámci expozice nahlédnete do divadelního zákulisí, šatny, maskérny či skladu rekvizit. Na vlastní kůži pocítíte, kolik tajemství divadlo v sobě skrývá a jak úchvatný je přerod člověka v divadelní postavu.

Hlavní části doprovodného programu se odehrají v pátek 1. února a ve čtvrtek 7. února, vždy od 16.00 hod. Můžete se těšit na hudebně-divadelní vystoupení studentů JAMU a Jiřího Macha, člena muzikálového souboru Městského divadla Brno. Po celou dobu deseti dnů trvání výstavy pak budete moci obdivovat živé sochy. Vystoupí také "experti na čistou improvizaci" Kamarádi nacvičených scének a aby toho nebylo málo, studenti JAMU se svými přáteli si na pondělí 4. února od 16.00 hod. pro návštěvníky Galerie Vaňkovka připravili překvapení (a věřte, že ne ledajaké)!

Organizátory festivalu SETKÁNÍ/ENCOUNTER jsou studenti Divadelní fakulty JAMU. Myšlenka vytvořit tradici festivalu vznikla z potřeby zakladatelů setkávat se s dalšími divadelními profesionály a studenty divadelních škol a pomoci posílit pověst města Brna jako centra kulturního dění. Přehlídka se stává rok od roku prestižnější, především díky bohaté účasti souborů divadelních škol ze všech koutů světa. Pravidelně se účastní divadelníci ze zemí Visegrádské čtyřky, ale i ostatních zemí Evropy. Do Brna také zavítaly soubory z Jižní Koreje, Kolumbie, Filipín, Spojených států amerických, Íránu a mnoha dalších zemí.

Podporovateli letošního ročníku jsou Jana Plodková, Pavel Liška, Pavel Zedníček či Arnošt Goldflam.

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Další akce v okolí

Víno z blízka: Vinaři Vrbice - Brno

10.06.2021 - 10.06.2021
Brno-město

Letní degustace Víno z blízka nabídne ve čtvrtek 10. června setkání s vinaři z Vrbice. Přijďte si užít příjemný večer s…

Víno z blízka - Brno

24.06.2021 - 24.06.2021
Brno-město

Jedinečná a exkluzivní setkání s osobnostmi současného vinařství na Moravě.

Víno z blízka: Večer s EKOVÍNem - B…

01.07.2021 - 01.07.2021
Brno-město

Letní sezóna degustací Víno z blízka pokračuje ve čtvrtek 1. července setkáním s vinaři-členy spolku EKOVÍN. Přijďte si…

Víno z blízka: Vinaři z Mikulova - …

08.07.2021 - 08.07.2021
Brno-město

Letní degustace Víno z blízka pokračuje ve čtvrtek 8. července setkáním s vinaři z Mikulova. Přijďte si užít příjemný…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

pátek 7. květen

Dnes má svátek Stanislav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete