Statistika našeho portálu

  • 93 278 Akcí v kalendáři
  • 5 385 Ubytovacích zařízení
  • 24 177 Míst a památek

Příměstské tábory - Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi

20.08.2012 - 31.08.2012 Chrudim

Muzeum loutkářských kultur je stále v rekonstrukci, ale již na konci léta chystá pro děti dva zážitkové příměstské tábory spojené s tvorbou. Tyto tábory si kladou za cíl nabídnout dětem o letních prázdninách kvalitně strávený volný čas.První tábor má název "Komiksový příběh Muzea loutkářských kultur".Děti se seznámí formou hry s komiksovou tvorbou obecně, s historií založení muzea a…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi, Břetislavova 74
Oblast
Severovýchod
Kraj
Pardubický kraj
Okres
Chrudim
Obec
Chrudim

Fotogalerie k článku

Muzeum loutkářských kultur je stále v rekonstrukci, ale již na konci léta chystá pro děti dva zážitkové příměstské tábory spojené s tvorbou. Tyto tábory si kladou za cíl nabídnout dětem o letních prázdninách kvalitně strávený volný čas.

První tábor má název "Komiksový příběh Muzea loutkářských kultur".

Děti se seznámí formou hry s komiksovou tvorbou obecně, s historií založení muzea a především sami pod vedením lektora vytvoří velkoformátový komiks, který bude prezentován na výstavě při oslavách 40. výročí založení Muzea 16. září 2012 na Resselově náměstí. Děti na památku také dostanou na počítači zpracovaný a vytištěný vzniklý komiks.

"Veselá truchlohra o Mydlářovském domě a pohnutých osudech Jeníka Malíka", tak se bude jmenovat loutkové představení, které vznikne v průběhu druhého termínu.

Pod vedením lektorek si děti připraví divadelní hru, která povypráví o vzniku a úpravách Mydlářovského domu, ale i o roli Jana Malíka při zakládání Muzea. Vítána je vlastní iniciativa a nápady. Během týdne se budou děti podílet na tvorbě scénáře, vytvoří kulisy a dekorace a secvičí divadelní představení, které bude prezentováno na oslavách 40. výročí založení Muzea 16. září 2012. Účastníci také obdrží digitální záznam představení.

Další podrobné informace zobrazíte kliknutím na obrázek.

Těšíme se na vás!

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 5. červen

Dnes má svátek Dobroslav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete